טיול במרכז ודרום אמריקה

lala land

New member
טיול במרכז ודרום אמריקה

שלום ! פורום חדש ? מקווה שיהיה פעיל דיו לסייע לי :) בקרוב אני מסיים את שירותי הארוך בצה"ל, מייד מסתער על הפסיכומטרי, ומקווה להיות על מטוס לדרום אמריקה לא מאוחר מיומיים אחרי :) אז ככה- אני ו-2 חברים (גילאים 22-23) מתכננים טיול למרכז ודרום אמריקה, למשך כ-4 חודשים (לצערי תחילת הלימודים מגבילים אותי בזמן ). אנחנו בקושי מכירים את היעדים באיזור, מה כדאי וכו'. התכנון הוא להתחיל במרכז אמריקה, במקסיקו \ קובה \ פנמה וכו'.. ולהמשיך דרומה, עד ברזיל אולי... לא יודע כמה מדינות אפשר לדחוס ב-4 חודשים מבלי לבזבז יותר מדי על נסיעות, ועדיין להנות מספיק בכמה שיותר מקומות. מכיוון שכל טיוליי הקודמים היו בארה"ב \ אירופה אינני מסוגל להגדיר מה בדיוק אני רוצה לטעום בטיול הזה, לכן אשמח לקבל עצות מכל הכיוונים, בין אם זה טיול נופים, טראקים, איים וכו' אשמח לשמוע מכם על אילו מדינות (ואתרים בפרט ) לא כדאי לוותר בטיול, ועל מה כן אפשר לוותר, וכמה זמן להקציב מודה מראש לכל העונים !

pako27

New member
אני ממש לא יתפלא

עם זה שהגעת לפה יהיה מהדברים הטובים שיכולת להשיג לפני הטיול......... איך אני יודע
אני מנחש
שמנהל הפורום, כן הנתי הזה לא פראייר .

natyh

New member
איזה יופי של רעיון

מתאים ואופיני לחברה צעירים לבא ולרצות לבלוע את העולם. המציאות מתגלה כקצת שונה . מקסיקו לבדה שוה שנה ויותר ואתם רוצים ובצדק יותר. כתבתי בדברי הפתיחה בפורום בדף הראשי , שעדיין לא מוצג שאנחנו לא נתכנן לאנשים טיול , אנחנו ניתן לאנשים שכבר נסעו ביית, ועזרה והכונה בזמן הטיול . והסיבה אחזור על כך שוב : היבשת דורשת שיעורי ביית ואינה סלחנית ללמידים לא חרוצים. הפזיזות בגדול מהשטן כי ליבשת יש את הקצב שלה אם תתחילו במקסיקו אולי גג אחרי ארבעה חודשים תגיעו ותסימו בקולומביה . אחלה טיול אגב אם אכן כך יקרה . להגיע לברזיל אפשר רק מקולומביה בדרך הזו בטיסה מבוגוטה אל לטיסיה ומשם שייט על הנהר הענק האמזונס . בין קולומביה לפנמה משתרע שטח הג'ונגלים ללא מעבר יבשתי הדאריין גאפ אזור גונגלים אפשרי לחציה למי שמחפש הרפתקאות . ההמלצה שלי תתחילו במקסיקו אתנמול במקרה בחור בשם דולב גולש אויר חדש פירסם תמונות ממחיקו : אני ממליץ לכם את הדבר הבא : עבור בחנות מטילים וקנה ספר טוב , למרכז אמריקה , קנה ספר מעודכן באנגלית לא ממליץ על לונלי פלנט אלא על שרוך הנעל השו סטרינג הרבה יותר ממצה . בקיצור בקישורים שהעליתי יש לך הרבה לקרא ואני ממליץ שתבלה בחנות מטילים כל דקה פנויה כי תצטרך גם לדעת ספרדית בטיול הזה . ממליץ לך קרא הרבה על מקסיקו ובעיקר על יוקטן , קשה לנחות במחיקו ולצפות ממנה להיות סלחנית או לזרום עם הקצב שלך ... כי היא לא תהיה כזו .... לחץ הזמן הוא מבחינת היבשת בעיה שלך , אז ממליץ לך קח את הזמן לאט שב איפה שהוא במחיקו סיטי או באנטיגוה גוטמלה ולמד שבוע ספרדית אחר כך הבנת השפה תפצה ברבית דריבית על הזמן שהוקדש ללימוד . בחר יעד ידידותי להתחלה : מחיקו סיטי איה כזו , אנטיגוה בגוטמלה היא כזו , טולום בחצי האי יוקטן היא כזו , בקיצור חשוב מעכשיו על שבועיים ראשונים רגועים ביעד הראשון : אני מוסיף לך קישור לתמונות מהאלבום שלי מיוקטן מאוגוסט האחרון . בקיצור תיהנה תירגע תוריד את הקצב וקח כלומר תן ליבשת את הזמן שלה היא שוה אותו , תמיד תוכל לחזור אליה מאוחר יותר והחשוב הוא שתיהנה . נתי

