ישראלים בגאנה?

easy rider 1

New member
ישראלים בגאנה?

בעלי עובד באקרה, גאנה. יתכן וגם אני וילדי נצטרף אליו. (אחרי תקופת הניסיון) ורציתי לדעת מישראלים שחיים שם יותר על החלק החברתי. האם הקהילה הישראלית תומכת או שאיש איש לעצמו ולביתו.

yaronhongkong

New member
Ghana

Hi Easy Rider i am sorry i can not reply to you in Hebrew as i have no Hebrew Keyboard here now we (my family) lived in Ghana for 3 years up to last year i can tell you that the israeli community there consist of very nice families and the comunity is realy a supporting one. ofcource there are always little fights and gossips issue like everywhere else but it is somthing you get use to and live4 with we realy do miss Ghana By The Way where you husband works Sonitra ? STL ? Dizingoff ? good luck to you and if you need any advice or you like me to give you contact with israe;ies in Ghana let me know Yaron

easy rider 1

New member
Ghana

לא נורא שאתה עונה באנגלית אבל אפשר גם אחרת... לכן אני מצרפת לך קישור למקלדת וירטואלית: http://keyboard.lab.co.il/ והנה עוד אחת: http://www.mikledet.com/ תודה על תגובתך המהירה. אני חייבת לומר שזמן רב אני מחפשת מידע על גאנה והמעט שמצאתי היה דווקא בפורומים לא ישראלים. (Thorn tree forum של לונלי פלנט, ב"וירטואל טוריסט" ) מעט מאוד ב"למטייל". וזה חבל, כי ברור שייש ישראלים באפריקה שייש להם מה לתרום מבחינת אינפורמציה, ולכולם בסופו של דבר אותם חששות לפני מעבר לארץ זרה. (שלא לומר עולם שלישי). ואני מדברת על המלריה,הפסקות החשמל היזומות, (בהנחה שיש גנרטור והוא עובד ויש מספיק דלק -צריך לדאוג לUPS אחרת המחשב נדפק),בעיות ההגיינה (לא שותים מהברז, פירות וירקות צריך לחטא קודם עם "מילטון"), לאיזה גן שולחים את הילד?ואיך הם יסתדרו עם האנגלית? (חובה לגמול אותו מחיתולים קודם לכן?) ועוד כהנה וכהנה שאלות... לשאלתך, בעלי עובד ב- Sonitra ועד כמה שהצלחתי להבין אין שם כמעט משפחות של ישראלים עם ילדים. ולכן אשמח לקבל ממך אינפורמציה עלמשפחות ישראליות שאתה מכיר/מוקיר. הבנתי שביה"ס שכל הישראלים שולחים את ילדיהם אליו הוא בי"ס לינקולן השייך לשגרירות האמריקאית. מעבר לכך שהם כבר מיומנים בקליטת ילדי הזרים עם כל הכרוך הקשיי השפה, קליטה וכו', ביה"ס מהווה מרכז קהילתי חברתי (חוגגים את כל החגים של כל הלאומים, יש חוגים , בריכת שחייה), אך לצערי כרגע אין שם מקום (הילדים ב- waiting list) מה שעלול להשפיע על החלטתנו לעבור לשם. באיזו חברה אתה עבדת? לפי החתימה אני מבינה שמגאנה עברתם לבנקוק? תודה וגם סליחה (על אורך התגובה):)

