יומשישי יומשישי!!!!!!!!!!!!!!!!1

W a C K o

New member
אתה יצאת כאן מנקודת הנחה שגויה אלכס

אני מעולם לא אמרתי שיש לי חכמת חיים אני לא בן מאתיים זה נכון אני רק עוד ילדון שהתחיל לחיות גם לא אמרתי שסבלתי בבית הספר , אכן זאת הייתה אחלה תקופה בחיים וכן נהנתי בכל רגע, חכמתו של אדם היא לדעת לראות את הדברים שיופים גם כשקשה, ואני שמח שנפלה בחלקי הזכות לדעת ולראות דברים אלו גם כשלא היה קל בבית ספר ואני יודע שכך גם יהיה כשאגדל ויהיה בצבא ובעזרת השם יגיע לאוניברסיטה וכ"ו וכ"ו. שאני מדבר על חיים בוגרים אני לא מדבר מנסיון , שוב אני חוזר ואומר את הטענה שלי שאני לא חושב שיש להתווכח איתה בכלל כי היא לא סוטרת שום דבר. חלק והיא דיי כמו שאתה ואליאור כבר אמרתם חלק יהנו חלק יהנו פחות חלק נהנו וחלק נהנו פחות. אני יודע שאני יהנה יותר בכל מקום אחר שהוא לא בית הספר המקיף. כי פשוט צריך להיות עיוור בשביל להנות שם ולא לראות איך כל פעם שאתה מנסה לעשות משהו שמים לך רגל וזה חבל. וזה נושא אחר. תודה אני באמת מקווה שיהיה לי שירות מהנה ואני מקווה שאני יתקבל לאן שאני מעונין :) ושוב אני אומר בעיקרון בדיוק מה שאתם אומרים אני לא אומר שהיו או יש לי כבר חיים בוגרים אני רק בתחילת דרכי אך כל מה שאני אומר זה מתצפית אל אנשים שאני רואה בהם אנשים גדולים עם ראש על הכתפיים ואני לוקח מהם דוגמא אישית ואני מוצא את החיים נפלאים והרבה יותר מהנים מהתקופה ה"תמימה" ששריתי בא בזמן האחרון. אגב אם אפשר משהו שלא קשור לנושא התקופה ה"תמימה" של התיכון וכל זה. אני חושב שהמונח תמים כבר לא מתאים כאן, הנוער כבר מזמן לא תמים :) נ.ב אשמח לקבל ממך הודעה פרטית כדי לדעת עם מי אני מתכתב שכן אני רואה שאתה יודע מי אני :") תודה ניב.

שלום לך שוב...

