טוב אני לא יכול להתאפק !!!!!!!!!!!1

Nechi Nech

New member
דובשנית שלי בואי אני אחדש לך משהו.

האמונה הראסטאפריית או ראסטאפרנית לא יודע איך כותבים את זה - מבוססת ומושתת על העובדה שהיילה סלאסי הראשון, קיסר איתיופיה בכבודו הוא בעצמו הוא אלוהים בדמות אדם. לא נביא ולא נעליים. אם כבר מדברים על נביאים - הראסטות מאמינים שמרקוס גארבי החבובצ'יק הוא הנביא הרשמי. וסתם ציטוט (אחד מתוך עשרות או מאות) כי בא לי בשביל הכיף: "almighty god is a living man" - מתוך "get up, stand up" של איזה אחד קוראים לו בוב. nuff love חברים

Dtiup

New member
לא אחי אתה טועה

בדרך החיים של הראסטה... ראסטאפרי בשבילכם הם מאמינים באל אחד..שהם קוראים לו ג'ה.. מהמילה יהווה בעברית. הם מאמינים שהייליה סילאסי הוא המשיח השחור שגאל אותם מטבח עם שקרה באתיופיה עם מלחמה מול ספרד.. העם השחור חיכה למנהיג שיציל אותם והגיע הייליה סילאסי לכן הם רואים בו כמשיח. אלוהים הוא מעל האדם אז הם לרגע אל יחשבו שהיילה סילאסי הוא אלוהים בדמות אדם. מארקוס גאוורי אמנם עזר והציל וכדומה אבל מתוך עקרונות של אידיאולוגיה לעזור לעם השחור.. ויש הרבה אי דיוקים ויש הרבה גרסאות... ויש אנשים שמבינים יותר. ONO LOVE

Nechi Nech

New member
אחינו, לא חידשת לי כלום במה שכתבת

ועדיין הדברים שאמרת הם כבר דברים שאמרו לפנייך יותר מידי פעמים והם שגויים. וחוצמזה, אם זאת הטענה שלך.. תביא הוכחות, ראיות, משהו מוצק שיחזק את זה.