pako27

New member
את רואה אמרתי לך שנתי

יסביר לך הכול ובצורה מפורטת ומדויקת
אפרופו נתי אני מחפש ספר טוב על דרום אמריקה ושק"ש עם נוצות, יש לך מה להמליץ
תגיד זה אתה
בסיפור הזה.............. ככה למדת על בשרך

natyh

New member
שק שינה דוקא קניתי אצלכם ...לא ?

שכחת ששלי טבע .... בבוקה מנו ...פירו עם התיק והכל .....
טחר כך קניתי אצלך אחלה שק אגב עושה את העבודה יופי . בענין ספר טוב רק ההנד בוק או מחליפו ורק באנגלית אגב מהם רבי המכר אצלכם היום ? הלונלי פלנט למרות שנמכר חזק אינו חביב עלי כלל כשצריך משהו בשטח , תמיד מגלים שהעידכון שלו לוקה בחסר אם בכלל.....

pako27

New member
יש לונלי פלאנט מעודכנים לתקופת הפזו../images/Emo6.gif

סתם יש מהדורות חדשות................. אל תשכח שיש רבים אשר מתקשים לקבל מידע בקריאת השפה האנגלית ( הנדבוק ).

natyh

New member
למחר אעלה את הכתבה על יוקטן מהקיטסייט לכאן.

כדי שתוכלו להתרשם. וואווו הפורום פעיל אש כבר מהיום הראשון ואני חשבתי לתת לו שבוע על אש קטנה ... כד להספיק לנהל מאמרים ....

IDLVI

New member
i really think

you shouldnt try to force as much countries as you can in 4 months... really no point. im in mexico for a month now traveling from the west to the north central south and east. it will take me atleast 2.5 more months to complete all i want to see here. if you dont spend atleast a month in every country you go to then youre just missing out! and spending all your time and money on busing or flying from place to place. after chiapas i might just cross a bit to guatemala and enjoy better prices, then go back to yucatan and fly for a couple of weeks to cuba or jamaica. overall it would be 6 months of few contries but many many scenes fun and experiences. so far its been absolutely fantastic. furthermore.. there is really no need to plan that much. you can start off anywhere meet ppl and go with the flow.. thats the best way if you do mexico dont miss out on Chihuaua, Zacatecas or Guanajuato, Oaxaca, Chiapas and Yucatan. Bjaja California is great but no so much a budjet destination...

lala land

New member
תודה לכל העונים

אולי לא הובנתי \ התנסחתי נכון. אני לא רוצה סתם "לסמנו" כמה שיותר יעדים ב-4 חודשים. הכיוון הכללי הוא להקצות כחודש למדינה. במסגרת הכיוון הנ"ל אשמח לשמוע הצעות, וכמו שנתי הרחיב, איך מתניידים ממקום למקום, אם לברזיל מגיעים רק דרך קולומביה וכו' אני לא משלה את עצמי שחודש במדינה אפילו יהיה קרוב לכסות 10% ממנה. כאמור רק התחלנו לדבר על הטיול, וברור שנעבור על כמה שיותר מאמרים, ספרים וכו' קיוויתי רק לקבל כמה שיותר טיפים לטיול מכם, שכן כל חבריי טסו למזרח ולכן אינם ברי סיוע. האם זה מוגזם לצפות שב-4 חודשים טיול אוכל להתחיל ממקסיקו ולסיים בברזיל ? - כאמור מבלי לבזבז יותר מדיי זמן בנסיעות.

