טיפים לניקוי יעיל של הנרגילה

קצת תמונות של הנרגילה..

גם טוב

מישרד הבריאות מזהיר

רוני מזיקה לבריאות. מזל טוב, מכל החברה הביאו לי את זה מתנה ביום האחרון של הבוםבמלה... יום לפני היום הולדת שלי...

טיפים לניקיון נרגילה :

ציוד נדרש: חוטר (חוט מתכת עבה) בד כותנה או פלנל. פירוק טוטאלי של החלקים. מנקים את אטם הראש במים עם הידיים. את הראש במים בלחץ גבוה לניקיון החורים בפנים גם. לאחר מכן את המגש (בהנחה שמדובר על נירוסטה). ואז את הגוף עצמו מתחת למים זורמים ושפשוף עם הידיים לניקיון כל הדבש הנוטף. להזריק מים גם לתוך הגוף עצמו לצינור בפנים. לפרק את הגולה מהארובה ולנקות בלחץ מים,את הארובה. לנקות גם את פתח היניקה של העשן עם מים בלחץ. עכשיו הצנצנת,לרוקן את המים,להכניס מים נקיים ולהתחיל לסבסב את המים בתוך הצנצנת.לקחת חתיכת סקוץ' קטנה גודל 5X5 ס"מ (משומשת,לא חדשה),להכניס אותה לתוך הצנצנת עם חומר ניקוי כלשהוא ושוב לסבסב את הכל בפנים שיוריד את הליכלוך וכל הצהוב. השרייה של הצנצנת בתוך דלי מים עם חומר לניקוי אבנית (לשים כפפות גומי על הידיים!!!) למשך כמה שעות (מתי שלא מעשנים). עכשיו,חוזרים לגוף ולשאר. לוקחים את הבד,מתחילים לנגב הכל ממים,לאחר שניגבנו והכל בסדר ויבש,לוקחים את החוטר שמים לו פיסת בד ומחדירים לתוך הצינור בגוף הנרגילה.פעם ראשונה. לשטוף את הצינור בפנים שוב בלחץ מים ואז פעם שנייה להעביר חוטר עם חתיכת בד חדשה.ושוב מים בלחץ ושוב חוטר פעם שלישית ועוד פעם מים בלחץ שייצא כל השחור והחרא. זהו עכשיו להשאיר את הגוף אנכית למשך כמה דקות על משטח קרטון או עיתון. שוב פעם לנגב הכל ממים. אחרי שעתיים של ניקיון הנרגילה אפשר לחבר אותה שוב לשימוש של עוד חודש,עד לניקיון הבא

lizard

New member
פפפששש נחמד

אני בדר"כ כל כמה ימים מעביר חוטר שקניתי בצינור ושוטף במים. לפעמים משתמש גם בסבון כלים ואחר כך שוטף ביסודיות. במקום חומר לניקוי אבנית אני משתמש במלח לימון + מים רותחים. היתרון של זה הוא שזה מוריד יופי את הליכלוך ולא רעיל. את הצינור אני לא צריך כל כך לנקות כי כמו שרואים בתמונות בגלריה, זה צינור סיליקון ולא צינור עם קפיץ מתכת. אני לאחרונה לא משתמש בפיה.

למעלה