טס לטיול לאירלנד... צריך קצת עזרה בהתייעצות

a f u s h

New member
טס לטיול לאירלנד... צריך קצת עזרה בהתייעצות

שלום שלום לכולם... ובכן...יש לי כמה שאלות...אודה לכם אם תעזרו לי... ראשית כל...אני טס בעוד כשבועיים לאירלנד..לטיול של שבועיים...עם רכב צמוד...אך רק כעבור כיומיים שלושה...רק אחרי שאצא מדאבלין אזדקק לו.. השאלות שלי הן אלה: בבתי מלום רבים מופיעה התוספת aipport...והם זולים משמעותית... למה הכוונה? שאלה שמתחברת לה..היא... מה לגבי התחבורה הציבורית בדאבלין? מחיר? תדירות? גישה לכל פרבר ואטרקציה ברחבי דאבלין? ומשהו אחרון... אשמח אם תמליצו לי על מקומות לבקר בהן בדאבלין.... לתקופה של יומיים-שלושה... ובכלל אם מישהו רוצה להוסיף לגבי מקום שהוא היה שם.... בכל אירלנד..אשמח לשמוע ולקפוץ לשם... הכוונה למקומות הלא שגרתיים.... כי ה"ידועים" יותר כבר מסומנים לי במפת הטיול תודה....

כמה תשובות

איזה כיף לך
אני עשיתי טיול דומה לשלך רק שאני ביקרתי בדאבלין בסוף הטיול ולא בהתחלה. לדעתי כדאי לך לשקול לשנות היות וזה יותר נוח ויותר חסכוני. בתי מלון שמופיעה בהם התוספת airport הכוונה היא למלונות שממוקמים בשדות תעופה , כלומר רחוק ממרכז העיר. וכעת לדאבלין . התחבורה הציבורית בדאבלין מצויינת. ניתן לקנות כרטיס משולב לשלושה ימים הכולל נסיעה הלוך וחזור לש"ת , נסיעה חופשית באוטובוסים ברחבי העיר וכרטיס לאוטובוס התיירים (למשך השלושה ימים) שלוקח ומביא אותך לכל האטרקציות בעיר. רשימה של מקומות מומלצים בעיר אתה יכול למצוא בכמה וכמה הודעות שפורסמו בפורום. בנוסף להם ,כדאי מאוד להוסיף את הכלא (שכחתי את השם המלא שלו) . נורא מעניין. לגבי מקומות מומלצים באירלנד , הייתי מוסיף ביקור בדונגאל ובמיוחד בצוקי slieve league . אזור מדהההיים ביופיו! אם יש לך עוד שאלות , אשמח לענות תהנה

psa

New member
טיול באירלנד , מלבד דאבלין .....

החוף המערבי שלה. מקסימה ביותר. יש את מרכז המברקים בWATERFORD -הקריסטלים. מדהים. בהמשך כפרים וערים ציוריות. לגבי תחבורה ציבורית בדאבלין ....אוטובוסים ....מתוך נסיון מאוד אישי.... הם לא עומדים בלוח הזמנים ...לא מדובר על 10 דקות איחור , אלא הרבה יותר. אין אפשרות לקבל עודף באוטובוס עצמו. לעומת זאת הרכבת ....נהדרת ...יחסית לא יקרה...אני מתכוונת בתוך דאבלין.....בינעירונית יקרה יותר....( שוב באופן יחסי). ניתן לישון גם בB@B דהיינו מיטה וארוחת בוקר... אם אתה עם רכב ניתן למצוא בכל מקום . כעת זאת לא העונה הבוערת , אבל הייתי מציעה לשמור חדרים בכל מקרה. אפשר דרך האינטרנט. יש את פארק פניקס שהוא מדהים בגדלו . יש את המרכז של דאבלין ... הקיצר, המון מה לראות . כיף לך ותהנה מכל רגע
.

thesheep

New member
לא ממליץ על הרכבת בדאבלין

היא מאד איטית, עוצרת כל שני מטר, ולטעמי הרבה יותר כיף להסתובב ברגל ולהינות מדאבלין ולהרגיש בסוף היום את הכאב ברגליים הזה, שאומר שבאמת מיצית את היום.