ואם להתעסק בקטנות ולנקוט בצעדי קטנוניות ילדותיים אז הרי לך... "גם לא אמרתי שסבלתי בבית הספר" (משפט שכתבת בהודעתך האחרונה) לא ממש שווה ל - "בית ספר זה חרא מקום!" או "בית ספר זה המקום הכי חרא שיש בעולם תזכרו את זה" (משפטייך מהודעתך הראשונה) ואף מרמז כי כן סבלת! אבל נעזוב קטנוניות זו... א. אני שוב חוזר ואומר - אין לך מושג איך ייראו חייך בעתיד ומה יהיו תחושותייך! ולכן, אינך יודע אם אתה תהנה יותר או פחות מאשר נהנת בבי"ס מקיף אריאל! אני מאוד מקווה בשבילך שתהנה יותר כי עפ"י דבריך משתמע כי סבלת בבי"ס! ב. אמנם הנוער מתנהג בצורה פרובוקטיבית בשנים האחרונות אך זה לא אומר שהוא איננו תמים עדיין! אל תשכח שמה שהנוער עושה כיום זה בעיקר דברים אשר לא ממש מבגרים אותו בהכרח! ילדים בכיתה ו' מתחילים לעשן, נערים בחטיבה שותים אלכוהול רק ע"מ להתשכר שלא לדבר על נערים בגילאים שונים שמתחילים לקחת סמים או לקיים יחסי מין ללא מחשבה לפני או שימוש באמצעי מניעה (כמו הילדה הזאת שהייתה צריכה לראות אקזיט כדי לדעת שצריך קונדום שזה דיי עצוב...). בתקופה זאת, למרות כל מעשייהם של בני הנוער (שבטוחים שמה שעושים הופך אותם למבוגרים) הם עדיין בחיתוליהם! בני נוער, מנוסים ככל שיהיו מסיימים בי"ס, מגיעים או לא מגיעים לצבא ונכנסים לחיים האמיתיים ויחד עם זה נכנסים לשוק טוטאלי! פתאום הכסף לא בא לבד מאבא ואמא אלא צריך להזיע בשבילו...פתאום אי אפשר לקבל הכל אלא צריך לעשות סדרי עדיפויות! אמנם בנושאים מסויימים הנוער מאוד מנוסה (ראה למעלה) אך בכל הקשור ל-לחיות את החיים לבד אין לו מושג קלוש! הנוער של היום הוא נוער מופנק וחסר ערכים ובעיה זו נובעת מחינוך לקוי כמובן... בעיות אלו של הנוער גורמות לו לצאת אל החיים לא מוכן ולכן מערימות קשיים במחייה בכבוד, במציאת עבודה מתאימה, בקשרים בין אנשים וכדו'... אני חייב להדגיש (לפני שכל הפורום מתרעם!) שאני לא מדבר על כל אדם ואדם בפרטיות אלא מדבר על הנוער בכלליות...אני לא מדבר פה על מישהו ספציפי אלא בכלליות! אז לגבי טענתי שהנוער תמים אני עומד עליה וחוזר ומדגיש...כל עוד אתה בלימודים לפני הצבא אתה נמצא בתקופה התמימה שלך! אחרי שאתה מסיים תיכון ומתחיל צבא, אז מתחילים החיים ואז אתה מתחיל ללמוד על בשרך אחריות מהי! (או לא...וזה כבר חבל). בכל אופן, אתה/אתם מומזנים להסכים ומוזמנים לשלול את דעתי, אני אשמח לשמוע את תגובותייכם! שבוע טוב...

W a C K o

New member
אייש באמת :\ שמע

אני חושב שאו שאתה לא מודע או שאתה עיוור למה שקורה באמת אצל הנוער כן. יש את המקולקלים אבל יש את הנוער האיכותי ואין פה רוב הנוער הוא עם בוא נגיד המפולג לכמה וכמה חלקים והתנהגויות שונות. חינוך לקוי? אולי חלק מהאנשים , אנשים שכמוך שמצפים כנראה שהכל יבוא בקלות וקופצים למסקנות מהר מידי אני לא יודע מאיפה באת למסקנה שהחיים כל כך קשים, לאנשים עצלנים .. שלא רואים צורך בלקום בבוקר בשעה נורמלית ולעבוד ללחמם, אממ כן. החיים יהיו קשים, לנער שידע איך לבוא ולהתמודד עם מה שהעולם [ שלא כל כך קל לחיות בו] יציע לו החיים לא יהיו כאלה נוראים בשבילו וזה בכל דבר! אדם צריך לחשוב! אתה בא ומרים את אפך ומדבר כמה שככה וכמה שככה אבל בתאכלס מה אתה עושה? אתה כולך רוח לפי מה שאתה אומר הנוער כזה הנוער הוא זה. אני יכול באותה מידה להראות לך את הנוער האחר, הבוגר האחראי הנבון יותר כמו שה"מבוגרים" יש מבינהם את הנבונים ויש מבינהם את המקולקלים אז זה טיפשי מאוד לבוא ולהגיד את מה שאמרת אולי היום פשוט מודעים יותר לדברים בגלל שהתקשורת היא כבר ברמה שכל אחד דרך הטלווזיה והאינטרנט יודע מתי הפלצתי שהייתי במלון באילת. :\ אז בבקשה אדוני תפסיק אתה להתמם ולדבר כאילו כל מה שקורה בעולם זה משהו חדש החיים האלה לא הומצאו לפי 20 שנה או פחות אנשים חיים את החיים האלה כבר מאות שנים. ותמיד היה ככה מי שהתלונן התחרבן. ולענין של הקטנוניות ברגע שלקחנו את הנושא קצת יותר ברצינות אני חושב שהיה אפשר להבין שההודעה הראשונה שלי היא לא הייתה הכי רצינית אלה רק כדי להבות דעה נחרצת לגבי מה שאני חושב על בית ספר המקיף. ולא לגבי איך הסתדרתי שם. זה הכל. :| אני לא מאמין אבל באמת עצבנת אותי איך שהוא בדברים שאמרת. אפילו שנהנתי לקרוא אותם=]

