ירידה באחוזוני משקל וגובה

כפרקי

New member
ירידה באחוזוני משקל וגובה

היום הפיצי היתה בת חודש וביקרנו בטיפת חלב.
היתה ירידה גם באחוזון גובה וגם באחוזון משקל ואנחנו חוזרות לבדיקה נוספת שבוע הבא.
היא על הנקה בלעדית, ילדה שלישית אחרי שני יונקים מוצלחים אז אני דיי בטוחה שההנקה עצמה תקינה. יצא לי לשאוב אז אני יודעת שיש מספיק חלב.
מה שכן, היא ישנה טוב. ממש. אולי קצת יותר מידי (צרות של עשירים?)...
שנת הלילה מתחילה סביבות 23:00. לפעמים היא מתעוררת ב5-6 להנקה. לפעמים לא ואז אני מעירה אותה ב6:30. זה לא תמיד מצליח לי והיא מסכימה רק לכמה שלוקים מסכנים וחוזרת לישון עד 10:00-11:00 ורק אז יש הנקה מלאה.
מצד שני, בערך ב-14:00 היא מתעוררת ולא יורדת ממני עד הלילה למעט הפסקות קצרות. חשבתי שככה היא משלימה פערים, אולי לא?
דבר נוסף, יש לה גזים. בהתחלה נתתי לה לינוק כמה שרצתה והתקפי הגזים רק החמירו, אז החל מתשע בערב אני בכוונה מרווחת לה את ההנקות, שתהיה הוצאת גזים מוצלחת לפני שהיא מקבלת עוד. אולי לא לעשות את זה?
יש לי מוטיבציה גבוהה ואחות טיפת חלב לא תומכת בלשון המעטה. אני רוצה לחזור אליה עם בטחון ופתרונות שאינם "תני לה תמ"ל".
תודה

ירידה במשקל אצל תינוק יונק

הי,
לתינוק יונק בערך עד גיל 6 שבועות יש מספר תנאים שאמורים להתקיים ועוזרים
לנו לקבל החלטה האם תפוקת החלב של האם מספקת.
1. חיתולי שתן וצואה - אנחנו מצפים ל 5-6 חיתולי שתן וכ 2-3 צואה מינמום ביממה.
2. תינוק שדורש כ - 8 עד 12 הנקות ביממה, בממוצע כל שעתיים - שלוש.
3. משך ההנקה יכול לנוע מ 20 דקות ועד שעה וחצי לכל הנקה.
4. תינוק חיוני שדורש את ההנקה ומציג סימנים של רעב (אין צורך להעיר אותו להנקה).
5. עליה במשקל, בגדול בחודש הראשון אצל בנות אנחנו מצפים לעליה של כ 900 גרם (הממוצע לשבוע יכול לנוע מ 150 גרם- 250 גרם עליה), זה מדד קצת כללי כי אין לי עוד נתונים אבל בטח שנצפה לחזרה למשקל הלידה כעבור כשבועיים מהלידה.
לפי התאור שלך הפערים שהתינוקת מייצרת בלילה הם משמעותיים עבורך ועבור התינוקת, זה נכון שלא בכול הנקה תינוק מקבל את אותה כמות החלב ויש רמה מסויימת של השלמה בארוחה הבאה אבל הרושם שזה לא המקרה.
חשוב לדעת הנקה בלילה היא חשובה בין השעות 21:00 - 06:00 מופרש הורמון הפרולקטין שמשפיע על סה"כ תפוקת החלב במשך היממה, עצם האי הנקה לאורך כל כך הרבה שעות וחוסר הריקון יכול לפגוע בתפוקת החלב, ויכול להיות שהחסר בה לידי ביטוי אחה"צ שם את מתארת מצב שהתינוקת לא יורדת מהשד.
זה מהצד שלך, מהצד של התינוקת שנת לילה ממושכת כפי שאת מתארת שמלווה בירידה באחוזונים יכולה להעיד על הצורך להעיר את התינוקת להאכלה באופ יזום גם במהלך הלילה. אם הנקהת אותה בפעם האחרונה בשעה 23:00 בערך סביב 2-3 לפנות בוקר היא צריכה לקום להנקה הבאה וחוזר חלילה. זה נכון שבגיל חודש תינוק יכול גם להחזיק שינה אחת יותר ממושכת של עד 5 שעות , אבל 7-8 פחות מתאים לגיל חודש.
לדעתי ברגע שתסדירי את הנקות הלילה תהיה לכך השפעה על ההנקות במהלך היום ואת תגלי שהתינוקת לא זקוקה להיות על השד לאורך כל הערב.
מנגנון יצור החלב בשלב זה עובד על ריקון ומילוי ככל שלא יהיו מספיק התרוקנויות לא יהיה מספיק יצור ,להפך תהיה הודעה למוח להפחית כמויות.
פרקטיקה נוספת שאת יכולה להוסיף כעת זה לשלב סחיטות של השד בזמן ההנקה ולהגביר מעט את הכמות של החלב שהתינוקת מקבלת.
נתונים חשובים נוספיםשכדאי לבדוק
מה מידת הערנות של התינוקת בזמן שהיא יונקת?
האם את מזהה בליעה או שומעת קולות בליעה?
מה המעקב שלך אחרי השצן ןהצואה?

בהצלחה, אם תזדקקי למידע נוסף אשמח לענות
ליאת ארנון

כפרקי

New member
תודה

ממה שכתבת עולה שסך הכל המצב תקין.
התחלתי יותר להתעקש על הנקת הבוקר.
גם האחים הגדולים ישנו 7-8 שעות לפעמים ואצלם העליה במשקל היתה תקינה.
אחכה לשקילה הנוספת השבוע ובמידת הצורך אפנה לייעוץ הנקה מסודר יותר.
תודה רבה!

למעלה