טפסים להגשה להחזר מס רווחי הון משנת 2015

• פותח הנושא ohza
  • פורסם בתאריך

ohza

New member
שלום,

אני עובד שכיר ומעוניין להגיש טפסים להחזר מס רווחי הון. יש לי במרוצת השנים הפסדים שנצברו משנת 2015 ורווחים בשנתיים האחרונות שניתן להתקזז עליהם.

איזה טפסים עליי להגיש למס הכנסה מלבד 1344 (הפסדים מעורבים) ו-1322 (רווח הון מני"ע)?

בנוסף, אשמח להמלצה האם ניתן לעשות את התהליך עצמאית או שעדיף לקחת איש מקצוע ?

תודה מראש

נערך לאחרונה ב:

roheshbon

Member
מכיוון שאתה רוצה להצהיר על הפסד משנת 2015 ולקזזו כנגד רווח ב-2020 אתה תתבקש להגיש דוח עבור כל השנים מ-2015 עד 2020.
טפסים - בנוסף למה שציינת טפסי 106 שלך ושל בת הזוג ויתכנו טפסים נוספים.
אתה יכול להגיש לבד זה רק עניין של השקעת משאבי זמן וכמובן לבדוק לפני ההגשה שלא נוצר לך חוב במקום החזר.
בדוק האם עלות איש מקצוע לא תעלה על גובה ההחזר....

safinka

New member
מכיוון שאתה רוצה להצהיר על הפסד משנת 2015 ולקזזו כנגד רווח ב-2020 אתה תתבקש להגיש דוח עבור כל השנים מ-2015 עד 2020.
אתה יכול להגיש לבד זה רק עניין של השקעת משאבי זמן וכמובן לבדוק לפני ההגשה שלא נוצר לך חוב במקום החזר.
בוקר טוב, האם עצם ההגשה של דוחות למס הכנסה ובקשה להחזר מס לא גורמת לכך שמס הכנסה מבקש ממני גם בהמשך דוחות כספיים. אני יכול להגיש לאיזה שנה שאני רוצה או שאם הגשתי אני כבר חייב להגיש באופן שוטף מדי שנה ?

roheshbon

Member
בוקר טוב, האם עצם ההגשה של דוחות למס הכנסה ובקשה להחזר מס לא גורמת לכך שמס הכנסה מבקש ממני גם בהמשך דוחות כספיים. אני יכול להגיש לאיזה שנה שאני רוצה או שאם הגשתי אני כבר חייב להגיש באופן שוטף מדי שנה ?
עקרונית מס הכנסה יכול לבקש מכל אזרח גם אם הוא שכיר להגיש דוח שנתי עבור כל שנת מס שלא התיישנה אבל צריכה להיות סיבה טובה לדרוש את זה משכיר (למשל שכיר שמרוויח מעל כ-650,000 שח בשנה , אני לא מדייק בסכום).
אם אתה מבקש החזר עבור שנים קודמות לא תוכל להגיש עבור שנים ספציפיות למשל 2015 ו 2018 בלבד אלה תתבקש להגיש את השנים שבטווח השנים (2016,2017) ויתכן שגם עבור כל השנים עד השנה הנוכחית.
לגבי העתיד , זה שהגשת עבור 2015 עד 2020 לא מחייב אותך להגיש עבור 2021 ואילך אבל יכול להיות שמס הכנסה יזום דרישה כזו.

safinka

New member
עקרונית מס הכנסה יכול לבקש מכל אזרח גם אם הוא שכיר להגיש דוח שנתי עבור כל שנת מס שלא התיישנה אבל צריכה להיות סיבה טובה לדרוש את זה משכיר (למשל שכיר שמרוויח מעל כ-650,000 שח בשנה , אני לא מדייק בסכום).
אם אתה מבקש החזר עבור שנים קודמות לא תוכל להגיש עבור שנים ספציפיות למשל 2015 ו 2018 בלבד אלה תתבקש להגיש את השנים שבטווח השנים (2016,2017) ויתכן שגם עבור כל השנים עד השנה הנוכחית.
לגבי העתיד , זה שהגשת עבור 2015 עד 2020 לא מחייב אותך להגיש עבור 2021 ואילך אבל יכול להיות שמס הכנסה יזום דרישה כזו.
הבנתי תודה, המסקנה שלי שאם מדובר על סכומים יחסית קטנים, אין טעם לדרוש ממס הכנסה, עדיף לא להגיש

ohza

New member
ראשית, תודה על המענה.
אני מוכן להשקיע משאבי זמן ולעשות בדיקות מכיוון שלפי החישוב שלי יש סכום נאה שניתן לקבל חזרה.
איך אדע אם יש צורך בטפסים נוספים ? כלומר, האם במס הכנסה יסבו את תשומת ליבי ?
עוד שאלה כללית: במידה ומילאתי לא נכון את הטפסים האם יבטלו את הבקשה באופן גורף או שיתקנו ?
מצאתי ביוטיוב הסברים למילוי הטפסים. אשמח לקבל (אם יש) קישור להסבר מפורט בכל צורה.
ושוב תודה.

roheshbon

Member
ראשית, תודה על המענה.
אני מוכן להשקיע משאבי זמן ולעשות בדיקות מכיוון שלפי החישוב שלי יש סכום נאה שניתן לקבל חזרה.
איך אדע אם יש צורך בטפסים נוספים ? כלומר, האם במס הכנסה יסבו את תשומת ליבי ?
עוד שאלה כללית: במידה ומילאתי לא נכון את הטפסים האם יבטלו את הבקשה באופן גורף או שיתקנו ?
מצאתי ביוטיוב הסברים למילוי הטפסים. אשמח לקבל (אם יש) קישור להסבר מפורט בכל צורה.
ושוב תודה.
מס הכנסה יבקש מסמכים שחייבים להגיש למשל 106 לשכיר אבל הוא לא יזום בקשה לטופס 867 מבנק/בית השקעות.

roheshbon

Member
כמו הרבה דברים בחיים זה עניין של עלות-תועלת
מצד אחד עלויות לאיש מקצוע/הקצאת משאבי זמן אם תגיש בעצמך מצד שני כמה תקבל
אם ההחזר הוא 1000 ואיש מקצוע עולה 950 אין כדאיות בהגשה
אם הגשת לבד ושרפת 10 שעות בהם יכולת להרויח הרבה יותר או שהפנאי שלך שווה לך יותר, אל תגיש.

למעלה