ושוב...

צ'מע בחור, אני לא מרים פה אף על אף אחד... אני פשוט בא ומציג את דעתי לגבי הנוער מנק' המבט שלי שהיא נק' המבט האפשרית היחידה מבחינתי! אתה מציג את העולם מנק' מבטך וזה מובן וזה טבעי...כך פועל העולם. אני לא אדם שמצפה שהכל יבוא בקלות ואף להיפך, אם משהו בא בקלות הוא חשוד, זה משהו שצריך לשים אליו יתר תשומת לב ע"מ לחפש את המלכוד! שום דבר לא בא בחינם ואני לא פסימי אני פשוט הגיוני... אכן, יש חינוך לקוי בקרב בני הנוער בשנים האחרונות אך אולי לא הייתי ברור מספיק, אנני מדבר על כלל הנוער בישראל! כמובן שיש נוער איכותי, נוער בעל ערכים ונימוסים בסיסיים אך אני מצטער לבשר כי רוב הנוער איננו כזה! הנוער נמצא בגרירה תמידית לכיוון מטה ואם לא נעצור זאת עכשיו נהיה בבעיה! אחת הדרכים לטפל בזה היא לתקן את מערכת החינוך אך זאת אני אעשה כבר עם "ליידי אוף גונדולים" שגם חושבת שמערכת החינוך בבעיה חמורה! אני שוב מדגיש כי אינני מתנשא מעל אף אחד וכי גם אני אינני מושלם! אינך יודע מה אני עושה ומה לא ולכן אינך יכול להגיד שאני רק רוח ושכולי דיבורים! האמן לי כי אני עושה דברים רבים למען המטרה אותה אני רוצה להשיג (חיים יותר טובים בארץ) אך אינני מפרסם אותם ברבים או מנפנף על כך בפני אחרים כי מעשיי הם מעשיי! במידה ואני צריך אנשים שיישתפו איתי פעולה ע"מ שנגיע לתוצאה הרצויה (על אותם אנשים ועלי) אני לא מהסס לבקש עזרה ואז כמובן גם הם יודעים למען מה הולכים ומה עושים! אני יכול להעלות בפנייך ופני חברי הפורום כמה מהנושאים שמעיקים עלי ושברצוני לתקנם אם תחפוץ בכך... שוב, אני אדם הרואה את עצמו כהגיוני ואני מבין כי אינני יכול לחנך את עם ישראל ולתקן את העולם! אך מה שביכולתי כן לעשות זה לחנך את ילדיי בדרך בה אני מאמין ולהשפיע (ואף במעט) על האנשים שאיתם אני בא במגע ע"י דרכי ההתנהגות אותם אני מחפש! תסכים איתי שאם תנבח עלי ותצעק ותקלל (משפט זה הינו דוגמא בלבד ולא אומר כי זה מה שעשית) אך אני אדבר איתך בנועם ולעניין בסופו של דבר אתה תתעייף מלצעוק ולרטון וגם אתה תדבר לעניין! אדם שיישדר נועם כלפי חוץ ייקבל נועם...אני יודע שזה נשמע פלצני, פתאטי ואופטימי ברמות לא קונבנציונליות אך ידידי, זו הדרך לשיפור! שוב אני אומר, אינני מנסה לחנך את עם ישראל אך אני בהחלט הולך לחנך את ילדיי בצורה זאת! סתם משהו שמתחבר פה איפשהו... שים לב שקמה תנועה חדשה (כבר לא כ"כ חדשה אלא יותר לא מוכרת בארץ) הנקראת "העמודה לקידום הנחמדות בעולם", בינתיים ראיתי אותה פועלת בארץ! היא עובדת בצורה מאוד פשוטה - מישהו היה נחמד אלייך, תן לו פלאייר עם הפרטים של העמותה, מעיין רעיון חביב כזה! שורה תחתונה, השרשור הזה כבר גלש לנושאים רבים וכלליים ביותר, מקווה שהבנת מה ניסיתי להעביר פה... וכפי שנאמר לפני כמה שנים בטלוזיה פעם בשבוע בתוכנית בשם "קומדי סטור" - "ותחשבו על זה..." אני לא מבין איך התעצבנת מכך שקראת את דבריי...אשמח אם תסביר לי! תודה ושבוע טוב!

