ילד בן 4.5 עקשן

שסק5

New member
ילד בן 4.5 עקשן

אנחנו על סף יאוש מההתמודדות.
יש לי 3 ילדים. האמצעי בן 4.5 ומרגע היוולדו היה ילד עקשן שלא מוותר בקלות על שום דבר.
הטנטרומים של גיל שנתיים נמשכו שעות. הילד צורח על הרצפה ואנחנו מסבירים ואז מתעלמים ובסוף מספקים לו את הסולם כדי לרדת מהעץ שטיפס עליו.

עכשיו כשהוא כבר גדול יותר - הוא נכנס לפינות שהוא לא יודע ולפעמים לא רוצה לצאת מהן.
אני אתן דוגמא:
בשעות הבוקר הוא מסרב לקום מהמיטה. בכלל. לא עוזר אם מבקשים בעדינות, אם כועסים, אם צועקים. כלום. הוא בשלו.
מתישהוא - הוא יקום, אבל אז לא ירצה לצחצח שיניים ואחר כך יכעס עלינו ויגיד שאנחנו מעליבים אותו ולכן הוא לא מתלבש.
אנחנו בבוקר מארגנים 2 ילדים - 2 מוכנים תוך חצי שעה והוא לבד לוקח שעה.

היום זה הגיע למצב שאמרתי לו שאני מאחרת לעבודה, הלבשתי אותו בכוח ויצאנו לגן בלי לצחצח, בלי לאכול, כשאני סוחבת אותו על הידיים כמו תינוק.

אנחנו לא מוכנים להכנס למלחמות האלה וכשהוא התעקש לא להתלבש פעם - הוא הלך לגן בתחתונים בלבד.
כלומר - זה לא שהוא יודע שאם הוא יגיד לא - נוותר לו. הוא יודע שאנחנו לא מוותרים ובכל זאת ממשיך עם ההתנהגות הזו.
ההתנהגות הזו חוזרת בהרבה מקרים. הוא מחליט לעשות רק מה שהוא רוצה ופשוט ישב ויבכה שעות כי לא קיבל את מבוקשו.

לאחרונה כבר חשבתי שזו לא רק בעיה התנהגותית ואולי ממש צריך פסיכולוג עבורו.
כלומר - התייאשתי.
אני ממש "מפחדת" להעיר אותו בבוקר, כי אי אפשר לדעת איזו מלחמה מחכה לי היום.

מה עושים???

dvora idan

New member
ילד עקשן

הי
הילד המתוק שלך הוא ילד מדהים!
הוא עומד על שלו, וזו תכונה חיובית.
אלא שבעיניך היא נכנסה לקטגוריה שלילית.(עקשנות)
ממליצה לא לכנות את הילד בכינויים,
ולראות בו ילד שיודע מה הוא רוצה
ונחוש להשיג את רוצונו.

מה שבעיקר מכשיל אותך
זה הפחד!!
הילד שלך בן 4
ממה את מפחדת?
מה כבר יכול לקרות ?

כשהפחד מנהל אותך....
את בבעיה!

שימי לב לדרך בה את פועלת.
"ואנחנו מסבירים ואז מתעלמים ובסוף מספקים לו את הסולם כדי לרדת מהעץ שטיפס עליו."
הילד שלך שהוא חכם ביותר
יודע שכדאי לו להמשיך לעמוד על שלו
כי.................בסוף הוא מקבל את מה שהוא רוצה.
הילד משתמש בבכי ככלי שמניע אותך
ואת משחקת לידיו.
מה שאומר
שאת מאפשרת לו להוביל בבית
במקום לפעול נכון ולהשיג מה שאת רוצה..

בקיצור הבעיתיות איננה בילד אלא בהתנהגות שלך.
עליך לדעת מראש מה את רוצה....
לפעול (לא לדבר) בנחישות ובעקביות
כדי להשיג את מה שאת רוצה.

אם את לא יודעת איך לעשות זאת
ממליצה לך להירשם עוד היום לכנס וללמוד
כך תרוויחי גם את ובעיקר הילד שלך.
בהצלחה
דבורה

שסק5

New member
נראה לי שלא הבנת את הבעייתיות

הילד שלי הוא אכן ילד מדהים וחכם - אבל עקשן.
הוא לא! מקבל מה שהוא רוצה בעקבות ההתנהגות שלו.

