יציאה מאנגליה דרכון אחר

• פותח הנושא yuda6
  • פורסם בתאריך

yuda6

New member
יציאה מאנגליה דרכון אחר

שאלה למי שיודע. אם נכנסתי לאנגליה אם דרכון אירופי ואני רוצה לצאת עם דרכון ישראלי . זה בעיה?

אשנתי

New member
למה את רוצה לעשות את זה?

בעקרון החוק המקובל ברוב (כל?) המדינות אומר שאם את באה למדינה שיש לך את הדרכון שלה - את מצופה להשתמש בו, בכניסה וביציאה.

בקר12

New member
לא תהיה לך בעיה

בפועל, אין בדיקת דרכונים ביציאה מאנגליה וגם אם יש, כיוון שנכנסת עם דרכון אירופי לא נראה לי שתהיה לך בעיה. אתה עדיין אזרח אירופי גם אם הדרכון לא בידיך.

אשנתי

New member
אין בדיקת דרכונים ביציאה מבריטניה?

באמת? על מה אתה מדבר?

Nobilis

New member
מה השאלה?

אכן, אין ביקורת דרכונים ביציאה מבריטניה, מזה שנים ארוכות. מדברים על להחזיר את זה, אבל זה עוד לא קרה. מה השאלה, בעצם?

Nobilis

New member
(ומוסיף)

פה ושם אפשר להיתקל באיזה ביקורת דרכונים מדגמית ביציאה, כחלק מניסוי בדרך כלל. יצא לי להיתקל בזה פעם אחת (בהיתרו, נדמה לי) בחמש השנים האחרונות (ואני טס כמעט כל חודש).

אשנתי

New member
בכל הפעמים שיצאתי דרך היתרו

ונסעתי למקום שאינו באיחוד הארופי (קרי ישראל) בדקו את דרכוני, כנ"ל לאישי שיוצא לו לסוע לא מעט. אני חושבת שיהיה מדוייק יותר לומר שאין ביקורת דרכונים ביציאה לארופה (למרות שלדעתי מדגמית יש כל הזמן, לא רק כחלק מניסוי) יש לנו חבר שטוען שהם לא עושים את זה כי יש להם מידע ביומטרי והם יודעים מי יוצא גם בלי לבדוק דרכונים. נראה לי קצת פראנואידי...

Nobilis

New member
מי בדק לך את הדרכון?

האנשים בדוכן של חברת התעופה? האנשים בעליה למטוס? זאת לא ביקורת דרכונים. ביקורת דרכונים אומרת שפקיד של ההגירה עובר לך על הדרכון, סורק אותו, היציאה שלך נרשמת במחשבי הממשלה ואת מקבלת חותמת יציאה בדרכון (כמו שמקבלים בכניסה, בהנחה ואת על דרכון לא אירופי). בבריטניה אין ביקורת כזאת. ולכן הממשלה לא יודעת, אגב, אם אנשים עוזבים אחרי שאשרת השהיה שלהם פגה. זאת אחת הסיבות שרוצים להחזיר את הביקורת הזאת. ואגב - ביציאה מבריטניה אין הבדל בין טיסה למקום אחר באיחוד האירופי (למעט אירלנד) לבין מקום שמחוץ לאיחוד האירופי. בריטניה לא חברה בשנגן.

בקר12

New member
שאלה ל NOBILIS

אף פעם לא קיבלתי תשובה מוסמכת (ואתה נראה לי הכי קרוב) - האם הכניסות של בעלי דרכון אירופי (ואנגלים) כן נרשמים במחשבי ה UKBA?

TrigATUSA

New member
בהתחכמות מיוחדת

יש עוד יוצאי דופן מלבד אירלנד, והם אפילו לא באיחוד האירופאי שלושת איי התעלה

baleful

New member
לגבי לוטון

יצא לי כבר מספר פעמים לטוס מלוטון, שם אף פעם לא בדקו לי את הדרכון הישראלי ביציאה... רק בכניסה

למעלה