יציאה מהבית ללא גירושין

מצב
הנושא נעול.

hopy

New member
יציאה מהבית ללא גירושין

יציאה מהבית ללא גירושין
תסלחו לי אם השאלות כבר נשאלו: 1 - האם אני יכולה לעזוב את הבית בלי גירושין ולא להיות מעורבת בחשבונות הבית (חשמל, מיים, וכו)? 2 - האם אני יכולה להפסיק חשבון בנק משותף באופן חד צדדי? 3 - האם אני מאבדת את זכויותיי אם אני נוהגת כך? 4 - יש לי בן בכיתה יב´ שבעוד כמה חודשים יתגייס. אוכל להמשיך לראות אותו או בעלי יוכל למנוע את זאת ממני? תודה רבה.

תשובה

יציאה מהבית ללא גירושין
תסלחו לי אם השאלות כבר נשאלו: 1 - האם אני יכולה לעזוב את הבית בלי גירושין ולא להיות מעורבת בחשבונות הבית (חשמל, מיים, וכו)? 2 - האם אני יכולה להפסיק חשבון בנק משותף באופן חד צדדי? 3 - האם אני מאבדת את זכויותיי אם אני נוהגת כך? 4 - יש לי בן בכיתה יב´ שבעוד כמה חודשים יתגייס. אוכל להמשיך לראות אותו או בעלי יוכל למנוע את זאת ממני? תודה רבה.
תשובה
1. אם הבית של שניכם עליך להשתתף בהוצאות שווה בשווה. לפעמים ביהמ"ש קובע שהחיוב הוא על הבעל מכוח דיני המזונות אך בהעדר צו או הסכם עליך להשתתף במחצית ההוצאות. השותפות בנכס היא גם שותפות בחובות הקשורים אליו. ביטול החשבון תלוי בתנאים עם הבנק. עקרונית אפשר להגיש תביעה לפירוק שיתוף בחשבון הבנק המשותף. גילו של הילד הופך את סדרי הראיה לתאורטיים. הוא יתראה אתך אם רצונו בכך.

תשובה

יציאה מהבית ללא גירושין
תשובה
1. את יכולה לעזוב את הבית, ובדרך כלל מי שמתגורר בנכס הוא זה שצריך לשאת בחשבונות אחזקתו השוטפת. 2. לגבי חשבון הבנק - את יכולה לפנות לבנק ולת הוראה שלא תבוצע כל פעולה בחשבון ללא חתימות של שניכם. במצ כזה כרטיסי האשראי יבוטלו מיד. את רשאית שלא להפקיד כספים לחשבון המשותף אם אינך רוצה בכך. 3. את לא מאבדת את זכויתייך בדירה או בכל רכוש או זכויות אחרות בשל עזיבת הבית. 4. את תוכלי לראות את בנך אם בנך ירצה לראותך. בגיל זה בית המשפט בדרך כלל אינו כופה הסדרי ראיה.

hopy

New member
תודה רבה על תשובותיכם!

תשובה
1. את יכולה לעזוב את הבית, ובדרך כלל מי שמתגורר בנכס הוא זה שצריך לשאת בחשבונות אחזקתו השוטפת. 2. לגבי חשבון הבנק - את יכולה לפנות לבנק ולת הוראה שלא תבוצע כל פעולה בחשבון ללא חתימות של שניכם. במצ כזה כרטיסי האשראי יבוטלו מיד. את רשאית שלא להפקיד כספים לחשבון המשותף אם אינך רוצה בכך. 3. את לא מאבדת את זכויתייך בדירה או בכל רכוש או זכויות אחרות בשל עזיבת הבית. 4. את תוכלי לראות את בנך אם בנך ירצה לראותך. בגיל זה בית המשפט בדרך כלל אינו כופה הסדרי ראיה.
תודה רבה על תשובותיכם!

billgates

New member
תשלומי משכנתא ובעלות על דירה

תשובה
שלום. לשאלתה של Hopy ניתנו שתי תשובות שלעניות דעתי הן מנוגדות (או שאינני מבינן נכון) מדבריו של עו"ד פנדריך הבינותי שאם הנכס משותף אז הוצאותיו צריכות להיות משולמות על ידי שני הצדדים. עו"ד וולפנר טענה שאין קשר בין הבעלות על הנכס לבין התשלומים עליו. אני מחדד את שאלתי (גם אני במצב דומה): בן זוג אחד יצא מהדירה המשותפת ואינו משתתף לפי שעה בתשלומי המשכנתא, האם מעמדו בבעלות על הדירה יכול להיפגע?

תשובה

שלום. לשאלתה של Hopy ניתנו שתי תשובות שלעניות דעתי הן מנוגדות (או שאינני מבינן נכון) מדבריו של עו"ד פנדריך הבינותי שאם הנכס משותף אז הוצאותיו צריכות להיות משולמות על ידי שני הצדדים. עו"ד וולפנר טענה שאין קשר בין הבעלות על הנכס לבין התשלומים עליו. אני מחדד את שאלתי (גם אני במצב דומה): בן זוג אחד יצא מהדירה המשותפת ואינו משתתף לפי שעה בתשלומי המשכנתא, האם מעמדו בבעלות על הדירה יכול להיפגע?
תשובה
זכויותיו לא נפגעות אבל הוא חייב להשתתף במחצית מהמשכנתה. בן הזוג שנשאר בבית ושילם במקומו, יכול לתבוע ממנו את המחצית והיו דברים מעולם.

yossi53

New member
נסיון אישי

תשובה
נסיון אישי
אכן אשתי עשתה לי כך.שלחה הוראה לבנק לא לבצע שום פעולה והבנק כיבד את בקשתה.

hopy

New member
ומה מעבר למשכנתא?

נסיון אישי
אכן אשתי עשתה לי כך.שלחה הוראה לבנק לא לבצע שום פעולה והבנק כיבד את בקשתה.
ומה מעבר למשכנתא?
ומה עם חשבונות אחרים כגון טלפון, חשמל, מיים, ארנונה,וכדומה אם אני כבר לא גרה בבית המשותף הזה ולא תורמת להוצאות האלה?

מצב
הנושא נעול.
למעלה