נתתי מספר דוגמאות שבהן הוא התעקש ואנחנו לא וויתרנו.
אנחנו לא מוותרים לו כי אנחנו לא מוכנים שילד בן 4 יהיה זה שיכתיב את דרך החיים שלנו.
וכשהוא מתעקש - אנחנו מסבירים בנועם ואם זה לא עוזר - מתעלמים מהטנטרום .
הוא יכול להמשיך לבכות שעות אם לא נגרום לו ל"רדת מהעץ" ובזה לא התכוונתי שהוא קיבל את מבוקשו - אלא רק עזרנו לו להמשיך הלאה.
אחרת - הוא ימשיך לבכות גם 5 שעות רצוף.

אז אנחנו פועלים בנחישות ובעקביות - גם אני וגם בעלי.
והוא כבר בן 4.5 ועדיין לא מפסיק עם ההתנהגות הזו.
כלומר - הוא לא מפנים ולא לומד מהנסיון.

עכשיו השאלה היא - מה עוד ניתן לעשות?
בלתי אפשרי לתת לטנטרום של "לא רוצה להתלבש" להמשך כל בוקר, להתעלם ממנו כל בוקר ואפילו לקחת את הילד עם פיג'מה לגן, כשאנחנו צריכים להגיע לעבודה בזמן.

dvora idan

New member
"לא רוצה להתלבש"

הי
כן את צודקת בכך שאי אפשר וגם אסור להתעלם מהילד.
אך את יכולה להתעלם מההתנהגות.
ובלי לדבר......
ובלי הסברים בכלל
גם לא בנעם,
האם יש לך דרך באהבה להלביש אותו
כדי שיהיה מוכן בזמן.
למרות שהוא יתנגד ולמרות שהוא יבכה וכו.....כדי שתצליחי לצאת בזמן?
(זוכרת? להתעלם מההתנהגות......
ובאהבה רבה להלביש... כי צריך לצאת בזמן.)
איך תעשי זאת בלי מילים?
כתבי כאן מה כן את יכולה לעשות
בהצלחה
דבורה

באתי מהראשי - הוא פשוט בודק גבולות. זה טבעי ובריא.

אם תאחרי לעבודה כמה ימים - לא יקרה כלום, הילד יקלוט שאת לא לחוצה וגם הלחץ שלו ירד. הוא ראי של הלחץ שלך. תחליטי שכמה ימים הבוקר מוקדש רק לו. שני הילדים האחרים - שבעלך, הסבתא, יקחו אותם. תבואי למיטה שלו עם חיוך, כוס שוקו, מה שהוא רגיל לשתות בבוקר.
הוא פשוט רוצה זמן אמא בכיף ולא הגדרות "עקשן" ולא השוואות לאחים/אחיות שהם ככה או ככה יותר ממנו....

מה שעובד בשבילנו

קודם כל, אני לא יודעת באיזו שעה אתם משכימים, אבל אנחנו הקדמנו את שעת הקימה של כולנו, כי הבנו שהילדות שלנו זקוקות ליותר זמן התארגנות בבוקר.
דבר שני - המון הומור. ניסיתם הומור? בשביל להקים מהמיטה מדגדגים, משתטים, מצחיקים. בסוף הן מתרצות וקמות. נסי את זה למשך עשרה ימים - שבועיים ותראי איך הוא מגיב.
מה שבטוח, זה שהדרך שבה נקטתם עד היום לא עובדת. נסו דרך אחרת. להלביש מצחיק - מכנסיים על הראש, גרביים על הידיים - אצלנו רק מהצחוק הן מתעוררות ומתחילות להתלבש לבד.
העובדה שבבוקר אתם ממהרים ולחוצים והוא עייף ורוצה עוד כמה דקות אתכם יצרה מצב שבו הוא מבין שבאמצעות מה שאת קוראת "התעקשות" הוא מצליח להשאיר אתכם עוד כמה דקות בסביבה ולשלוט בהתארגנות שלכם בבוקר. דברו איתו בערב לפני השינה ותודיעו שהבנתם שהוא זקוק לעוד זמן ולכן ממחר תתחילו לקום מוקדם יותר כדי שתספיקו להגיע בזמן לעבודה ולגן. תכינו בגדים בערב קודם והכניסו המון הומור וצחוק לתוך הסיטואציה. מדהים איך שזה מפרק התנגדויות.

למעלה