טוב אני לא יכול להתאפק !!!!!!!!!!!1

Nechi Nech

New member
טוב אני לא יכול להתאפק !!!!!!!!!!!1

יאללה המלצות טו בלוד קלאאאאאאאאאאאאט!!!!!!!!! T-Pain ft. Kardinall Official & Baby Cham - Shottas טיון שורף משהו אשששששששששששששששש!!!!!!!1 טי פיין הזה הוא ראפר די פוסיהול אבל הפעם הוא יצא אחד השפיצים בטיון היפהופ-דאנסהול פסיכופטי!!! מארח את קרדינל אופישל (זמר היפהופ-ראגא קנדי מטורף) ואת אחד הדיג'יים האהובים עליי.. בייבי שאם! Al Borosie - Rastafari Anthem יושב על ה-Last War Riddim (הידוע מהטיון come around) וואלק אני אוהב ת'בחור הזה.. הוא קצת מעפן עם כל ההילולים שלו לסלאסי איי ראסטאפרי (בהתחשב בעובדה שהוא איטלקי לבן).. ואל תגידו לי עכשיו "לא ראסטה, ראסטאפרי זה לכל הצבעים הגזעים והמינים" - יכול להיות באמת.. אבל מצטער, זה פשוט לא אוכל.. אבל עדיין ביג טיון.. אחלה זמר. Movado - Touch Di Road וכל מילה מיותרת Junior Reid - Funny Man לא יודע אם זה ישן או חדש - זה וויקיד. ג'וניור ריד יושב באלגנטיות על רידים היפהופ עם נגיעות של ניו-רוטס. ביג טיון. Daville - Always On My Mind אולי חלקכם ראו את הקליפ של הטיון המצויין הזה באמטיוי בייס.. אני אישית שמעתי את זה במיקסטייפ של איימאר (לא זוכר איזה) שיר ממכר אששש נ.ב 90% מהשירים זה לא ממני.. אל תחזיקו ממני מבין, זה הכל מסול ג'יי. הבנאדם פסיכי.

ZeusMan

New member
לא אהבתי בכלל יא אישי...

"וואלק אני אוהב ת'בחור הזה.. הוא קצת מעפן עם כל ההילולים שלו לסלאסי איי ראסטאפרי (בהתחשב בעובדה שהוא איטלקי לבן).. ואל תגידו לי עכשיו "לא ראסטה, ראסטאפרי זה לכל הצבעים הגזעים והמינים" - יכול להיות באמת.. אבל מצטער, זה פשוט לא אוכל.." אני מקווה שיום אחד תלמד את השיעור הזה בחיים שמדבר על אדם באמונתו יחיה ותבין שזה "אוכל" ובגדול...

Nechi Nech

New member
אין קשר בין הדברים.

וזאוס, מעריך אותך והכל.. אבל יש דרך להביע את עצמך. ההודעה שכתבת מנוסחת בצורה מתנשאת.. מה זה "אני מקווה שיום אחד תלמד את השיעור הזה בחיים", אתה בא להטיף לי? ותאמין לי שאני יודע טוב מאוד מה זה אמונה שהיא לא רק שלי ואיש איש באמונתו יחיה. ועוד דבר, כנראה שלא כל כך קראת טוב את ההודעה שלי: "לא ראסטה, ראסטאפרי זה לכל הצבעים הגזעים והמינים" - יכול להיות באמת.. אבל לדעתי, כשאני שומע את הרגאיי שאני אוהב, לשמוע אדם לבן שר "africa shall rise" (ציטוט מהטיון הנ"ל) זה באמת מגוחך. איש חכם פעם אמר תעשה לי טובה! ובוא אני אגיד לך את מי אני באמת מעריך (שלא תחשוב שאת אלבורוזי אני לא מעריך, הוא אחלה זמר ואני אוהב את המוזיקה שלו. נטו.) את ג'נטלמן. ג'נטלמן הוא פאקין גרמני ששר על מודעות וחיוביות. הוא לא מתיימר להיות משהו שהוא לא. ואם תשאל אותי, בזכות זה הוא זכה בכבוד הג'מייקנים. אם תבוא עם ראסטות ארוכות ומגניבות ותהלל את סלאסי ותשבח את אפריקה, אני (רביד אקא נצ'י נץ' אקא אליק בליק בום :)) יחזיק ממך ליצן. מה לך ולסלאסי? מה לך ולאפריקה? מה לך ולתרבות הזאת בכלל? יש עניין של כיבוד התרבות, יש עניין של הזדהות, יש עניין של כבוד. אבל אלבורוזי לקח את זה יותר מידי רחוק.. ושוב, אני אוהב את האומן הזה.. הוא מגניב אש ויש לו אחלה סטייל ואני אנגן את הטיון הזה בדאנסים כי זה אחלה טיון. זה לא אומר שאני אזדהה עם המסר של הטיון וגם אם תוך כדי תיקלוט אני אשיר את המילים של השיר זה לא אומר שאני מהלל ומשבח את היילה סלאסי. (שלא תבואו לתפוס אותי בקטנות :)) יום טוב.