Dtiup

New member
לא חידשתי הבהרתי

והוכחות תקבל בהזדמנות הראשונה שיהיה לי זמן להביא לך מידע כאן... אבל אתה מוזמן להתחיל לחפש ולראות שכל מה שנאמר זו לא טעות. אני דואג לבסס את הדברים שלי לפני שאני פוצה פה. היסטוריה כללית אפשר להגיד שבעצם אבי התנועה/דרך החיים היה מרקוס גרווי; גרווי היה אדם שחור מגמייקה אשר פעל רבות למען החזרת הכבוד והזכויות לכל האנשים השחורים מבערך שנת 1914 עד אמצע שנות ה30. הוא הקים את האירגון המאוחד לשיפור שחורים(United Negro Improvement Association) בקיצור UNIA. גרווי היה אדם כריזמטי אשר סחף ועורר השראה במיליוני שחורים, עקבו אחר קבוצות רבות אך בכלליות כולם נקראו גרווסטים, אחת מן הקבוצות האלה נהיו עם הזמן הראסטות הראשונים. שם התנועה שם התנועה בא משמו של סיאלסי, הוא נולד עם השם Tafari ובזמן מסוים קיבל את תואר הנסיכות Ras. Ras גם אומר ראש, ו Tafari אומר בורא, אז לשם זה גם פירוש הבורא הראשי(ראש השילוש הקדוש). יסודות הראסטה ראסטאפרי שבמקורה היא תנועה לשחרור שחורים מן עליונות הלבנים התפתחה במעמקי גמייקה שהייתה מושבת עבדים שחורים ועם הזמן התפתחה לדרך חיים(לא דת,לא כת ולא תנועה דתית) שמתבססת על טבעיות הגוף, נקיותו מכמיכלים מעשי אדם, שיחרור המוח בעיקר אך גם הגוף מן הכבלים של החברה המושחתת המודרנית(באבילון) ואלוהותו של קיסר אתיופיה היילה סילאסי. ראסטות מאמינים שהגוף הוא מקדש לג'ה(שם אחר לה', אותו אלוהים כמו היהודים, נוצרים ומוסלמים) ושצריך לכבד את מתנת החיים ולכן צריך לשמור על הגוף נקי מכל רעלים ובריא כמה שיותר. רוב הראסטות צמחוניים, יש הרבה טבעונים ומעט מאוד אוכלי בשר, חלק מהראסטות אפילו אוכלים רק אוכל שאינו מבושל ונמצא במצבו הטבעי ללא כל שינויים. ספרים קדושים ראסטה זו דרך חיים שהיא בעצם שילוב של יהדות(לא רבנית כמו בישראל) ונצרות אתיופיות שהיא שונה לגמרי מנצרות אירופאית ומסיבה זו התנ"ך נחשב לספר קדוש אצל הראסטות, כך גם הקברה נאגסט(Kebra Negast) שהוא בעצם ספר קדוש עתיק באתיופיה שנחשב להמשך של התנ"ך שהוצא החוצה, לברית החדשה יש גם משמעות גדולה וגם יש ספר שנקרא The Holy Piby אך הוא הכי פחות קדוש מבין כולם, הרבה מהראסטות לא מאמינים בו. היילה סילאסי אמונת הראסטה בקיסר אתיופיה סילאסי מבוססת על התנ"ך, הברית החדשה וחוכמתו. האמונה מתחלקת לכמה חלקים, יש כאלה שרואים בסילאסי כחזרה השניה של ישו, יש הרואים בו כישו השחור(הראשון), יש הרואים בו התגלמות החוכמה של ג'ה אך לא אדם בעל כח לעשות ניסים ויש כאלה שמאמינים שהוא ג'ה בגוף אדם בעל יכולת לעשות ניסים וכו'. האמונה מתבססת על כמה נבואות שאומרות בעיקרון שיקום אדם משורש שלמה ודוד שיוכתר להיות קיסר(עם תארים ספציפים מאוד), בחלק אפילו כתוב שהוא יהיה מכוש(אתיופיה) והוא יהיה המשיח(מי שרוצה את כל הנבואות המדיוקות ואיך התמלאו ע"י סילאסי שיבקש). ראסטפארי זו דרך חיים ללא סדרות חוקים קבועים, יש את הבסיס שמשותף לכולם אך מן הבסיס כל ראסטה לוקח את המסע האישי שלו ובוחר איזה "חוקים" הוא קובע לעצמו ולכן רואים גיוון כל כך גדול בדרך חיים זו אך זה לא אומר שכל אחד שמתחבר לכמה דברים בראסטה ולא לאחרים יכול להגיד שהוא ראסטה והוא מצא את הדרך שלו. כדי באמת לקחת את "תואר" הראסטה צריך לחיות וללמוד את דרך חיים הזו זמן רב מאוד, אפילו ילדים שנולדים לתוך דרך חיים זו לא נקראים ראסטה עד אשר הגיעו לרמה רוחנית מסוימת. כמו שאמרתי קודם יש מצב שלא דייקתי בדבריי אבל עכשיו תיקנתי את עצמי.

Dtiup

New member
הוא רצה שאני אבסס את הדברים שלי על משהו לא?

וזה הכי מהיר ששלפתי...

../images/Emo121.gifשמע אני יכול לכתוב בויקיפדיה

שהנשיא ה-25 של פוחוצלובקיה היה קיפוד ואנשים יאמינו לזה.

../images/Emo121.gif"אנחנו לא עמדנו בתורים של הצבא, אנחנו

בחורים של ישיבה. אנחנו התפתחנו בכיוון של חשיבה על יהוה"

"בלגאן בישיבה ילד עם זקן שיבה מספר לכל

החסידים, איך הרבי התפתה ושילם חצי פרוטה, כבוד הרב לוקח LSD!"

