טיול קליל בגולן

טיול קליל בגולן

חשבתי לנסוע לטיול קצר בגולן, של כ 3-4 שעות , עם 2 ילדים בני 7.אני יוצאת מראש פינה.
חשבתי על ביקור במפל עיט, ומעוניינת לשלב עוד נקודות באיזור .
מה עוד ניתן לשלב עם מפל עיט? האם מפל העורבים קרוב? צריך לצעוד הרבה כדי לראות את מפל העורבים? ומה לגבי גמלא? (יש לנו מנוי מטמון)
או שאולי כדאי לנסוע לכיוון מפל סער והבניאס (היינו מס' פעמים בבניאס אבל לא בשיא העונה)
בקיצור, אשמח להמלצות. תודה

יעלוש968

New member
אני הייתי הולכת לגמלא

לא יודעת לענות לגבי מפל העורבים. הבניאס קרוב אליכם ואם הייתם נראה מיותר לחזור שוב.
עוד מקום מאוד נחמד זה הפארק הגיאולוגי, למרות שלדעתי יותר יפה בערב.

תשובות
מפל עיט זו אופציה טובה ונגישה. המפל יזרום חלש אבל עדיין נחמד. גם המפל בגמלא יזרום אבל חלש.
צפון הרמה - מפל סער עדיין עם ספיקה יפה ומעריך שגם הבניאס זורם יפה (בטח לא בשיא). מפל עורבים יזרום חלש לדעתי בטח לא מה שהיה בסופ"ש האחרון. שביל גישה בוצי וחלקלק מציר הנפט. כ 1.5 ק"מ לכל כיוון. לא בטוח ששווה את המאמץ.
הירדן עצמו זורם יפה (יש מספר נקודות תצפית).
אפשר לשלב ביקור באחו נו"ב (נרקיסים - סוף עונה) ובביה"כ המשוחזר בנתור שטרם נפתח רשמית לציבור אבל לדעתי ניתן להתרשם למרות זאת.
הייתי מציע לך גם לבקר באתר סוסיתא (ללא תשלום) אם את באזור, אתר מרשים מאוד שכולל הליכה קצרה.
לדעתי אופציה טובה מאוד לבעלי מטמון זה נחל עיון ליד מטולה (מפל התנור הטחנה ואחרים) - קלאסי לעונה ולגיל ילדייך

עוד שאלות

אחו נוב - האם זה בכניסה לישוב נוב? מה יש שם?(אצלי הנרקיסים עדיין לא פורחים בגינה)
סוסיתא - לא מכירה, מה יש שם?
מפלי עיט, גמלא וערבים - הזרימות המדהימות שראיתי ביום שישי באינטרנט נחלשות מאוד רגע אחרי שהגשם מפסיק?
תודה, ואשמח לעוד רעיונות לפריחה בצפון, אם כבר התחיל
&nbsp

עוד תשובות
באחו נוב יש כבר כמעט חודש דיווחים על נרקיסים. כנראה אצלך בגינה עדיין ישנים
סוסיתא - חפשי בגוגל או כנסי לבלוג שלי וחפשי שם לפי "סוסיתא"
הזרימה יורדת משמעותית עד 48 שעות לאחר הגשמים ואח"כ לרוב נשאר זרזוף כשבוע שבועיים תלוי בנחל ומקורותיו
פריחה משמעותית תחל עוד כחודש

למעלה