טיפול באבנית שן כאשר יש נסיגת חניכיים

מצב
הנושא נעול.

היי

אני בן 38 ועושה טיפול שיננית פעם בשנה כדי להסיר אבנית מהשיניים.
הבעיה היא שיש לי גם נסיגת חניכיים בדיוק באיזור שיש לי עכשיו אבנית, בשיניים הקדמיות התחתונות בחלק הפנימי,
ואני חושש שהטיפול של השיננית יפגע בחניכיים כי האבנית גם נמצאת מתחת לקו החניכיים.
השאלה אם שיננית במרפאה שיניים פרטית תעשה את הניקוי בצורה שתיפגע פחות בחניכיים הבעיתיות שלי משיננית בקופ"ח ? אולי בגלל שיש בפרטית ציוד יותר חדיש (לייזר) וכ"ו ?
הדבר הכי חשוב לי זה למנוע את המשך הנסיגה ורק לפני שלושה חודשים עשיתי ניקוי אבנית אצל השיננית.

אבנית וניקוי

היי

אני בן 38 ועושה טיפול שיננית פעם בשנה כדי להסיר אבנית מהשיניים.
הבעיה היא שיש לי גם נסיגת חניכיים בדיוק באיזור שיש לי עכשיו אבנית, בשיניים הקדמיות התחתונות בחלק הפנימי,
ואני חושש שהטיפול של השיננית יפגע בחניכיים כי האבנית גם נמצאת מתחת לקו החניכיים.
השאלה אם שיננית במרפאה שיניים פרטית תעשה את הניקוי בצורה שתיפגע פחות בחניכיים הבעיתיות שלי משיננית בקופ"ח ? אולי בגלל שיש בפרטית ציוד יותר חדיש (לייזר) וכ"ו ?
הדבר הכי חשוב לי זה למנוע את המשך הנסיגה ורק לפני שלושה חודשים עשיתי ניקוי אבנית אצל השיננית.
אבנית וניקוי
ראשית ניקוי פעם בשנה אינו מספיק.
האם עברת הדרכה לצחצוח ע"י השיננית ? חשוב שתדע כיצד לצחצח על מנת שהאבנית תצטבר באיטיות יותר
האם את המצחצח במברשתת חשמלית או ידנית?
בכל מקרה האבנית עצמה יוצרת נזק ועל כן צריך להסירה . כדאי אולי ללכת למרפאה שבה רופא ירדים את האיסזור והשיננית תנקה.
אם אתה מרגיש שהמצב מחמיר כדאי לפנות לבדיקה אצל מומחה/ית לרפואת חניכיים (שתלים)

מצב
הנושא נעול.
למעלה