yaronhongkong

New member
Ghana

Hi i know the Virtual keyboard solution but it is too slow to use sorry and now for the issues you raise but 1st of all please note Ghana is a very nice place and safe it is also easy life for the family and for you in particular. Malaria: not a big issue we did not use the pills and i had malaria 2 times but it is only as i didn’t care if you make sure you are not running around in the evening outside with short sleeves then you are safe if you get the malaria then it is just like Shapa'at but a strong one take the treatment and you are find in 2 days. Power cuts: depends on where you live, if you are in ABALENKPE where most of Sonitra workers are then it is an issue but all are having a generator and the guard will start it when there is a power cut don’t worry about that . You do not need a UPS you can get a Power stabilizer in Ghana which is not expansive and that will safeguard your computers and other electronics. Tap Water: usually you do not drink tap water in Ghana but use filtered Tap water For washing fruits and veggie you can definitely use the tap filtered water and also for cooking No need for MILTON School: yes Lincoln is the school most Israeli kids are going too , it is very good and i am sure Sonitra can help getting the space in school What ages are your kids (so I can think of a family with about same ages ) i didn’t work for Israeli company and yes we moved from Ghana but not to Bangkok to Hong Kong You can send my a pm if you would like me to give you contacts in Ghana basis your kids ages i wouldn’t publish contact details here on the forum for obvious reasons Yaron

easy rider 1

New member
Ghana

הי ירון, תודה על תשובותיך. גילאי הילדים שלי הם: 11.5, 8.5, 2.5. אשמח אם תשלח לי מידע על משפחות עם ילדים בני אותו גיל. תוכל לשלוח לי לכתובת הבאה: [email protected] אכן, מדובר על מגורים בשכונת ABALENKPE , היתרון של הקרבה לבי"ס לינקולן ולמקום העבודה ברור. באיזה שכונות אחרות גרים הישראלים? (אולי נוכל לגור בשכונה אחרת בכל זאת החופשים גדולים מאוד יותר מבארץ ולילדים חשוב להיות בחברה קרובה של ילדים) עוד משהו ששכחתי לשאול...זה נכון שחייבים לגהץ את כל הכביסה (גם תחתונים גרביים ומגבות) בגלל איזושהי זבובה שמטילה ביצים והתולעת נכנסת מתחת לעור..? שאלה אחרת שמטרידה אותי: האם מקובל להביא מכולה עם הציוד (אפילו שמקבלים בית מרוהט או להביא את המינימום ולקנות שם את החסר (הבנתי שלא זול שלא לומר יקר...) אני מעריכה את האומץ שלכם לעבור ממדינה למדינה כנראה אחרי שעוברים את המשוכה פעם אחת אז מחסום החששות כבר נשבר... בכל אופן בהצלחה בהונגקונג (כתבתי בנקוק כנראה מתוך עייפות...) איריס.

yaronhongkong

New member
Ghana

Yes Iris it is common to iron all clothing and towels/bedsheets but hey dont worry you will not do it ......you will have somone to do it for you while you are busy with the morning coffee or mhajong game with your friends. will send you mail Yaron

yaronhongkong

New member
Ghana

Iris do you use MSN Messenger ? if you do pls add the following user and we can talk over there in the evening note there is a 6 hrs differant between Israel and Hong Kong [email protected] when you do that you can talk to me or to my wife Dorit

לילית462

New member
נורא מצחיק, כל מה שירון כתב כל כך נכון לכל אפ

לכל מדינות אפריקה... אולי אנחנו צריכים לחשוב על להכין מאמר למשפחה העוברת לאפריקה... אני אחזק את כל מה שירון כתב, גם אנחנו לא לוקחים טיפול נגד מלריה, הבית מרושת, ישנים בקילות, נמרחים כשיוצאים מהבית... לנו דווקא יש UPS המחשב שלנו נשרף פעמים... ועוד לא מעט מכשירים שהתקלקלו... גנרטור - דלק, דווקא כשהגנרטור עובד מתח החשמל יותר יציב מאשר באספקה הרגילה. בעיות הגיינה - אין, חיים בבית מודרני לחלוטין. שותים מים מפולטרים (מביאים לנו בקבוקים פעם בשבוע, כמו מי-עדן בר) שותפים פירות וירקות מהברז, בלי כל מיני מחטאים למיניהם. לגבי האנגלית, אני יכולה להרגיע אותך שהילדים יקלטו מהר מאוד את השפה, ותוך שלושה חודשים ידברו שותף. ההתחלה יכולה להיות קצת קשה. בהתאם לאיך שאת מכירה את הילדים שלך, אם יש להם קושי עם שינויים והם לא סופר חברותיים הייתי ממליצה למרות כל מה שאומרים 'כולם' לתגבר אותם באנגלית לפני שהם מגיעים. אם הם ילדים חברותיים שיודעים להסתדר - הם יסתדרו מהר מאוד. זה מדהים כמה מהר הילדים מסתגלים... לגבי הכביסה, אכן יש 'מנגו פליי' ומגהצים הכל או מייבשים במייבש, וגם כשחותפים מנגו פליי זה לא הכי נורא בעולם, קצת מגעיל וקצת לא נעים... אם יש לך עוד שאלות כלליות, אני אשמח לענות, ואני בטוחה שגם שאר חברי הפורום ישמחו לתת מנסיונם