natyh

New member
התגובה שלך אופינית

למעשה קראתי אלפים כמוה , התגובה נובעת מאיזשהו מדד לטיול של לפני טיול המדד אומר טיול מוצלח = הספק גבוה . זו בדיוק הבעיה של הישראלי המטיל, בא נסה כרגע להסתכל אחרת ולומר טיול מוצלח= מקסימום זמן הנאה נטו . אנחנו יכולים על סמך נסיונינו לתת לך את הכלים למקסם את זמן ההנאה בדגש על איך מטילים ולא על המה איפה מטילים והיכן עוברים ממקום למקום היום בערב הבטחתי עידכון מאמר וכך יהיה . את המה תמצא לבד בהתבסס על היכולות והחשק שלך. תראה מאד יתכן שכפי שעידו הגיב לך , ויותר מכך כפי שגלעד אמר לאלוף יוסי בן חנן מתוך המאמר שלו של יוסי במעריב חופשת שיחרור באראיאל דה אזודה ברזיל בשנת 1995 : "אני מכתיף את התרמיל הכבד על שכמי בדרך לתחנת האוטובוס אני עוצר בדוכן ומזמין סוקו ( מיץ פירות) אתה כבר הולך שואל אותי גלעד ( גלעד צלניקר שטיל אתי והעפלתי בזכותו אל מרומי האלפא מאיו בייס קמפ) כן ואתה ? אני לא מוצא שום סיבה טובה לעזוב פה . אני מכתיף את התרמיל על שכמי ובדרך לאוטובוס אני חושב אוי כמה שהוא צודק ." תראה ידידי , אתה תפגוש מטילים כל הזמן שיעדכנו אותך , גם אנחנו נעשה את שלנו אתה תגיע לתחנות אוטובוס רכבת נמלי תעופה ותבדוק את המה כל הזמן כל הטיול אבל יתכן מאד כפי שקרה לגלעד שחצה חצי יבשת על אופנוע , כפי שקרה לי כפי שקרה לנ בוגר סיירת משובחת , כולנו אנשי הספק שרוצים עוד ועוד לבלוע להספיק ובדרך כלל גם עומדים במשימות שהיצבנו לעצמנו ..... שפשוט אינך רוצה לרוץ , ששבוע שבועיים על החוף הקריבי של טולום ביוקטן מחיקו הם בדיוק מה שאתה צריך כרגע , שצלילה בבליז או שחיה עם כרישי לויתן בקנקון , או צלילה למערות נטיפים בפליה דל כרמן הם משהו שלא תרצה להחמיץ , שהשקט הכיף בקנקון הוא משהו ששוה להישאר בשבילו עוד שבוע שבועיים ולא לרוץ הלאה . שמע תתכונן היטיב ליעד הראשון ברגע שתדע איך לטייל , עוד ארחיב בענין לא תצטרך את המה , יש ספרי מטילים יש מדריכי נסיעות טובים אתה תסתדר יופי לבד בעזרת המקומיים , העולם לא נגמר ברגע שנסעת יש שם חמש מאות מליון איש לא תהיה לבד ....
תמיד יהיה לך את מי לשאול : במסעדה במלון בשגרירות , במקום המפגש בטרק , אין לך סיבה לדאוג הדרך לברזיל לא תברח , אך יתכן מאד שהמטרה תשתנה , בקיצור למד טוב את היעד הראשון מחיקו , היתר כבר יגיע לבד .

natyh

New member
ולמרות האמור לעיל

אכין לך להיום בערב תוכנית מסגרת : ארבעה חודשים שכוללת את מחיקו, גוטמלה , בליז, קוסטה ריקה בספק קולומביה ו או ונצואלה וברזיל . התוכנית תכלול נגיעה מכל דבר וראה אותה כבסיס לשינויים.

natyh

New member
תוכנית

יעד ראשון אנטיגוה גוטמלה שבוע לימוד ספרדית המשך צפונה לטיקאל דרך פלורס פטן. מעבר דרך בליז למחיקו טולום פליה דל כרמן קנקון האי הולבוקס שחיה עם כרישי לויתן ביקור בשמורה ימית קסראט או של הא , קצת ערכיאולוגיה בציצאן איטצה ולדרך דרומה חזרה לגוטמלה כאן טיול בסקיצ'ה לאנקין פנחשל , צ'יצ'hקסטננגו , מעבר דרומה מהר לקוסטה ריקה . מכאן אחרי חריש בקוסטה ריקה או דרך ניקרגואה נגמרו חודשיים . המשך יבוא.

למעלה