טו בשבט

תמר202

New member
טו בשבט

שלום לכולם! בטו בשבט אני אמורה להשתתף בסדר טו בשבט גדול, משהו כמו 150 איש והטילו עלי את מלאכת עיצוב השולחנות. רוב השולחנות יהיו טורים ארוכים ועוד כמה עגולים ואני מחפשת רעיון לעיצוב יפה, מקורי ועדין שישלב בתוכו פרחים ופירות יבשים אבל שהפירות לא ישולבו בצורה שתמנע את אכילתם. אשמח לשמוע רעיונות...

רעיון לעיצוב שולחן

אתמול הייתי במשתלת הסחלב בראשון לציון,וראיתי שם כמה רעיונות לסידור שולחן,מפרחי בר זה לא אמור לעלות יקר, אני בעיקרון גננת ולקחתי עציצי טרקוטה עם שתילים לילדי הגן, יצא ממש יפה וזול. על השולחנות,אני עושה סידורים קטנים של פרחי בר וצלוחיות של פירות יבשים. מקווה שעזרתי.

סידור לט"ו בשבט

היי קודם כל אני חדש בפורום הזה שנית ההצעה שלי אליך לעשות סידור פרחים בכלי קטן ולצד הפרחים לשלב את הפירות היבשים אך ליצור מהם צורת פרח לדוגמא לקחת חתיכה קטנה של שזיף לנעוץ במרכזו קיסם ומסביב לתקוע מישמישים ואז נוצר פרח מאכל לצד פרח אמיתי מקווה שעזרתי בהצלחה.

חג האילנות

לתמר שלום לך רעיון שיצרתי פעם לחג האילנות מרכזי שולחן - מקומפוזיציה של פרות הדר על השולחן -מרכז השולחן צריך להיות בפרופורציה לשולחן(כ1/3) ניתן להסיר את כיפת הפרי כך שרואים את החלק הלבן הספוגי-(כמו אשכולית פומלית תפוז וכד') ולהשתמש בפרי כאילו בספוג ולנעוץ לתוכו את הפרחים.(לא בכל הפרות) ואת הפרות היבשים לפזר בצלוחיות על השולחן ואז הפרי היבש לא סופג לחות ועדיין יש פרות , ואסטטיקה ביחד ניתן גם ליצור כדור או חצי כדור ספוג לא רטוב - מצופה בנייר כסף (ספוג רעיל שלא יבוא במגע עם אוכל) ובעזרת קיסמים ליצור כדור פרות כדור שזיפים , כדור משמש וצימוקים ,כדור תאנים וכדומה וגם כדור של פרחים ניתן ליצור "עץ פרחים" ולשלב פרות יבשים וטריים אם זה יעניין אותך אני מוכנה להסביר לך איך יוצרים זאת וגם ניתן לשלב 1/3 מהשולחנות סוג עיצוב מסויים ו 2/3 עיצוב אחר אך שיש קשר ביניהם שפע של אור ואהבה שמחה ויצירה צופית רוזן

פרח בר TM

New member
שלום צופית ../images/Emo13.gif יש לך אולי תמונה של עץ פרחים

ופירות? מעניין לראות!!! לפי מה את קובעת שהספוג אואזיס רעיל? האבקה שלו היא כמו חול וזה לא נעים בפה ובשיניים אבל לא שמעתי אף פעם על רעילות או בכלל תוספת של חומר כלשהו כמו שחשבו פעם שיש בו איזה דשן או חומר הזנה לפרח או חומרי חיטוי. בתודה

../images/Emo145.gifטו בשבט

שלום לך תמר אני אחפש אצלי אם אני מוצאת תמונה, ואז אבדוק איך ניתן להעביר לפורום. ספוג אואזיס הינו רעיל , וכן מכיל חומר שמונע התפתחות בקטריות ורקבון ( בעבר למדתי לימודים בנילאומיים לדיפלומה לעיצוב ושזירת פרחים מתאם ההתאגדות הברטית לשזירת פרחים וזה נלמד שם.) בנוסף אני עובדת עם אואזיס המון המון שנים,ומכירה את הנציגים שלהם בהולנד ובאנגליה (אנגליה הם אלו שמייצאים לישראל) וזו אינפורמציה שהגיע גם מהם. אישית לא ניסיתי לאכול
שבת שלום ושפע של אור ואהבה צופית

בועז בר

New member
../images/Emo41.gifצודקת צופית בקשר לספוגי האואזיס.

חפרתי קצת ברשת ומצאתי קובץ מידע של אואזיס לגבי חומרים רעילים שמתוספים לספוגים. ישנם חמישה רעלנים עיקריים שבחשיפה ממושכת (או לרגישים במיוחד) עלולים לגרום למגוון תופעות, מגרויים בעור ובעיניים ועד
סרטן. הרעלן העיקרי בספוגים הוא "פורמלדהיד" (פורמלין) שמתאדה לאויר ונמס במים, לכן מומלץ להחזיק את הספוגים במקום מאוורר ויבש, ולהחליף את מי הטבילה בתכיפות ע"מ לא ליצור מצב של ריכוז גבוה של רעלים מומסים באותם המים. לרגישים במיוחד בעור מומלץ להשתמש בכפפות לטקס חד פעמיות. בסה"כ זה לא אנטרקס ביולוגי או פצצה כימית... אבל כדאי ורצוי להיות מודעים לחומרים שבסביבתנו. (מי שמבקר במחסני הציוד הגדולים, מכיר ודאי את הריח האופייני שנובע מכמות ספוגים גדולה...)

תחרות שזירת פרחים 3-4.2.09

כל מי שאוהב יופי ,אסטטיקה ופרחים מוזמן בימי שלישי ורביעי 3-4.2.09 לקניון אילון ברמת גן מ10 בבוקר עד 22.00 בלילה כניסה חופשית להנות מתצוגת בוגרי קורס עיצוב אירועים ומתחרות שזירת פרחים בנושא : אהבה שפע של אור ואהבה צופית רוזן

zer8

New member
סדר טו בשבט

בט"ו בשבט מציינים את מעבר הפריחה בטבע "מן הלבן לאדום בטבע" - כל סדר ט"ו בשבט מושתת על האמירה הנ"ל כולל השתייה שמתחילה מיין לבן עד האדום. בזמנו ערכתי מספר פעמים סדר ט"ו בשבט וצבעיו היו, מן הסתם, אדום ולבן.... על השולחנות מפות לבנות עליהן ראנר אדום במרכז לכל האורך. על הראנר סידורי פרחים קטנים של כלניות או נוריות אדומות עם פרח בר לבן - אפשר כלניות או נרקיסים. כל 60 ס"מ בערך סידור (קטן ! שלא יסתיר את מי שממול) ,בין הסידורים על הראנר או על עלה ארוך - אפשר סירוניות יבשות אפשר עלה טרי ונקי של מה שיש בנמצא...- מסדרים את כל הפירות היבשים. מסדרים יפה שלא יהיה יותר מדי מפוזר. ככה זה על השולחן זה מקשט ,זה אסטטי וזה זמין... בהצלחה !!

didosh3

New member
רעיונות

מה עם שיפודי פירות יבשים בעציץ טרה קוטה? כמו שעושים עם ממתקים. אבל הייתי מציעה לעטוף בצלופנים כדי שבאמת יאכלו את זה אפשר קערת אבן על רגל עם "ערמת" תפוחים ? ולידה פשוט זרים פירחוניים באגרטל או קערה דומה על רגל בגובה שונה עם סידורי פרחים?

didosh3

New member
ועוד רעיונות

סתם בכללי- כי זה לא למאכל! (בגלל הספוג)

למעלה