חשוב מאוד - עבור ד"ר אמנון בוצן

באפי32

New member
חשוב מאוד - עבור ד"ר אמנון בוצן

שלום וחג שמח , אני בת 32 , ילדתי בן ( הוא בן שנה ו- 4 חודשים ) באמצעות ivf+מיקורמניפולציה . כעת אני בטיפולים נוספים , שלעת עתה נכשלו .. במי השפיר מצאו אצל בני טרנסלוקציה רוברטסונית 13:14 , ונמצא ממצא זהה אצל בעלי ואצל חמותי . את כל ההתכתבויות שלך באתר זה , בנוגע לענייןקראתי וכמובן אקרא כעת את המאמרים . השאלות שלי : האם עצם העובדה שההפרייה אצלנו מתקיימת באמצעות מיקורמניפולציה , לאור הטרנסלוקציה שנמצאה אצל בעלי , יכולה להשפיע על השתרשות העוברים ? כלומר - במידה ועובר אינו מקבל תרומה משני ההורים בכרומוזומים 13:14 , הוא לא יתפתח וישתרש ברחם ? האם עלי ליידע את הרופאים המטפלים בי במידע זה ?? ומה זה ה- pgd ששאלה אחת הנשים בפורום בנוגע לעניין ? תודה מראש באפי הממתינה בקוצר רוח לתשובתך

טרנסלוקאציה

באפי שלום קרוב לודאי שאין כל קשר בין הליך ההפרייה המבוצע, לבין הטרנסלוקאציה והסיכוי להשרשת העובר. מעצם קיום טרנסלוקאציה עלולים להתקבל עוברים בלתי תקינים מבחינה כרומוזומלית, ולכאלה סיכויים פחותים לעבור השרשה ולהתפתח להריון. PGD - פרושו - אבחון טרום השרשתי. בהליך זה מבוצעות בדיקות על תאי העובר שנוצר בהפריית המבחנה, רק עוברים הנמצאים כתקינים מוחזרים לרחם. ד"ר אמנון בוצ´ן

למעלה