ילד בישן

ayalashr

New member
ילד בישן

בני בן 7 והוא מאוד ביישן. לא מזמן עברנו לאזור מגורים חדש והוא התחיל ללמוד בבית ספר אחר. מרגישה שיש לו קשיים חברתים. אני מנסה לגרום לו להזמין חברים הביתה אך הוא לא רוצה. גם לא רוצה ללכת אליהם. מה אני יכולה לעשות בנדון?

בית ספר חדש

הי, כיום נהוג לעשות בכיתות פעילות מגבשת שנקראית- בית מארח. בשיתוף המורה אולי תוכלי להתנדב ולהיות בית מארח לפורים? לפסח? וכמו כן מפגשים אחהצ בחוגים, חשוב לבדוק מהם פעילויות אחהצ אליהם הולכים הילדיםף כדורגל, רובוטיקה, וכד' ולרשום את הילד שלך לפעילות שירצה. טיפ נוסף שאני יישמתי עם הילדים שלי, התחברתי עם שתי אמהות מהכיתה ובמפגשים של קפה אחהצ היינו מביאות את הילדים וכך הבן שלי התחבר עם ילדים בכיתה.

מורשת100

New member
ביישנות זו לא מילה גסה

היי יקרה!
בתור מורה אני חייבת לומר שזהו נושא שקרוב לליבי, התחום החברתי הוא נושא כל כך משמעותי בעבור כל ילד, במיוחד בשביל ילד כה צעיר.
ראשית הייתי מציעה לך לפנות למחנכת ולשאול אותה איך היא תופסת אותו במישור החברתי. במידה ויש קושי הייתי מציעה לנהל דיאלוג עם המחנכת ולראות מה אפשר לעשות בנושא.
בהתייחס לך בתור אמא, תנסי בשיחה מאוחרת עם המורה לבדוק האם את יכולה להעביר פעילות כיתתית חוויתית לכבוד חג/אירוע מסוים שמתקיים בבית הספר, הדבר יתן לך צוהר ופתח להיכרות עם הילדים וצפייה למי בנך מתחבר או לסירוגין איזה ילד נתפס בעיניך כדמות חיובית וליצור קשר עמו ולנסות להזמין אותו בנוכחות בנך לביתכם.
בנוסף, הייתי מציעה שתנסי ליצור קשר בקבוצת הווטסאפ הכיתתית עם ההורים ולראות האם יש שם פתח לשיח וליצירת תקשורת עקיפה עם הילדים ולהזמין אותם אלייך הביתה... או באפשרות גדולה יותר להזמין את כל הכיתה אלייך לפעילות גיבוש.
הגדלת ראש ואמנם קצת טרחה, אבל זה התחלת הדרך ותשתית כדי לסייע לילד שלך...
מקווה שעזרתי במעט,
בהצלחה!

למעלה