ים המלח

ים המלח

מהי התכיפות של הביקורים בים המלח המומלצת לחולי פסוריזיס? מה צריך להיות אורך כל ביקור?

ביקורים בים המלח

בים המלח יש שני גורמים עיקריים שפועלים לטובת הריפוי:
1-השמש שהקרינה שלה היא מיוחדת היות והמקום נמוך וזה גורם לקרני השמש לעבד מרכוז, פוקוס ובכך מזיקים פחות ונהנים מקרינה מועילה. מקבלים פחות כוויות מאשר בחוף ים רגיל באותה חשיפה. יש בקרינה האולטרה סגולה יכולות ריפוי עור.
2-המלחים שבמי הים מכילים חומרים המזרזים ריפוי. תולדה של המלחים הוא גם הבוץ שנמצא בסמוך והוא מסוגל לייבש נגעים ופצעים.
לא נראה לי שנקבעו איזה שהם עומדנים כמותיים לריפוי לא לשמש ולא למלח.
יש שונות גדולה בין אנשים וגם בין מידת הנזק שיש להם בעור לכן קשה לעמוד כמה יהיה צריך באופן גורף לכל חולה. כמו כל תרופה אחרת אסור להגזים אבל מעט מידיי יכול להיות לא יעיל.
מה שרגילים להמליץ הוא סדרה של כמה ימים בין 3-10 ובכל יום לעבור בכל השלבים: מים, שמש, בוץ וחוזר חלילה עד שחל שינוי. צריך לדאוג לא לקבל כוויות שמש ומקת חום.
בכל מקרה צריך לקבל אישור רופא המטפל אם יש לך בעיות רפואיות אחרות כמו יתר לחץ דם, סוכרת, מחלת אפילפסיה וכו' כי בחלק מהן יש איסור מוחלט להגיע לים המלח.
בהצלחה

ים המלח

דוקא יש אמדנים מדויקים ואף נעשו מחקרים על הטיפול בים המלח.
הטיפול האופטימלי הוא 30 יום ברציפות. מאחר והדבר מאד מכביד וקשה, רק מטופלים מחו"ל נוהגים להגיע ל 30 יום.
הסיבה לכך היא תאי עור נורמלים מהרגע שהם נוצרים ועד הרגע שהם נושרים זה 28 יום. תא עור אצל חולה פסוריאזיס מתמיין כל 3-4 ימים.
אנו הישראלים נוהגים להגיע פעמיים בשנה ל 14 ימים. מהנסיון הטיפול אצל אזרחי חו"ל יעיל יותר. (אני מטפל בים המלח כבר יותר מ 40 שנים)
לצערי יש לי נסיון רב בנושא ואשמח לעזור אם זה נדרש.

למעלה