Nechi Nech

New member
תיקון קטן

"יש עניין של כיבוד התרבות, יש עניין של הזדהות, יש עניין של כבוד. אבל אלבורוזי לקח את זה יותר מידי רחוק.." אתה יודע מה? אלבורוזי לא לקח את זה יותר מידי רחוק. שייקח את זה כמה שהוא רוצה. איש איש באמונתו יחיה. לדעתי ומבחינתי, זה פשוט נשמע מוגזם, לא אמיתי ולא אמין.

ohadbs

New member
ביג אפ!

לדעתי זה נכון. זה מרגיש בדיוק כמו שאני מרגיש שאני שומע את בלונדי מהלל את יצחק רבין וירשולים. זה מגניב זה נחמד אבל זה מעלה ציחקוק איפשהו :) אם היית בחנוכה האחרון בערב ההוא בטי אל וי (או לא יודע איך קוראים למועדון הזה) בקיצור פישי נתן שם אחלה דיבור על העיניין. את נצ'י ראיתי שם, נצ' ספר לו... וחוץ מזה, זאוס, כנס לסוסיק נשדוד אותך קצת:)

xXx Shiraz xXx

New member
מועדון הדום. ואני אצטט את פישי-

ראסטפרי זה הכל טוב ויפה, אבל זה לתרבויות אחרות. אנחנו פה יהודים!! צריכים להיות גאים בדת שלנו.." טה טה טה היה בהחלט קטע יפה! ולפרוטוקול.. הקשר בינינו לבין סלאסי ואפריקה הוא כמובן דרך המלך השלמה. קשר די עתיק אבל קיים
וג'נטלמן, באלבומו "מסע לג'ה", שר ומדבר על ההתקרבות שלו לאמונות הראסטפריות, איך זה מדבר אליו ואיפה זה מקביל לחיי היום יום שלהם. הוא בהחלט עושה את זה מדהים ולא בקטע של "לשחק אותה כושי" (סליחה על הביטוי). קיצר קחו את זה באיזי, אין צורך להתווכח על עניינים כאלו כי בחיים לא תגיעו להסכמה

ZeusMan

New member
עם כל הכבוד לפישי וליהדות

אני מאמין שמכל דת צריך לקחת משהו וליצור לעצמי את דת משלי... יש יותר מידי דברים שאני לא מסכים איתם בכל דת שאני פשוט לא מסוגל להיות טוטלי לכיוון אחד...

xXx Shiraz xXx

New member
זה בטוח...

וזה כבר מכניס אותי לדיון אחר שלא ממש קשור לרגאיי... פאנטיות של הדת, זה קטע מחריד. יש לי ידיד, באמת אדם חכם מאוד, אתאיסט מושבע. תמיד היה אומר לי שלהיות אדם מאמין זה טפשות, בגלל שזה כאילו לסמוך על אלוהים (וכך יש את מי להאשים בכל פעם שקורה משהו לא טוב...).. בעיניו אדם דתי מסתמך על תנ"ך, הכל מוכתב לו, הכל ברור מאוד, אין יותר מדי מקום לחשיבה עצמית. כמובן שכבחורה מאמינה תמיד היו לנו חילוקי דעות ואי אלו פעמים רבנו על זה, אבל יש אמת בדבריו. אנשים שמתייחסים לדת בפאנטיות מוחלטת בלי שיקול דעת, הם טפשים. קיצוניות היא דבר רע בכל כיוון שתבחר..כנ"ל להאמין בדת באופן אבסולוטי ועיוור. ומספיק עם החפירות של שירז להיות סופ"ש משובח

ZeusMan

New member
תיקון קטן..