Tin Flute Lady

New member
חזרתי הלילה (../images/Emo7.gif) ומסכימה לגבי הליכה ברגל

כשהגעתי לדבלין קניתי כרטיס לשלושה ימים, והשתמשתי בו רק פעם אחת כשנסעתי לכלא קילמיינהם (Kilmainham Gaol, מאוד מאוד מאוד מומלץ!). בסופו של דבר, כל פעם כשחשבתי לקחת אוטובוס, התחלתי ללכת לכיוון תחנה רלוונטית, ואז כבר הייתי ממש קרובה למקום אליו רציתי להגיע אז המשכתי ללכת. יכול להיות שעדיף לקחת כרטיס לסיורים של האוטובוס הפתוח, שאפשר לרדת בכל תחנה, ואז האוטובוס נוסע במקומות העיקריים שרוצים לבקר בהם. אני ויתרתי על זה, אבל קצת הצטערתי אח"כ. בכל מקרה, אני לא יודעת למה כל ספרי הטיולים אומרים שיומיים שלושה מספיקים לדבלין. לדעתי זה ממש לא נכון, ויש המון דברים לראות ולבקר בהם. חזרתי היום לפנות בוקר, ואיך שנחתתי התחשק לי לעלות על מטוס בחזרה לשם
ממליצה לקחת סיורים ברגל (יותר מאשר סיורי אוטובוס). אני לקחתי סיור אחד ממרכז ג'יימס ג'ויס שבעקרון התמקד בספר "דבלינאים" אבל המדריך הוסיף בכל מקום הרבה מידע על חייו ויצירתו של ג'יימס ג'ויס באופן כללי, והיה ממש מרתק ומהנה. היה עוד סיור רגלי שרציתי לקחת ולא הספקתי שמוביל את הצועדים בתחנות הקשורות למאבק ב-1916. יש ברושור שלהם (אדום שחור) במרכזי המידע לתיירים.

jonbaum

New member
באמת נשמע מעניין

אף פעם לא השתתפתי בסיורים האלה בדבלין - באמת הגיע הזמן, הרי כל פעם שאני מגיע ללונדון אם יש לי זמן אני מקפיד לקחת סיור כזה לאנשהו כי הם ממש ממש מעניינים. מה עוד?? יש לך עוד חויות לספר?? אגב, תסלחי לי על הבורות, אבל איפה זה מרכז ג'יימס ג'ויס?

