יום שישי!

קורס בירושלים על מזון, סביבה וכלכלה

ביום ד' 22.4.2009 (יום כדור הארץ!) פותחת המכללה החברתית כלכלית את הקורס "בין ממון למזון - דברים שלא ידעת על מזון, סביבה, חברה וכלכלה". במפגש הראשון ידבר אייל בלוך ממכללת דוד ילין על: "מי בוחש בקדרה? שוק המזון הגלובלי ויזמות מקומיות חלופיות". הקורס מתקיים במרכז הקהילתי הצמחוני, בלפור 8, ירושלים. המפגשים הם בימי ד' ב-19:30. עוד פרטים על הקורס (כולל פירוט המפגשים) בהמשך ההודעה ובהזמנה המצורפת. * * * המונים בעולמנו סובלים מרעב. בה בעת אוכלוסיות אחרות נזונות ממזון תעשייתי המוביל להשמנת יתר ומחלות שונות. החקלאות התעשייתית פורמת את המרקם החברתי הכפרי. הזיהום הסביבתי מתעשיית המזון עולה על זה של תעשיות אחרות. תנאי גידול בעלי החיים למאכל הופכים לאכזריים יותר ויותר. מה האינטרסים הכלכליים והגלובליים שמובילים תהליכים אלו? הקורס ישלב הרצאות וסרטים על הפוליטיקה של תעשיית המזון. בין המרצים: אמי אטינגר, מרכז השל; אייל בלוך, מכללת דוד ילין; ערן בן ימיני, יו"ר התנועה הירוקה. הקורס מתקיים בשיתוף המכללה החברתית כלכלית. המפגשים יתקיימו בימי רביעי, החל מ-22.4.2009 בשעה 19:30 במרכז הקהילתי הצמחוני ברחוב בלפור 8 בירושלים. עלות ההרשמה לקורס כולו: 150 ₪; 30 ₪ להרצאה בודדת, הרצאה ראשונה חינם. לפרטים נוספים: יוסי [email protected] או 052-2598773; דפנה [email protected] תוכנית הקורס: 22.4.2009: מי בוחש בקדרה? שוק המזון הגלובלי ויזמות מקומיות חלופיות. מרצה: אייל בלוך. 6.5.2009: הפוליטיקה של המזון. מרצה: אמי אטינגר. 13.5.2009: טביעת הרגל האקולוגית של תעשיית המזון. מרצה: ערן בן ימיני. 20.5.2009: מה בתפריט? על תרבות מזון וכיצד היא נקבעת. 3.6.2009: מי קנה את החווה של הדוד משה? - משק החי המתועש. מרצה: יוסי וולפסון. 10.6.2009: סחר הוגן. מרצה: אבי לוי. 17.6.2009: מפגש עם חקלאים ויוזמי קואופרטיבים בתחום מזון האורגני. 20.6.2009: סיכום

יום שישי!

מקורה? קודם כל אני רוצה להבהיר את העניין שמי אינו לולה ואינו סופר לולה, זה הכינוי הפלצני שלי בלבד! שמי הוא מיה! מה עשיתם השבוע? מה תוכניותכם לסופ"ש? אתם מוזמנים לשרשר מתכון טבעוני לשבת! סופ"ש כיפי!

קטרפי

New member
את השבוע שלי אפשר לסכם../images/Emo110.gif

בהמצאה של קלפי מג'יק הזויים ומיותרים (דוגמה לאחד מהם אפשר לראות בתמונת הפרופיל שלי בפייסבוק, למי שיש אותו) ובלהיות עם הנערה המדהימה שלי שאני אוהב מאוד מאוד, ובשאר הזמן להתגעגע אליה המון
אהה, וגם הייתי בטיול שהרס לי לגמריי את סדר שעות השינה. אבל היה כיף.

amirrohker

New member
ok מיה.. אם היית אומרת שזהו רק כינוי "פלצני"

לא היינו בודקים איך את משחקת את התפקיד ב
סרט של החיים הזה
שהכנסתי פה לפורום ..

amirrohker

New member
../images/Emo1.gif../images/Emo1.gif../images/Emo220.gif../images/Emo27.gif../images/Emo44.gifrisky../images/Emo44.gif.

httplalapd.files.wordpress.com200806run-lola-run.jpg
run lola run!
...

שפוצי

New member
סוף שבוע:)

אחרון לחופש:( הולכת לנצל כל רגע ורגע ממנו להנאות קטנות ומתמשכות:)חחח תשרשרו מתכון טבעוני בא לי להכין משהו חדש וטעים:)

אם תבוא יוזמה... אבל לא לסמוך על זה.

צריך לעניין בזה את אנשי המכללה בתל-אביב, ואם הם ירצו, בהחלט ניתן יהיה לעשות בסתיו קורס בתל-אביב (אולי אפילו קורס של סמסטר שלם, ולא רק שמונה פגישות), תוך יישום הלקחים שנפיק מההרצה כאן בירושלים. אבל לא לבנות על זה! ירושלים, צריך לזכור, היא רק 60 ק"מ מת"א, ואנחנו כירושלמים יורדים מלא לסלון מזל, אז אפשר גם להפך.

מורזי1

New member
ובכל זאת..

אנחנו הרי בעד יוזמות מקומיות שחוסכות נסיעות, דלק וזיהום אוויר, לא?

למעלה