"(וכך יש את מי להאשים בכל פעם שקורה משהו לא טוב...).." אין פה עיניין של אשמה, הדתיים לא מאשימים את האל, ההיפך הוא הנכון, הם אומרים שהכל בא לטובה וכל מה שהאל מחליט קדוש ובעל תכלית בעיינם..

xXx Shiraz xXx

New member
הקצנתי בכוונה

העניין הוא, שבעיניי הידיד הזה (זו לא דעתי!!) להיות דתי משמע להיות ראש קטן, כל מה שקורה או יקרה בחיים - בעזרת השם.

ZeusMan

New member
אני מריח BAD VIBES באוויר...

קודם כל שלום אני AMITAI, אדם צנוע שהתנשאות היא בהחלט לא חלק מהאמונה שלו, ואין לי ולא מעט מזה... אני אקח את הנושא בצורה הכי רציונלית שאפשר ואנסה לקרר את האווירה... תיראה, אני לא יודע כמה אתה מכיר את אלברוזי ואת ההיסטוריה שלו, כמה מקורות חייו קראת וכמה התעמקת בחייו האישיים, יותר מחייו הציבורים, ולמען האמת, בנימה אישית אני מרשה לעצמי לומר לך שאני כאדם שמכבד את פועליו לא מצאתי מספיק מידע בשביל "להוכיח" לך שהוא "ראסטפרי אמיתי"... אבל מה שכן למדתי עד כה על עולם הראסטאפריים, הוא שראסטה זה בנשמה, ראסטה זו דרך חיים, RASTA IS A LIVITY... לא צריך ללכת לכנסיה, לגדל ראסטות או ללכת עם צמיד בצבעים ירוק צהוב אדום, האמונה היא מבפנים, היא יכולה לשכון בכל אדם ואדם, הרעיון הוא להיות מודע לה וללכת בדרכה, לאן שהיא לא תיקח אותך... את אלבורוזי, ידידינו היקר היא הוליכה למקום שבו לא אני ולא אתה ניקח לו אותה.. הוא אדם מאמין, אדם שנגלתה לו הדרך והוא הלך בעיקבותה, אז למה לך לנפץ לו את דרך החיים בכמה מילים ? "לשמוע אדם לבן שר "africa shall rise" (ציטוט מהטיון הנ"ל) זה באמת מגוחך." לדוגמא, תיראה למשל את גיל בונשטיין, הוא אדם שמאוד דואג ליבשת אפריקה ולאנשים שבאים ממנה, למה לאלברוזי אסור ? ואני לא יודע אם אתה זוכר, אבל לפני זמן מה היה מופעי התרמה לאפריקה שבו ניתרמו מיליוני דולרים, מה שמראה שלא רק אלברוזי וגיל דואגים לאפריקה ורוצים שהיא תרומם את עצמה, אלא מיליוני אנשים בכל רחבי העולם... אין ספק שכשאתה נכנס לרגאיי עמוק, ולג'מייקה בפרט, אתה מרגיש שייכות להרבה נושאים, ונושאים אלו משפיעים עלייך ועל אמונותיך בתור אדם... הרגאיי ודרך החיים הראסטאפריית משפיעה, וזאת עובדה, היא עוזרת לאנשים לצאת ממצבי דיכאון, מחשבות שליליות, חוסר אמונה, חוסר ביטחון, שינאה לחיים, התנהגות לא הולמת וכו וכו... אז עכשיו קם אדם שעל פניו ניראה שהוא הושפע במידה גדולה מהרגאיי, ואתה מסרב להאמין לו ? תראה, אני מוכן להרים את הכפפה ולסכם איתך דבר כזה... אני שלחתי לאלבורוזי הודעה שבה כתבתי שאני רוצה לראיין אותו... אם יש לך כמה שאלות שהיית רוצה לשאול אותו, תכתוב לי כאן, ואני אדאג להעביר את השאלות אליו... הרבה הרבה סליחות על שהבנת את מילותי כמילים ההתנשאותיות מקווה שרק רוח טובה תעבור בינינו בהלוך השנים... אמיתי.

Nechi Nech

New member
אין שום באד וייבז..

