ילדה בעייתית באוכל

גליונה

New member
ילדה בעייתית באוכל

ביתי בת שנתיים, היא כמעט ולא אוכלת כלום, בצהריים למשל היא אוכלת 3-4 כפיות אורז, פתיתים או מה שיש וזהו, היא אוכלת מעט מאוד מעט וגם בערב אותו סיפור. כמות האוכל שהיא מכניסה ביום לפה היא מזערית (אין לה בעיית משקל, אבל בכל זאת...) האם אפשר לקבל רעיונות ומתכונים לאוכל שאהוב בד"כ על ילדים?

טוב

ילדים אוהבים סנדוויצ'ים, תנסי ממרחים שונים. פיצה, פסטה, שניצל, תפו"א, שוקו, פנקייקס, קציצות... תבדקי אילו טעמים הילדה אוהבת, ותתמידי בהם. את צריכה לנסות מגוון רחב, ולראות מה הילדה אוהבת. אני אפנה אותך למספר קישורים: 1. פורום מתכונים 2. פורום תזונה 3. אתר באנגלית עם מלא מתכונים. בפינה הימנית למעלה את יכולה לעשות חיפוש למילה kids (הייתי מחפשת, אבל המחשב שלי לא מצליח להכנס לאתר כרגע) הוספתי עוד קישור אחרי החתימה. זה האתר http://www.meals.com/Search/AdvancedSearch.aspx אם קצת תרדי יש תיבות- בתיבה הראשונה, Courses, יש sandwiches בעמודה השמאלית. בתיבה מתחת, Other Categories, גם בטור השמאלי, יש קטגוריה Kid Favorites, תחפשי שם. הייתי מחפשת, אבל המחשב שלי לא עובד. סליחה שהאתר לא כשר. אני מקווה שעזרתי

באג בת

New member
לי יש רעיון

את מודאגת שלא יהיה לה מספיק ברזל (או כל ווטמין\מינרל אחר) בגוף? אם כן אז תכיני לה מילקשייק זה טעים ומתוק, בריא למדי ואם עושים נכון יש בזה הרבה וטמינים ומינרלים (נזכרת בפירסומת המפגרת של מי-עדן) תכניסי למילשייק שוקולד, חלב, פירות (אני אישית ממליצה על בננות, אני פשוט אוהבת את זה) וקצת סודה (נשמע דוחה אבל זה מוסיף לטעם) אפשר לשחק אם זה עד שמוצאים מה הילדה אוהבת

לא להלחץ

ראשית, אל תלחצי. לילדים יש תכונת פלא, לגדול מאהבה. נדמה לנו שהם לא אוכלים כלום, ובכל זאת הם גדלים. יש הרבה הוכחות לעניין, אחת מהן היא, הבגדים הקטנים מעונה לעונה. ויטמינים אפשר גם לתת בסירופ.(קידי) אוכל: בשיטת הניסוי והתהיה. נסי להושיב אותה לאכול בחברת מבוגרים ו/או ילדים אחרים. דאגי שעל השולחן יהיה מגוון אוכל, ותראי לאןנושבת הרוח. זאת אומרת, הקטנה אולי תרצה מה שיש בצלחת של מישהוא אחר. חוץ מזה, בגנון/משפחתון, בחברת שאר הילדים ורחוק מעינה של אמא, הם אוכלים יופי. תמיד יש תקוה.

מה שעובד אצלנו

בני בגילה של בתך. אומנם תמיד היה אכלן גדול, אך גיליתי דרך לגרום לו לאכול גם דברים שמעולם לא אכל. למשל ירקות. גיליתי שמאז שהצבנו כסא כנגד השיש, הוא עומד עליו ומשתתף איתי בהכנת האוכל, הוא אוכל וטועם תוך כדי ואח"כ נהנה להתיישב איתנו אל השולחן ולטעום את מה שהכין. סלט ירקות- משתתף בחיתוך ובתבלון. למרוח כריכים: גבינות, חומוס, סלט חצילים, סלט אבוקדו. לקשקש ביצים לחביתות. לרדד בצק עם מערוך קטן להכנת עוגיות. לשפוך לקערה חומרים לעוגה ולערבב. למזוג לקערית חלב ולאכול קורנפלקס. כדאי לנסות

הגישה שלי היא

לאכול כל המשפחה יחד ולאפשר לילדה לאכול לבד מהמבחר. מה שהיא אוכלת זה מספיק... בלי לחץ והסיבה- אני רואה שישנם הרבה מאד ילדים עם עודף משקל...שהופכים למבוגרים כאלה. אני גם מאמינה שבגיל הזה כל עוד אין פטלוגיה לילד דחף פנימי אשר מורה לו מה וכמה עליו לאכול. חבל לעשות סביב הנושא מלחמה אוכל זה דבר מהנה תהנו טל

ילדים ואוכל

גליונה, מנסיוני, את הבעיות באכילה בד"כ יוצרים ההורים מנסניוני אספר לך. אצלי בבית אוכל מעולם לא היה נושא...הכנתי , הגשתי, מי שרצה אכל ומי שלא לא אכל. כך נהגתי עם ילדי מגיל אפס. כשהבן שלי, כתינוק, לא רצה פירות...ניסיתי כל פרי לחוד...מה שלא מעם לו לא הכנתי שוב, מה שאכל ברצון נכנס לתפריט. מגיל אפס לא אהב לערבב אוכל. היה מצחיק לראות אותו אוכל. את הבשר לחוד את התוספות, כל אחת לחוד. ילדים בודקים גבולות וכשהם מגלים שהאוכל חשוב לך יותר מאשר להם, הם משתמשים בזה. שיחקנו המון עם הילדים, אבל לא ליד השולחן. עמדתי בנסיונות לא קלים, לפעמים אפילו מצחיקים כמו ילד שאכל שוקולד.. עד שהקיא, עד היום יש ו גבולות ברורים בממתקים והוא כבר אב לילדים בעצמו. כשהוא היה בן פחות משנה..מצא חן בעיניו בצל ירוק והוא ביקש אותו קיבל...שיחליט אם טוב לו או לא.

PHBUEH

New member
מתכון לעוף מתוק אהוב על ילדים

למתכון הזה אני קוראת 4 על 4 מתכון להיט אצל ילדים ומבוגרים 1 חבילת ירכיים (5 חתיכות ) 4 כפות קטשוף 4 כפות חומץ 4 כפות סויה 4 כפות סוכר לערבב את כל הארבעה יחד בקערה ולצקת על העוף לעשות קלות את העוף ברוטב לכסות בנייר כסף להכניס לתנור (180 -200) לשעה כעבור שעה להוציא את הנייר (ניתן להוסיף מעט צימוקים וצנוברים מטוגנים קלות - לא חובה) להפוך את העוף להמשיך בישול בתנור עוד 20 ד' ושוב להפוך עד להחמה יפה בתאבון

למעלה