Tin Flute Lady

New member
יש הרבה חוויות, אבל אני עדיין מתאוששת

מהשיבה הביתה
James Joyce Center נמצא ב-35 North Great Georges Street. יש גם מוזיאון ג'יימס ג'ויס בדאן לירי, אם אני זוכרת נכון, אבל לא הגעתי לשם, כי לא רציתי שהטיול יהפוך לאובססיית ג'יימס ג'ויס (מה שדרש הרבה שליטה עצמית, כי ג'ויס הוא אחד הסופרים האהובים עלי). במסגרת החלק הספרותי של הטיול הייתי גם בתערוכה ממש מצוינת בספריה הלאומית שהוקדשה לוויליאם באטלר ייטס. אולי התערוכה הכי מקיפה ומעניינת שהייתי בה, ולא רק באירלנד. עוד חוויות על קצה המזלג.. בימים הראשונים בדבלין הייתי בכמה הצגות של פסטיבל הפרינג'. הכי אהבתי את Stolik - The Table, מופע מפולין של 4 אנשים שמנגנים על שולחן (השולחן מכיל מיקרופונים וכל מיני תוספות מה שעושה אותו לכלי מוסיקלי מגוון מאוד). שלוש ההצגות האחרות היו פחות מוצלחות ממה שציפיתי, אחת מהן נראתה כמו תרגיל מזעזע של בית ספר למשחק, שרק העובדה שהייתי תקועה באמצע השורה מנעה ממני לקום באמצע ולעזוב (מה שאנשים אחרים, בני מזל, עשו). נישקתי את בלארני סטון (ולו רק כדי שהטיפוס במדרגות הבלתי אפשריות האלה לא יהיה לחינם). אבל ברצינות, לא הבנתי את ההתלהבות. חשבתי תהיה שם איזו אבן מיוחדת, אבל זה סתם חלק מהביצורים, לא משהו מרגש בכלל. ובכל זאת, קניתי חולצה חמודה שמצהירה שנישקתי את האבן.. קטע תיירותי להחריד, אבל מצחיק מאוד. בסוף, אחרי ימים ולילות של לבטים והתחבטויות שבסופם החלטתי לא לשכור אוטו, יום אחד באוטובוסים לניו גריינג' ובחזרה בגשם (באוטובוסים זה קצת לא מדויק, כי פספסתי את האוטובוס מניו גריינג' אז החלטתי להתחיל ללכת ברגל לכיוון דונור, העיירה הקרובה, ואז התחיל מבול, אז תפסתי טרמפ עד לדרוהדה ומשם חזרה לדבלין) שבזבז לי את כל היום הוביל אותי להחלטה שאוטו זה עדיף. אז למחרת שכרתי פג'ו 207 יפיפיה (עד לפני חצי שנה היתה לי פג'ו 106 יפיפיה, עד שפורד אכזרית עשתה ממנה טוטאל לוס, ככה שלנסוע שוב בפג'ו היה בשבילי משמח מאוד, אם כי אני מניחה שזר לא יבין זאת
), ואחרי כשעה, כשהפסקתי להתקע במדרכות מצד שמאל (וכנראה כיסחתי גם קצת מראות, אבל לא מדברים על זה
) זה ממש שיפר לי את חווית הטיול. אחרי שגם התרגלתי לשיטת השילוט המופלאה של האירים (24 שלטים בצומת, שדווקא אלו שאני צריכה מוסתרים על עשרים השלטים האחרים שמפנים לכל מיני כיוונים) היה די קל לנווט, וגם כשעשיתי פה ושם טעויות קטנות, זה רק הביא אותי למקומות עם נוף יותר יפה. בכלל, מרגע שעזבתי את דבלין היה נדמה לי כאילו כל מקום שהגעתי אליו היה יותר יפה מהקודם (חוץ מקורק.. קורק היה לא כיף, אבל זה בגלל שהגעתי מאוחר בלילה, אחרי הרבה שעות של נהיגה, וההוסטל היה הדבר הכי דוחה שראיתי מימיי, עד שאפילו ויתרתי על מקלחת, הלכתי לישון, קמתי בבוקר וברחתי משם כל עוד נפשי בי, בלי להביט לאחור - Kinlay House Cork - שומר נפשו ירחק! גם מלוכלך להחליא :-{, גם אטיטיוד מגעיל של הצוות, וגם תקוע ליד כנסיה שנותנת לכל אחד לצלצל בפעמונים תמורת סכום סמלי, מה שאומר שכל היום, וגם חלק מהלילה, פעמוני הכנסיה מצלצלים, ליצירת חווית שינה מיוחדת
). בגולווי נהניתי הכי הרבה, כי האכסניה היתה מצוינת ופגשתי הרבה אנשים שנהניתי בחברתם. משם נסעתי לאיי אראן, לאינישמור, האי הגדול מבין השלושה (החלטתי לשכור אופניים, ולא להצטרף לסיורי האוטובוס שנראו כמו סיורי זקנים.. בדיעבד, אולי היה כדאי לי להכיר בזה שאני לא בכושר מספיק, ואני גם כנראה ההוכחה שכן אפשר לשכוח לרכוב על אופניים
יצא שמאוד רציתי להגיע לשם, ובסוף בקושי ראיתי משהו מהאי, כי רק נאבקתי בלדווש בעליות). כל חוויה כזו היתה יכולה להגמר באכזבה גדולה, אבל אני פשוט צחקתי דרך כל הצרות שהתרגשו עלי בדרך, ככה שגם אם משהו נראה מבאס על פניו, בסופו של דבר הוא נשאר כעוד חוויה (לעתים ביזארית, אבל תמיד מהנה). אני חושבת שהמקום שהכי אהבתי היה גלנדלוך (גלנדלוק? איך מבטאים?). הבטחתי לעצמי שבפעם הבאה אעשה שם מסלול הליכה ארוך יותר ממה שהספקתי הפעם. דווקא בחוף המערבי לקחתי שני טרמפיסטים שסיפרו שהיו בגלנדלוך כחלק משלושה ימים של הליכה בוויקלו ווי. זה היה אחד הדברים שחשבתי לעשות, אבל מזג האוויר היה גשום, וחששתי לטייל לבד באזור לא מוכר, בתנאי מזג אוויר לא כל כך טובים, אז שיניתי קצת תוכניות, ועשיתי טיול סולידי יותר. אותם טרמפיסטים באמת סיפרו שהיה לא קל עם הגשם כל הזמן, אז כנראה שההחלטה שלי היתה נבונה.