Ras Or

New member
אמיתי

אני אוהב אותך בן אדם!
מילים כדורבנות ידידי Rasta far i lives! ראס.

moshe alfasi

New member
ככה אני בדיוק מרגיש!!! ../images/Emo45.gif

אבל יש משהו שאני לא מסכים איתו- אמיתי? מתנשא? זה לא נראה-נקרא ככה בשום דרך שהיא. שיהיה יום בתענוגות חברים! :))

Ras Or

New member
רביד

תרבות מבין, צבע מבין, אבל בהקשר לסלאסי איי , תשמע הוא היה בן אדם עם משמעות רצינית, אולי באמת לנו (וואיט מאן) זה לא נגע אישית אבל צריך לתת כבוד למעשים וליישות שהייתה רצינית ותרמה רבות, אז היילי סלאסי איי 1st וזה בגלל הכבוד שאני נותן למי שהוא היה ראס!. ו

Ras Or

New member
ודרך אגב משהו עלי

אין לי ראסטות ואין לי כמעט שום פרט חיצוני שיראה לך שאני ראס , אני יהודי מאמין והייתי גם יותר בצד הדתי תקופה מסויימת ומכל זה למדתי שאמונה זה דבר שנראה אך ורק לך , לבשתי ציציות וכיפה והלכתי לבית כנסת כל יום ללמוד גמרה , יום אחד התעוררתי והבנתי שבעצם לנסות לרצות את כולם ושיגידו וואלה אור הוא דתי אורגינל , רציני, זה לא העניין פה זה פוזה זה להיות מזוייף , בקיצור אני לא יאריך אני יסיים בזה שראסטה ואמונה בכללי זה קודם כל בלב, משתלט על כל הגוף ותופס אותך עם אתה לבן שחור צהוב או ירוק, כולנו ילדים של ג'ה חביבי ג'ה בלס אנשים, תאהבו את החיים ראס אור!.

Carcass

New member
אממ בלי קשר לויכוח הזה..

הצ'ון עצמו לא משו לדעתי בכלל :)

מממ ממה שאני יודעת.

יש כמה זרמים וכמה מנהיגים..זה נקרא נראה לי Houses בזרם אחד אין מנהיג הוא בעיקר מאמין על שמירת פן ההתחברות לטבע והאמונה כי כולנו אחד ומחוברים לאל. בזרם אחר..מנהיג הזרם הוא הנסיך אמונואל הראשון. ראסטות בזרם זה רואים בו גלגול של ישו, ובסלאסי את אלוהים בגוף אדם!!! הוא לא נביא או משו..חוקיו הם מן התנ"ך..הם יותר זרם מסתגר כזה שחיי לבד עם המוסכמות שלו והחוקים שלו.. ויש עוד זרם שלא ממש קשור אבל הוא ה 12 Tribes of Israel שהם יותר דומים לנצרות והם יותר מתונים. הדת הראסטפארית היא שילוב של יהדות, נצרות אתיופיות, דתות אלליות אפריקניות והשפעה של האיסלאם, והאל הוא אותו אל.one love one ja! חחחחחחח עכשיו מה שרציתי להגיד פה זה שיש מצב שאתם צודקים אבל נראה לי שאתם מתערבבים עם עצמכם חח אהה ועוד משהו.. שנאמר פה.. על הראסטפארי! משהו מצוטט- "לא כל אדם המאמין בראסטפארי נקרא "ראסטה" - רק בהגיעו לרמת רוחניות מסוימת הוא יכול להקרא בשם זה. " אז יש מצב שהוא מתחבר לזה אבל לא הגיע לרמה הרוחנית הזו. קיצר זה מהידע האישי שלי וכמה דברים שקראתי אז תקנו אותי אם אני טועה! *פוף*!

למעלה