טיפול בטחורים חיצוניים שלא עושים בעיות...

Magic Nature

New member
טיפול בטחורים חיצוניים שלא עושים בעיות...

שלום, אני בת 23. יש לי "בעיה"... בערך בגיל 15 הופיעו אצלי טחורים חיצוניים. חוץ מכמה פעמים בודדות שהם דיממו מעט, עד היום הם לא עושים לי שום בעיות - לא כאב, לא דימום, לא צריבה, לא גירוד... התזונה שלי טובה ואני לא סובלת מעצירויות. אך הבעיה היא שהטחורים החיצוניים מפריעים לי אסתטית. בזמן המקלחת כשאני מנקה את האיזור אני מצליחה לדחוף את רובם חזרה לבפנים, אך לאחר זמן מה המצב חוזר לקדמותו וזה מתסכל אותי. האם יש איזה שהוא טיפול ביתי שאפשר לעשות כדי להחזיר אותם למקומם לתמיד? אני מתביישת ללכת לרופא, מה גם שאני לא סובלת מהם מבחינה פיזית. תודה ויום טוב!

טחורים חיצוניים

שלום רב עלייך להבדק. יש לודא האם מדובר בטחורים חיצוניים או פנימיים. טחורים חיצוניים בדרך כלל אינם מדממים ואינם ניתנים לדחיפה פנימה. תלונות אלה אופייניות יותר לטחורים פנימיים שצנחו החוצה. בהתאם לממצאי הבדיקה ניתן להמליץ על טיפול מתאים. בטחורים חיצוניים בלבד בדרך כלל לא מטפלים, אלא אם כן גורם לבעיה אסטטית ניכרת או מפריע להגיינה מקומית וכו. ד"ר קריב

Magic Nature

New member
שלום

ראשית, תודה על התשובה! איזה טיפולים קיימים בטחורים חיצוניים? האם הטיפולים דומים לטיפולים בטחורים פנימיים כגון קשירה עם גומייה? והאם קופת החולים ממנת טיפולים שנחשבים "אסתטיים" בשביל הטחורים הללו? תודה רבה על התשובות

טחור חיצוני

שלום רב בדרך כלל לא מטפלים בטחורים חיצוניים בלבד. אם הטחור מאוד מטריד או גורם לאי נוחות או קושי בהגיינה הטיפול הוא כריתה ניתוחית. בדרך כלל במקרים אלה אין בעיית התחייבות כי זה לא למטרת אסטתיקה. ד"ר קריב

Magic Nature

New member
האם ניתוח זהו הטיפול היחידי?

לא ניתן לטפל בטחורים חיצוניים בשיטות אחרות [שקיימות לטחורים פנימיים], כגון קשירה? אמרו לי בקופת החולים שבשביל לקבוע תור לרופא פרוקטולוג צריך הפנייה מרופא גסטרו. האם בדיקה של רופא גסטרו תספיק כדי לאבחן ולהציע דרך טיפול? שוב תודה רבה על התשובות!

למעלה