טיפול באמצעות בעלי חיים

טיפול באמצעות בעלי חיים

הבן של אחותי סובל מביטחון עצמי נמוך. הוא בן 5 וזה מקשה עליו ביצירת קשרים חברתיים בגן. הוא עצוב ובודד. היועצת החינוכית המליצה על טיפול באמצעות בעלי חיים- בדגש על תוכים. לדבריה, תרפיה באמצעות תוכים עשויה לתרום לביטחון העצמי של הילד.
זה נשמע לי קצת מופרך. האם נתקלתם בכך בעבר? מישהו השיג את התוצאות הרצויות? תודה למשיבים

זה לא קצת מפחיד?

כלומר.... תוכי יכול לנשוך... לשרוט וכו'... יש תוכים שידידותיים עם ילדים?
אם כן גם אני רוצה להביא אחד לבן שלי גם הוא בן 5 :)
צריך לזה מטפל מיוחד או פשוט לקנות תוכי?

תוכי מוחתם

תוכים מוחתמים - תוכים הרגילים למגע יד אדם כבר מגיל בקיעתם מהביצה ,
לא ינשכו כאשר נגיש אליהם את ידינו.
לתוכים יש לגשת בשקט, תוך תנועות אטיות ולא מהירות , ניתן לדבר אליהם ברוגע
באופן הזה הם בהחלט לא יגיבו בנשיכה. ככל שתתייחסו לתוכים שלכם יות, תשקיעו בו יותר זמן ותתנו לו תנאי גידול טובים יותר כך הוא יתן יותר אמון במגדל שלו ובבני אדם ולא יגיב בצורות שונות כגון נשיכה.

בהצלחה,

אlרית

New member
וחשוב לציין גם....

שהתוכי מתקשר דרך המקור, משחק, אוכל, מטפס, מנשק, ולפעמים גם נושך..
לא כל נגיעה משמעותה "נשיכה" כהגדרתה.
&nbsp

אlרית

New member
כפינה - יותר מפחיד כלב או חתול

להביא לבן שלך (בן 5) תוכי - ממליצה על קוקטייל
תוכי נחמד, סימפטי, לא נשכן (במידה שההחתמה טובה)
לא קונים בחנות, ולא בלי המלצה על המגדל.. ההימור רב
יש כמה מגדלים טובים, ואם תרצי - פני במסר ואעביר לך פרטים.

טיפול רגשי באמצעות תוכי

לצערי אין לי הרבה נסיון בתחום הזה של טיפול רגשי בעברת בע"ח.
כיום מקובל לטפל בילדים עם בעיות קשב וריכוז, וילדים הסובלים מתסמינים של ADHD ,בעיקר
בעזרת כלבים ודגש על כלבים פרוותיים בגלל הגירוי הרגשי הנובע מליטוף הפרווה.
תוכים הנם בע"ח אינטיליגנטיים מאוד, רגישים נעימים למגע וחינניים, מה גם שהטפול בהם דורש לקיחת אחריות, רצינות ודאגה ולכן הם בהחלט יכולים להוות חיה טיפולית לבעיות בטחון עצמי ורגישות יתר.
חשוב לדעת שתוכים דורשים טיפול יום יומי רב דבר המחזק את הקשר בין מגדל התוכי לתוכי עצמו ויוצר יחסי קירבה ונאמנות.
בנוגע לסוג התוכי- בהחלט מסכים עם מה שנאמר פה, בתור התחלה הייתי ממליץ על תוכי מסוג סנגל: רגועים, רגישים, נוחים לגידול ונעימים מאוד.
לא הייתי ממליץ בתור התחלה להתחיל עם קבוצת התוכים הגדולים כגון קקדו, גאקו, או אקלקטוס וגם לא עם קוקטיילים.

בהצלחה,

חברו הטוב היותר של האדם

הוא ללא ספק הכלב
הייתי ממליץ מאוד על אימוץ כלב. הוא יקנה לילד המון ביטחון, ובכלל כל תהליך האילוף הוא חלק בונה ומעצב בחייו של הילד. שמעתי על ילדים שעברו טיפול באמצעות אילוף כלבים וזה חיזק את הדימוי העצמי שלהם ועוד תכונות רבות אחרות. לגבי תוכים, אני לא כל כך יודע אבל אולי שווה לנסות.
בהצלחה!

Beetlejuice68

New member
רעיון מעולה!

לדעתי תוכי מסוג קוקוטיל יכול להיות יופי של תשובה, הוא מאוד קל להקשר לבני אדם בהאכלת יד ועל הכתף
יכול להיות חבר של הילד ובאמת התוכי הזה ידוע בחיבתו לילדים. זה לא כלב אבל מאוד נעים
&nbsp
למען ההגינות אני עם ג'אקו כ15 שנה ולפניו היה לי קוקוטיל בתקופת ילדותי ואני יכול רק להגיד שזה לחיוב
&nbsp

למעלה