ייעוץ לגבי השקעת נדל"ן - מפרט טכני

dana eli

New member
ייעוץ לגבי השקעת נדל"ן - מפרט טכני

שלום,

לאחר שנים של מאבקים ברשויות, ובבירוקרטיה הישראלית,
אני מקבלת את הדירה המיוחלת במסגרת הסכם קומבינציה, הייתי מעוניינת להתייעץ לגבי נושא מפרט הטכני, ולשמוע את דעתכם כמשקיעים.
הדירה תהיה מוכנה רק עוד מספר שנים וארצה לגור בה מספר שנים נוספות ולאחר מכן להשכירה ולכן אני שואלת כדי לשמוע את עצתכם ונסיונכם.
הדירה הינה "דירת יוקרה" לפי הגדרת הקבלן, ומדובר על אזור טוב בשרון.
דירת 5 חדרים בבניין גבוה, 130 מ'+16מ מרפסת
כיוון שאנחנו כבר במו"מ מול הקבלן, והיינו כבר אצל מעצבת פנים בנושא ולפני שאלך שוב לפגישה ארצה לדעת מה דעתכם ומה הייתם משנים:
1. דלת כניסה רב בריח, בעלת מפתח של 1מ נטו (ללא משקוף).
2. 60 נק חשמל, גוויס
3. בית חכם בסיסי- 2 מעגלי תאורה, תריסים
4. מערכת אינטרקום טלויזיה צבעונית (לא מפורט דגם).
5. מערכת גז לחימום.
6. מזגן מיני מרכזי 5 כ"ס אלקטרה
7. מטבח עם זיכוי 14 אש"ח. 5מ' אורך (למעלה ולמטה), הכנה לאי.
8. שיש קיסר עובי 2 ס"מ
9. ריצוף לפי מחיר בסיס 100 ש"ח
10. צביעת הדירה בצבע פוליסיד לבן, שפכטל אמריקאי בחדרי מגורים.
11. תריסי גלילה חשמליים Alumwinner.
12. דלתות פנים פנדור, דגם יוניק פלקבורד 80 אחוז.
13. מסתור כביסה (- תלייה על חוטים ללא המתקן עצמו)
14.כלים סניטרים - הפירוט יחידי הוא אסלות תלויות.

ברור לי שצריך אנשי מקצוע כאן אך רציתי לדעת מחוכמת ההמונים מה דעתכם בנושא, ועל אילו מרכיבים הייתם נלחמים יותר.

תודה רבה!!!

offir11

New member
דברים נוספים

1. הזזת נקודות חשמל (לפני ביצוע) - ללא עלות
2. נקודות גז ומים במרפסת
3. שקע תלת פאזי במטבח - לכיריים חשמליות.
4. אינטרפוץ 4 דרך במקלחות.
5. הכנה לצנרת מיזוג לפחות ב-2 חדרי שינה. אני פחות אוהב מיני מרכזי בכל הבית ומבחינת תצרוכת חשמל, עדיף מזגן בכל חדר. חשיבה נכונה מראש תתכנו הקמת צנרת לפני שלב הריצוף.
6. אופציה לבחור ראשונה (או בין לפחות אחרי הפנטהאוס ודירות הגן) מיקום חניות ומחסן.
7. אם אתם אוהבים ריצוף של 80X80, תכניסו סעיף שבמידה ותבחרו בגודל כזה, לא תשלמו על תוספת עבודה. בדירות יוקרה 80X80 הוא הסטאנדרט.

הכי חשוב היא בחירת הקומה וכיוון הדירה בקומה.

dana eli

New member
תגובה

1. הזזות בתכניות הן אכן ללא עלות
2. יש במרפסת נק מים
3. מה הכוונה בשקע תלת פאזי? שקע כוח?
4. מה זה אינטרפוץ 4?
5. לא ניתן להתקין מספר מזגנים בכל הדירה (בדקתי) אין מקום למנועים, וברגע שאשים מנוע במקום אחד צנרת לחלק השני של הדירה תהיה ארוכה מדי.
יש אופציה של ריצוף 80 כמה אפשרי להגדיר מבחינת מחיר למ'?

תודה רבה!

offir11

New member
המשך

חיבור תלת פאזי הינו חיבור חשמלי חזק יותר. כיריים חשמליות מצריכות תלת פאזי מעבר לתשתית החשמל הרגילה בבית.
אינטרפוץ 4 - ברז אינטרפוץ הוא ברז מיקסר אשר היציאה שלו היא לתוך הקיר, להמשך צנרת, ולא החוצה. הברז נועד למקלחת, לשימוש עם מזלף (טלפון) ו/או ראש טוש, אשר יוצאים ממקומות אחרים בקיר. לברז אינטרפוץ 3 דרך יש יציאה אחת, ואילו לברז אינטרפוץ 4 דרך יש שתי יציאות.
ברז אינטרפוץ 4 דרך מאפשר להתקין במקלחת, לצד הברז, יציאה למזלף (טלפון), ובנוסף, להתקין ראש טוש קבוע המזרים מים מלמעלה (ניתן להתקין ראש גדול שנקרא "ראש גשם").
ברז אינטרפוץ 3 דרך מאפשר להתקין או מזלף או ראש מקלחת קבוע. ברז אינטרפוץ 3 דרך הוא מעט זול יותר, וגם עבודת ההתקנה זולה יותר כיוון שיש רק יציאת מים אחת מהקיר.

לגבי מזגנים, את יכולה לרכוש מזגן בשיטת המולטי אינוורטר בו יש מנוע אחד (במסתור כביסה) וגוף מזגן בכל חדר. אלא אם המסתור ממש קטן, לא אמורה להיות בעיה עם 2 מנועים.

ריצוף - 100 ש"ח למטר הוא סכום נמוך. נסי להגדיל לכיוון ה 150 או 200.

לדעתי, על המטבח

מטבח יוקרתי יעלה מעל ל- 25 אלף, בטח אם מצורף לו אי. מטבח טוב חשוב ליצירת אווירה מזמינה בבית.

dana eli

New member
תגובה

תודה!
בהחלט אנסה לשדרג נקודות אלו,
האם יש למישהו מפרט טכני ברמה גבוהה (מפורט) שיכול להעביר לי?

תודה רבה!

למעלה