Tin Flute Lady

New member
המשך (כי תפוז לא נתנו להכניס את כל ההודעה)

המסקנות שלי גם לאור הדברים ששמעתי מאנשים שפגשתי בדרך זה שאוטו זו הדרך הטובה ביותר להסתובב באירלנד. ממש קשה עם האוטובוסים, אלא אם מתכננים כל דבר בצורה מאוד מדוקדקת, אחרת אפשר לחכות שעות לאוטובוס שמחזיר אותך אחורה כדי שתוכל להתקדם הלאה במסלול. חבר'ה שטיילו בלי רכב כמעט תמיד לקחו סיורים מאורגנים מהעיר שבה הם ישנו, ורובם ככולם אישרו את מה שאני הרגשתי מתיאורי הברושורים - יותר מדי זמן מוקדש לנסיעה באוטובוס (ואפילו אי אפשר לעצור בצד ולצלם כשרוצים, מה שעשיתי לא מעט), יותר מדי זמן מוקדש לעצירה בחנויות מזכרות (מה שלא עשיתי כמעט בכלל) ומקומות לאכול בהם. ככה שמצד אחד זו דרך נוחה יותר להגיע לאתרים מיוחדים שהתחבורה הציבורית אליהם לא משהו, מצד שני, משלמים על הרבה זמן מבוזבז. מה שכן, אוטו זה יקר נורא, וגרם לי לחרוג קצת מהתקציב שהקצבתי (קצת זה כמובן מאוד יחסי
), במיוחד אם נוסעים לבד. צריך לעשות השוואת מחירים מדוקדקת יותר, כי ההבדלים יכולים להיות מאוד גדולים, אבל אז צריך לבדוק בדיוק מה כלול במחיר. בגלל זמן ההסתגלות לנהיגה בצד "הלא נכון" של הכביש עדיף לשלם יותר על הביטוח ושלא תהיה השתתפות עצמית (בואו נאמר שקיבלתי אוטו חדש מהניילון, ובשעה-שעה וחצי של ההסתגלות כיסחתי את הטאסה השמאלית בהתנגשות במדרכות, וגם שרטתי קצת את המראה השמאלית). אם רוצים לנסוע גם לצפון אירלנד, ולא רק ברפובליקה יש בד"כ תוספת במחיר. מבחינת כניסה לאתרים. כרטיס סטודנט זה כדאי מאוד, היו מקומות שההנחה בהם היתה עצומה. לא הייתי צריכה תעודת סטודנט בינלאומית, ברגע שהראתי את תעודת הסטודנט שלי מהאוניברסיטה בארץ זה הספיק להם. לגבי כרטיסים כמו Dublin Pass או Heritage Card שנותנים הנחות וכניסות בחינם לכל מיני אתרים, אני חושבת שכדאי לבדוק היטב מה הם כוללים לפני שקונים אותם. אני קניתי את ההריטג' קארד (ועם הנחת סטודנט הוא היה רק €8 במקום €21 למבוגר) והוא באמת הצליח להחזיר את העלות שלו, אבל כשחישבתי כמה היה עולה לי רק הכניסות לאתרים בתעריף סטודנט זה היה יוצא אותו דבר (כי חלק מהמקומות אין בהם עלות כניסה בכלל, ומצד שני יש מקומות שלא כלולים בכרטיסים). ביום האחרון קניתי בהוראן, שזה משהו שרציתי כבר המון זמן, וחששתי סתם להזמין מהאינטרנט בלי לראות מה אני קונה. הבאתי גם אחד קטן יותר לשותפה שלי שאוספת כלי נגינה מכל העולם, אז אולי עכשיו אני אצטרך לשנות את הניק שלי לבהוראן ליידי
מאוחר יותר אני אעלה קצת תמונות.. בימים האחרונים כבר לא נכנסתי לאינטרנט קפה, אז אין לי מושג עדיין איך הן יצאו, ומזג האוויר נהיה ממש סגריר (בימים הראשונים עוד היו פה ושם שעות רבות של שמש), ככה שאני מקווה שהחשיפות שלי היו נכונות, ואפשר יהיה לראות כמה המקומות יפים (מצד שני, כולנו יודעים שאירלנד יפה, ושום תמונה, מוצלחת יותר או פחות, לא תוכל לקלקל את זה
) טוב, זה היה על קצה המזלג, תארו לעצמכם מה היה קורה אם הייתי מביאה גם את שאר הסכו"ם
אה, בכל שדה תעופה שעברתי בדרך (שרל דה גול, דבלין, פרנקפורט) היו נציגים של משרד התיירות המקומי שערכו סקרים על חוויית התיירות של החולפים בשדה. בשאלון שקיבלתי בדבלין היתה שאלה "לאור חוויית התיירות שלך בדבלין האם את מתכוונת לחזור בעתיד?" בסופו של דבר סימנתי את האפשרות "Definitely in the next few years" רק כי לא הייתי בטוחה שאני יכולה להתחייב על Later this year... לעזוב היה ממש עצוב..

