ידועה בציבור, בהיריון

מצב
הנושא נעול.

מישבצת

New member
ידועה בציבור, בהיריון

ידועה בציבור, בהיריון
אני גרושה (ללא) וחיה כשלוש שנים עם בן הזוג שלי, בדירתו. (רשומה על שמו). ההריון הוא בהסכמה ושיתוף פעולה מלא, מצד בן זוגי (גרוש + 2) אנחנו אוהבים מאוד ושמחים בהריון הזה!. מה עלי לעשות כעת לדעתכם? בן זוגי מדבר על חתונה (לא בוער לי) אבל מה שחשוב לי לדעת הוא האם עלי לבקש ממנו כעת לציין אותי ואת ילדינו המשותף בצוואה/חוזה או מה שזה לא יהיה. אין לי מושג בדברים האלה! מה מקובל??? אני לא רוצה להראות "גרידי" מצד אחד, אבל מצד שני עלי לדאוג לילדי/ילדתי ולעצמי... כי "מי יודע מה יקרה מחר". נכון? ברצוני לציין שאני משתתפת (כמובן) בהוצאות, חשבונות וכד´... בסכום חודשי שקבענו מראש)... וששנינו עובדים ומרוויחים יפה (הוא קצת יותר יפה).

תשובה

ידועה בציבור, בהיריון
אני גרושה (ללא) וחיה כשלוש שנים עם בן הזוג שלי, בדירתו. (רשומה על שמו). ההריון הוא בהסכמה ושיתוף פעולה מלא, מצד בן זוגי (גרוש + 2) אנחנו אוהבים מאוד ושמחים בהריון הזה!. מה עלי לעשות כעת לדעתכם? בן זוגי מדבר על חתונה (לא בוער לי) אבל מה שחשוב לי לדעת הוא האם עלי לבקש ממנו כעת לציין אותי ואת ילדינו המשותף בצוואה/חוזה או מה שזה לא יהיה. אין לי מושג בדברים האלה! מה מקובל??? אני לא רוצה להראות "גרידי" מצד אחד, אבל מצד שני עלי לדאוג לילדי/ילדתי ולעצמי... כי "מי יודע מה יקרה מחר". נכון? ברצוני לציין שאני משתתפת (כמובן) בהוצאות, חשבונות וכד´... בסכום חודשי שקבענו מראש)... וששנינו עובדים ומרוויחים יפה (הוא קצת יותר יפה).
תשובה
1. לילד שיוולד לכם יהיה מעמד זהה לזה של ילדיו האחרים של בן זוגך, ואין משמעות לעובדה שאינכם נשואים, כולל לענין זכותו בירושת אביו. 2. לענין הרכוש - לילד אין חלק ברכוש כל עוד הוריו חיים ועל כן מבחינה זו אין חשיבות לעובדה שאת בהריון. מאחר שהינכם חיים כידועים בציבור חלה עליכם חזקת השיתוף המניחה שכוונתכם לשתף זה את זו בכל הרכוש שנצבר במהלך חייכם המשותפים, אם כי לגבי ידועים בציבור יש צורך ברמת הוכחה גבוהה יותר מאשר בין בני זוג בכל הנוגע לכוונת השיתוף. 3. לענין הסכם - ניתן לערוך הסכם לענין משמורת הילד שיוולד ומזונותיו, אבל אין מה למהר ועדיף לערוך הסכם כזה - אם אכן תחושו צורך בהסכם - לאחר הלידה. שיהיה במזל טוב.

ידועה בציבור

ידועה בציבור, בהיריון
ידועה בציבור
ניתן לעשות הסכם שיקבע כיצד יחולק הרכוש במקרה של פרידה גם אם אין נישואין. אם תתחתנו יהיה צורך בהסכם ממון שיש לאשר בביהמ"ש. עקרונית כשבני זוג חיים בצוותא, כמו בעל ואשה, רצוי להסדיר עניני הרכוש בהסכם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה