טיפול בחולה קרוהן

נעמי21

New member
טיפול בחולה קרוהן

האם כדאי להסתכן בהתלקחות נוספת ולהמשיך לקבל ראפסאל או פנטסה בתקווה שתהיה תקופת רגיעה ארוכה או שחבל על הזמן ויש להתחיל לקחת תרופה כמו אימורן או פרינטול? מה הסכונים בנטילת אימורן? מדובר על בני, בגיל ההתבגרות. מאובחן כשנה. בהתלקחות הראשונה שהובילה לאבחון קבל פרדניזון, ואחרי שנה - בעקבות התלקחות שנייה קבל שוב פרדניזון. בתודה נעמי

טיפול באימונוסופרסיה בחולה קרון

אני לא קיבלתי מספיק נתונים על המתבגר שלך חשוב לדעת מה דרגת חומרת המחלה ואלו חלקים ממערכת העיכול מעורבים אישית במתבגרים אני מעדיף להמליץ על טיפול אחזקה מסוג אימורן או פוריניטול- כי מוכח שטיפול מונע במחלת קרון ימנע התלקחות- בעיקר לאורך 10 שנות מחלה קדימה במעקב רפואי נכון וטוב- עם מעקב אחר ספירות דם ואם צריך גם מטאבוליטים של התרופות התרופה בטוחה עם תופעות לואי ידועות של פגיעה אפשרית במח העצם (1:300) אשר מתבטאת בירידה בכל שורות הדם- תגובה אלרגית עם פריחה (נדירה ביותר) ספירה לבנה יורדת (ללא פגיעה משמעותית במערכת העיכול). סיבוכים יותר נדירים הנם הפרעה בתפקודי כבד וסיכון נמוך ביותר לדלקת בלבלב לי אישית נסיון מאוד טוב עם תרופה זו ניתן להשתמש בהן ללא תרופות אחרות תופעות הלואי מינימאליות ניתן להכנס להריון (יש לי מספר חולות שילדו עם התרופה ילדים בריאים) הכי טוב להתייעץ עם רופא הגסטרו שלכם- אשר מכיר את המחלה את סימני החומרה הדלקתיים ואת מיקומה הרבה בריאות

נעמי21

New member
תודה ופרטים נוספים

בזמן אבחון המחלה היא הופיעה רק במעי הגס. סבל מהתלקחות אחת בזמן האבחון, ואז טופל בסטירואידים (החל מ-40 מ"ג). מהלך השנה, תחת פנטסה, היה טוב מבחינה אוביקטיבית (ספירת דם ושקיעה), אך איכות חיים פגועה בהשוואה לתקופה של לפני האבחון - בעקר עיפות וחולשת שרירים. פעם אחת סבל מדימומים קלים וטופל בבטנוזיד באמצעות חוקנים למשך שבוע. רוב בקיץ הרגיש מצויין כשלקראת הסוף, התחלה של דימומים וירידה משמעותית בברזל.העבר לראפאסאל וקבל ברזל בעירוי. זמן קצר לאחר מכן, לאחר דלקת גרון, התלקחות נוספת המטופלת שוב בסטירואידים. עכשיו לקראת סוף הסטירואידים, וזמן להחליט על המשך טיפול: "לתת צ´אנס נוסף לראפאסאל" או מעבר לטיפול באימורן או בפורינטול. בתודה ובברכה נעמי

פרוביוטיקה

עם או בלי אימורן נשמע לי שאתם בידיים טובות מציע בכל מקרה להשתמש במוצרים פרוביוטיים יש ספרות תומכת על שימוש בפרוביוטיקה במחלות מעי דלקתיות והמחקרים רק בתחילתם הרבה הרבה הצלחה

נעמי21

New member
אין מילים - תודה

גם הרופא שלנו המליץ על פרוביוטיקה ו"אנחנו" לוקחים את הכמוסות של סולגאר.

מוצרים פרוביוטיים

כדאי להשתמש בבקבוקונים של שטראוס ושל תנובה החיידקים- לקטובצילוס GG ולקטובצילוס קסאי הנם חיידקים מצויינים המחקרים עם מוצרים אלה טובים החיידקים שורדים במערכת העיכול ומראים פעילות מטאבולית המחיר סביר תקראי את הסקירה שיש בפורום בנושא אם תרצי עוד חומר אשמח להעביר

נעמי21

New member
מוצרים פרוביוטיים - שאלה

בני לא מוכן לאכול מוצרים כגון אלו שתארת. יש לו התנגדות לנסות מאכלים חדשים. האם אני יכולה להבין מתגובתך שהכמוסות של סולגאר (מולטי ביליון דופילוס) אינן מומלצות?

לא להבין מה שלא אמרתי

ניסיתי להמליץ על מוצרים עם טעם טוב ומחיר סביר שמאחריהם מעבדות מחקר אין לי כל התנגדות למוצרים שהזכרת כל טוב

למעלה