W a C K o

New member
אני מסכים אם דבריך

התעצבנתי מאיך שהצגת את בעיית הנוער באריאל אני עדין לא מסכים איתך בקשר לנושא הזה ואשמח לפטפט איתך בנושא אם תרצה בזאת מספר האי סי קיו שלי הוא 30549882 ואשמח לדבר איתך בקשר לנושא ואף לשמוע מה יש לך להציע בקשר לענין השיפור , כמוך גם אני בעד שיפור וכמו שאמרתי בהודעה הראשונה בית ספר כבר אינו מקום תמים וכייפי אלה מקום שמקבלים בו יותר מידי גירויים שלילים ופה דעתנו מצתלבות מערכת החינוך בקנטיים :) בקשר לבעית הנוער , זה אכן נובע מחינוך אבל חינוך זה אינו תלוי רק במערכת החינוך אלה גם בהורים אני כמו כל נער אחר רואה טלווזיה שומע מוסיקה למדתי בבית ספר למה עלי דברים השפיעו בצורה שונה ועל אחרים בצורה שונה? מכוון שכל אחד חונך אחרת וזה יהיה ככה אבל אם נוכל לגרום ולו בקצת לחינוך הלא פורמלי הזה להתפשט, שים לב לפעילות בית הנוער בשנים האחרונות תראה שיותר ויותר בני נוער שהיו במצוקה אני יקרא לזה השתקמו. אגב אני לא חושב שמה שאמרתי פלצני או יותר מידי אופטימי אופטימיות היא דבר שאני לא חושב שאין לו רמה יותר מידי גבוהה זוית הראיה של האדם היא דבר המניעה אותו לעשות דברים גדולים בחייו ואם זוית זו תהיה נבונה מספיק הדברים יהיו לא מהעולם הזה. בקשר לדברים שבאים בקלות, שום דבר לא בא בקלות חוץ מהחיים :) ועובדה, אנחנו חוקרים אותם כל שניה שאנחנו חיים ומגלים דברים חדשים , אני לא חושב שיש וויכוח בעצם ביני בינך ובין כל מי שהגיב לתרד הזה הענין הוא שאני פשוט היצגתי את הריאליות שחלקכם כנראה לא ראו אותה ,אתה פשוט באתה ועשית את זה בצורה יפה יותר [כן התגובה הראשונה שלי הייתה ילדותית אבל לזה היא נועדה] שים לב בסוף אני ואתה ישרנו קו עם ההסכמה שמערכת החינוך לא במצב מי יודע מה מכאן נובע בית הספר זה לא המקום התמים והכייפי שמרבית ה"בוגרים" שלנו הרבו לחשוב אינני אומר שהצבא הוא כן. ברור לי שלא, פשוט הזמנים שונים הדברים שונים ^_^ זה הכל

לא ממש תגובה, רק רציתי לומר

שכיף לקרוא את ההודעות שלך.

../images/Emo45.gif תנצלו כל שניה שיש לכם

ותהנו ממנ הכל עוד אתם יכולים, אני לא אומרת שהצבא זה חרא, אבל בבצפר היה טוב יותר [אלא אם כן את (או אתה) פקידה בקרייה)

למעלה