מבין ומכבד את הטענה שלך.. עם חלק אני מסכים ועם חלק לא.. תבין, עניין ה"africa shall rise" הזה - אתה לקחת את זה למקום אחר לגמרי.. הנושא באמת חשוב ומקומם, והרבה כבוד לכל מי שעוזר ותומך. אבל אני התכוונתי שלשמוע את אלברוזי שר את השורה הזאת ולשמוע את סיזלה שר את זה - זה דבר אחר לגמרי! עכשיו אמיתי ידידי, בוא אני אספר לך משהו (ומי שחולק עליי יותר ממוזמן להביע את דעתו כאן) חלק מהזמרים הג'מייקנים הראסטאפריים ששרים על אפריקה מדברים מנקודת מבט אחרת ממה שאתה חושב. הם אומרים שאפריקה היא הmada land שלהם ושורשיהם שם.. ומקומם צריך להיות שם. הם לא מדברים על לעזור לאפריקה ולרומם את היבשת הענייה להחריד הזאת. (ציניות: אולי חוץ מג'נטלמן ששר why di children bawl and suffer inna africa) אפרופו ג'נטלמן, שירז כפרות עלייקום אני לא יודע אם את יודעת, אבל ג'נטלמן הוא ממש אבל ממש לא ראסטאפרי. נכון שבשיריו את שומעת את המילה "ג'ה", אבל הוא לא מתכוון לסלאסי. ג'נטלמן נוצרי. (ושוב, אם מישהו חולק עליי ויש לו הוכחה שג'נטלמן הוא ראסטפארי אדוק יותר ממוזמן להראות אותה פה ואני אודה בטעותי, אם היא אכן טעות.) בתור בנאדם שממש אוהב את ג'נטלמן, הפעם היחידה ששמעתי אומר "ראסטאפרי" היא שהוא עשה קאבר לטיון של ראס שיילו על הליבריישן רידים יחד עם סיייד בהופעה בברלין. ואם אינני טועה, באלבום journey to jah הוא לא אומר פעם אחת "סלאסי" או "ג'הראסטאפרי". תקני אותי אם אני טועה קיצר חזרה לנושא, אמיתי: תרצה או לא תרצה אחי, הרבה מהם מדברים הרבה שטויות. וקח דוגמא ציטוטים מדוייקים מהשיר likkle dread bowy של אחד הדיג'יים הענקיים בכל תולדות הרגאיי שהוא ידוע כבאד מאן, שאמר בשיר אחד מס' דברים מאוד חכמים שהרבה אנשים מפחדים להגיד (אגב, בטיון עצמו הוא גם פותח על בייבי שאם, מרסילס, בוג'ו וסיזלה בעיקר): "Come black people mek we siddung and chat Memba good good Sizzla, rise to di top Wid black woman and child and some chune like dat How di yute powerful mek di crime rate flop?! But since from wah day him start chat bear crap Bout tun a fag and how much him waan clash Tell him any day him waan him life dun..." " Some seh dem a rasta but dem too deceivin Since rasta repartuate dem tek man fi clown Everyday gone off fi talk go run up and dung Then how di hell him still live a Augustown? Wah goes up shall surely come dung In Africa there's nuh one to show off around Nuff a dem a rasta mek a man create nuh fate Nuff a dem lean cau Sizzla nuh straight Nah read nuh bible dem nah meditate Some talk bout zion but dem nah see di gate Anytime Sizzla tink him a heavyweight Tell him come test mi if he tink seh him great..."

vigiman

New member
ג'נטלמן לא ראסטאפאריי

למרות שהוא מכבד את הדרך חיים הזאת והאנשים שהולכים בה השפיעו עליו הרבה אבל גם לא נוצרי,ולא ממש אוהב תנצרות או הגדרות בכלל (גם לדעתי ההגדרות האלה רק גורמות למלחמות הרבה פעמים כשאמונה זה משו שאמור להיות חיובי ומלא אהבה.) הנה ציטוט שלו מראיון לג'ה מיוסיק מתורגם מצרפתית My definition of God is placed from a spiritual point of view, I do not see God like a person. I respect Selassie, but my God is a spirit.... For me, all the religions have the same heart, it is JAH which is with the top of all. בקיצור איש איש באמנותו יחיה,זין על ההגדרות one love

xXx Shiraz xXx

New member
יקירי גם הראסטפרים לא מאמינים שסלאסי הוא

אלוהים.. אלוהים עבורם זה ג'ה, סלאסי הוא ה"נביא" שלא, הבורא הראשי שלו
ומי שמאמין באמת בה' יודע שאלוהים של כולם זה אותו אלוהים והדתות זה מילים אחרות לנקודת המבט ממנה מסתכלים עליו... JAH IS ONEEEE טרלללההה

למעלה