easy rider 1

New member
קודם כל תודה!

צריך לברך על כך שייש אנשים כמוך, כמו ירון וכמו עוד כמה נשמות טובות שהציעו את עזרתם באופן אישי. התשובות לשאלות קצת מרגיעות. עוזרות להפיג את הערפל הסמיך.... למעט " ישנים בקילות" (... ?!) :) אני חושבת שאם בסופו של דבר נעבור, נראה לי שאכתוב בלוג בנושא. בלי נדר! לטובתי וגם לטובת הכלל.(כל ישראל ערבים זה לזה) בכל אופן גם הרעיון שלך להכין מאמר לטובת כל המשפחות שמתכננות מעבר לאפריקה הוא רעיון מעולה! כדאי גם להפיץ אותו בפורום אפריקה שבאתר "למטייל" או לפחות לעשות איזשהו לינק לפורום הזה - אין לך מושג כמה אנשים ששוקלים רילוקיישן למדינות אפריקה שואלים שם שאלות (שלרוב נשארות ללא מענה...)

לילית462

New member
ישדנים בקילות - מה לא ברור ?

מעל כל מיטה בבית יש קילה - בד רשת עדין שמגן מפני יתושים. ורק שיהיה ברור, למרות שיש אנשים שחושבים שזה מחניק/ לא נוח/ או לא יודעת מה... לישון בקילה זה אחד מאמצעי ההתגוננות היעילים ביותר נגד מלריה, היות והיתוש הנגוע (אנופלס) פעיל בעיקר בשעות הלילה. חוצמזה שזה הופך כל חדר שינה למקום מאוד רומנטי, והבת שלי קוראת למיטה שלה - מיטה של נסיכות. כך שאם משקיעים טיפת מחשבה (וכסף) בעיצוב הקילה, זה גם מאוד אסטטי ומוסיף.

yaronhongkong

New member
Mosquito nets

only the kids in our house used the mosquto nets not everyone like to sleep under it anyway just note that if you sleep with Aircondition on all night (like we do) the chances of having the mosquitos dropped dramatically as they do not like the cold Yaron

אנחנו לא ישנים עם קילות

קרה שפעם אחת נכנס לקילה יתוש וכיסח את הילדות שלי. החלטתי מאז שעדיף בלי קילה ולא שיתוש טועה נכלא בפנים ומעורר מהפיכה. חייבת לציין שאנחנו לא נעקצים. שומרים על חלונות סגורים עם רשתות. ישנים עם מזגן ולא נתקלים ביתושים.

לילית462

New member
לנו את הלוקסוס של לישון עם מזגן

א - אין חשמל ב- אין צורך, לא חם אצלנו כמו בדר, מקסימום של המקסימום זה מאוורר וזה מעל ומעבר (כשבעלי מדליק את המאוור אני ישנה עם פוך) אין ספק שמזגן הוא אמצעי מעולה להתגוננות מיתושים, אבל באין מזגן נישן תחת קילה. והיות וזה שרשור על גאנה - למיטב ידיעתי בגאנה חם ויש מזגנים, כך שכנראה לא צריך קילה.

למעלה