איזה זיכרונות עוררת אצלי...

איזה כיף היה לי לקרוא את ההודעות שלך . ממש עוררת אצלי געגועים לטיול דומה שעשיתי באירלנד לפני שלושה חודשים. אני מסכים עם כל מה שרשמת לגבי האוטו (ואני מתכוון לכללל מה שרשמת
). לגבי ההוסטל בקורק ,קצת פחות. אנחנו דווקא זכינו ליחס מאוד טוב מהצוות ,היה נקי ושקט. בכל מקרה , אשמח אם תוכלי להעלות קצת תמונות מהטיול שלך. וגם אני מת כבר לחזור לשם

Tin Flute Lady

New member
Sleepzone

באמת באמת מקום מצוין, גם מבחינת התחזוקה (הייתי בחדר עם 10 מיטות, שקצת הרתיע אותי, אבל זה ממש לא הרגיש כמו טירונות), שתי מקלחות בחדר, ועוד מקלחות נוספות מחוץ לחדר. אינטרנט חינם, לוחות מודעות עם מידע על תחבורה, טיולים מאורגנים, אפשרויות בילוי וגם אפשרויות הגירה לגולווי (לאן לפנות, איך למצוא דירה, איך למצוא עבודה, איך לקבל אשרות), מטבח מצויד מאוד, מיקום קרוב לכל אזורי הבילוי, צוות מקסים ומאוד עוזר, מכונת כביסה ומייבש. אווירה מעולה.. הנה קישור לאתר שלהם, יש להם גם סניפים בקונמרה ובבארן

Ice Age

New member
אינישמור וגלנדלוך

אחלה תיאורים, מעורר זכרונות טובים! מאינישמור אני בעיקר זוכר את ההגעה לשם במעבורת שהיתה נוראית. הים היה סוער וכולם הקיאו את נשמתם במעבורת. דווקא באי חשבתי לקחת אופניים אבל זוגתי העדיפה את הטיול באוטובוס והוא קצר ולא ממצה. אז למעט עניין הכושר, עשית בשכל עם האופניים אני חושב. גלנדלוך אכן מקום מדהים. המקומיים מבטאים את זה גלנדלוק. מה עם תמונות?

Tin Flute Lady

New member
תמונות..

חוויית השלטים בדרך.. היה צומת שעברתי בדרך בחוף המערבי שהיו בו אפילו יותר חצים ושלטים מהתמונה הזו, אבל לא יכולתי לעצור באותו שלב, ובדרך חזרה נסעתי ממקום אחר וכבר לא חזרתי אליו. עד כמה שזה נראה מפחיד בהתחלה, אחרי כמה פעמים כאלה מתחילים להבין איך להתייחס לשלטים, ודי מהר לקלוט איפה אני נמצאת ואיזה שלט אני צריכה.

jonbaum

New member
נשמע טיול נהדר

אגב, אולי עכשיו את מוכנה לחשוף את השמות של שני המקומות שבשבילם שכרת אוטו?

למעלה