יעוץ והמלצות

• פותח הנושא bobi
  • פורסם בתאריך

bobi

New member
יעוץ והמלצות

אנו מתכננים לרכוש דירה בקבוצת רכישה של חברת סיוון בבאר יעקב רציתי לשאול יש כאן מישהו שמכיר את הקבוצה הזאת?האם ידוע לכם על הפרויקט הזה שנמצא ברחוב דרך חיים יש שם תחנת רכבת,האם זו תחנה גדולה ,האם הרעש מורגש שם??האם יש המלצות על בתי ספר וגנים טובים שאתם מכירים?ותגידו זה נכון שאם אין מענה בישוב אז אפשרי ללמוד מחוץ לישוב ואם כן מאיזה כיתה?האם כדאי לי לפנות למועצה המקומית והאם יש לי זכות לבקש לדעת מה מתכננים לבנות שם בסביבה?סליחה על ריבוי השאלות זה מאד חשוב לי אשמח אם למישהו יש מידע ותודה רבה!

efibau

New member
אכן הרבה שאלות
, אך שאלות לענין.

אתה הולך להוציא את הוצאת חייך וטוב שאתה שואל.
ראשית, כדאי לחלק את השאלות שלך למספר נושאים:
1. שאלות על הגוף איתו אתה הולך לעשות עיסקה. (התשובה מתבססת על התיחסות של גורם משפטי שמתמחה בחוזים עסקיים ונדל"ן).
"לא ידוע על גוף שניתן לברר בו בעניין קבוצות רכישה, מהסיבה הפשוטה שאין כל גוף שעורך רישום על כך וגם אין כל חובה להירשם כקבוצת רכישה במקום כלשהו.
על חברות בנייה ניתן לברר בגופים כמו BDI, שנותן מצב כלכלי של חברות ואנשים פרטיים.
אולם אם אתה מתכוון להתקשר בעסקה עם קבוצת רכישה או קבלן, אציע לך לא לעשות זאת ללא ליווי משפטי מקצועי ע"י עו"ד שמבין בתחום, כדי לשמור על זכויותיך ושלא תשים כספך על קרן הצבי."

2. שאלות לרשות המקומית שבתחומה יוקם הפרוייקט.
שאלות על גנים ובתי ספר. בוודאי שכדאי לשאול את הגורם הרלוונטי ברשות המקומית.
3. שאלות על מיקום ואיכות סביבה.
כדאי לברר לגבי רעש מ
פיזית אצל דיירים שכבר גרים אולי בסביבה. ואם לא גרים כדאי שתתאמץ ותברר במקומות אחרים שגרים ליד רכבת ותראה אם בכלל מתאים לכם לגור בסביבה כזו. לא יודע היכן עוד ניתן לשאול לגבי רעש מרכבת חוץ מאשר מה שהצעתי. (אין כמו לשאול במקור ראשון).

מקווה שעזרתי במעט.

למעלה