יש בעיה?? (ארוך)

יש בעיה?? (ארוך)

איתי בן חצי שנה (אתמול,
מתוקון שלי). היום היינו בטיפת חלב, למדידות וקבלת חיסונים של גיל חצי שנה. עד ככה טפו טפו טפו הכל בסדר, וזה אחרי שחוינו סיוט סביב החיסון הקודם, אבל זה לא העניין. איתי עלה רק 470 גרם בחודשיים, מ 7380 ל 7850 גר´. הוא אוכל חלב אם ללא תמ"ל (אני ממש נגד), יונק ומקבל בקבוק כאשר אני בתורנויות (בינתיים אני עובדת רק משמרות, בממוצע אחת לשבוע, כולל שבתות. בשאר הזמן אנחנו יחד). אני מוכרחה לציין שבזמן העדרותי הוא אוכל יחסית מעט: CC 250-350 ביום רגיל (16-18 שעות העדרות) ורק בשבת האחרונה בה נעדרתי הוא אכל בין 600 ל700 CC. את השאר הוא כנראה משלים עם בואי הביתה. אין לו ארוחות מסודרות, והוא מסוגל להתחבר לציץ גם חצי שעה לאחר שאכל כביכול יפה. אני קוראת לזה נשנושים. הוא נותן מספיק שתן וגם קקי יש בלי עין הרע. בחודש האחרון התחלנו מוצקים: בממלכת הפירות בננה ואגס. לתפוח אין עדיין הצלחה. בממלכת הירקות: תפוח אדמה, בטטה, גזר, דלעת, קישוא, ביחד או לחוד. לאחרונה הוספנו גם עוף במרק. איתי מביע התעניינות רבה באוכל, וזולל הכל בשמחה. זו גם הסיבה שהתחלנו מוצקים מוקדם מהמומלץ. התחלנו בטעימות של כפית, והמנה הולכת ועולה. מנת מוצקים אינה מחליפה עדיין ארוחת יניקה (ציצי זה תמיד קינוח), ומצד שני אני לא ממש יכולה לדעת, שהרי כמו שאמרתי איתי נשנשן גדול. איתי מפותח יפה, (עומד עמידת 6 ואוטוטו זוחל ויושב, מקשקש הברות, תקשורתי מאוד, מושיט ידיים למי שרוצה שיקח אותו ועוד ועוד), פעיל מאוד, ילד שמח ומקסים. אני אוסיף עוד נתונים שודאי חשובים: איתי נולד בשבוע 40 במשקל 3050. לי היתה סוכרת הריונית שאוזנה היטב בדיאטה. בגיל חודש הוא שקל 4510, בגיל חודשיים 5800, שלושה חודשים 6750, והמדידיות האחרונות כאמור: בגיל ארבעה חודשים 7380 ובגיל חצי שנה 7850. אחרי החיסון האחרון איתי היה חולה מאוד במחלה UPPER RESPIRATORY במשך יותר משבוע, ולא חזר לעצמו אלא לאחר כשלושה שבועות. אין לי ספק שאז הוא ירד במשקל אבל לא נשקלנו. היום הוא מאוד פעיל פיזית ונראה שמוציא הרבה אנרגיה. אז מצד אחד אני לא מודאגת מהעליה הדלה במשקל. מצד שני, אולי אני כן צריכה להיות??

../images/Emo70.gifnormal

breastfed babies grow at different rates. Many double their birth weight before age 6 months, and then plateau for a month or two. Look at the baby, not at the numbers!! Is he developing well, happy, voiding and stooling normally? Forget the numbers, watch the baby. He willl gain even less in the second half of the first year. stop weighing him, and pay more attention to the way he looks and behaves.​

תודה.

זה מה שעשיתי עד כה,ואמשיך. רק רציתי לודא שאני לא יותר מידי משוגעת (ל"קצת משוגעת" אני מוכנה)

למעלה