חרדה לקראת ערב

ליצולה

New member
חרדה לקראת ערב

שלום, אני בת 30 ולאחרונה עברתי לגור לבד (לאחר מספר שנים בהן גרתי עם שותפים לדירה), בקירבה ייחסית להורי. בימים האחרונים, כל הערב, כאשר החושך יורד אני מתמלאת מחשבות שליליות. הן מלוות בתחושות פיזיות לא נעימות. יש לציין, שחלק מהתחושות הפיזיות קיימות כבר זמן מה והן נבדקות במקביל (צליאק, סחרחורות)- אך לקראת הערב התחושה לרוב מחמירה. כתוצאה מכך אני הולכת לישון מוקדם (נרדמת ללא בעיה וישנה טוב). בבוקר קמה ליום חדש, בו החרדות של אמש נראות לי מגוחכות. אך שוב, לקראת הערב, החרדות שבות ועולות. בימים האחרונים אני "נשברת" ולקראת ערב באה לבית הורי. החרדה אינה פוסקת, אך בהחלט מוקלת. אי מניחה שחלק מהחרדה נובע גם מלהרגיש לא טוב כשאני לבד. אך מה קדם למה? האם ההרגשה הלא טובה תהיה בכלל קיימת ללא החרדה? בזמן הערב- המחשבות השליליות כוללות בעיקר פסמיות והמון חרדה מן העתיד. עד לפני חודשיים הייתי בחורה רגילה ומאושרת, שיצאה עם חברים, טיילה בכיף עם הכלבה, והלכה לעבודה בכיף. לאחרונה הכל נעשה מתוך הרגשת כבדות. והרגשת עייפות תמידית. מה לעשות? האם כדאי לפנות לקבלת טיפול פסיכולוגי/פסיכאטרי (האם ניתן דרך קופת חולים?) אם כדורים יכולים להקל? תודה מראש על העזרה ליאת

ליאת, יתכן ותגובותייך נובעות מהשינוי בתנאי..

ליאת, יתכן ותגובותייך נובעות מהשינוי בתנאי מגורייך. יש ושינוי גם כשהוא חיובי גורר בעקבותיו קשיי הסתגלות, העלולים להתפתח לתגובות רגשיות של דכדוך, פסימיות ושאר רגשות שליליים המתוארים על ידך. גם בעיותייך הגופניות ( הנמצאות בבדיקה ע"פ דברייך ) עלולות להיות גורם לתחושותייך השליליות. במקביל, חשיכה בהחלט עלולה להעצים תגובות רגשיות שליליות ולכן התפתח "טיפול באור" המסייע בהחלט לאנשים רבים הסובלים מדכאון. ע"פ תיאורך בלבד, ללא בירור מלא יותר של הסטוריית חייך ויחסייך, קשה להעריך מה בדיוק גורם למה ומה קודם למה. ציינת שהסימפטומים נמשכים מזה מספר ימים ויש לקוות שז יחלוף כלעומת שבא. אם לא יחול השיפור המקווה, תוך כשבוע -שבועיים, הייתי חושב שכדאי לפנות לבירור ויעוץ ראשוני אצל פסיכולוג קליני, תחילה. אם יהיה צורך בפסיכיאטר ( אני מסופק ) הוא כבר יפנה אותך בהתאם. את יכולה לקבל סיוע, במסגרת קופת החולים אליה את שייכת. פני למוקד שלהם והם כבר יפנו אותך. בהצלחה ושבת שלום

למעלה