יש כרטיס מועדון?

magy

New member
יש כרטיס מועדון?

בסך הכל רציתי לקנות קצת גבינת מֵרלו-עיזים וסניף "מגה" נראה לא רחוק. סיימתי עם המרלו, הוספתי גם אונקיית זהב בשם גבינת כבשים - יין בקבוק היוגורט עלה כמו משכנתא כי הוא מיוצר בהרדוף ובשיטה אורגנית אז ויתרתי עליו. והלכתי חגיגית אל הקופה הקרובה. הסניף ענק, כמו מגרש כדורסל... אבל בקופות רק שלוש קופאיות. לא נורא, תחילת שבוע, התור לא היה ארוך... וכל מי שהיה לפניי נשאל אחרי סיכום החשבון ולפני התשלום, אם יש לו כרטיס מועדון אם הוא רוצה לקנות מוצרים במבצע, ואם הוא מוכן לתרום שקל. בקול מונוטוני שעושה את העבודה כל יום, כל היום, לכל לקוח..... אני מנסה לחשב כמה צרכנים נכנסים אל הסניף הזה ואל אחרים אבל אין לי מושג. אני רוצה להשאר צנועה ולנחש שבערך אלף איש ליום. גם אם אני טועה.. עדיין הקאטש בסיפור .... אינו צנוע.... כשהגיע תורי הודעתי מראש לנכּות מחשבוני את השקל , סתם כדי למנוע ממנה בזבוז קול ושאלות.... אבל באופן פתאומי נורא רציתי גם לדעת לאן הולך השקל שלי, שלו, שלה, שלנו, שלהם,.... אלף איש אמרתי? ליום אמרתי? לשבוע? לחודש? הקופאית אמרה שזה : הולך משהו עם סרטן..... אוקי......אמרתי, איפה זה כתוב? אין שום שלט. אמרה לי לגשת לקופה הראשית כדי לשאול בדיוק לאן הולך הכסף. וכאדם ממושמע באמת פניתי אל הקופה הראשית בדרכי החוצה.... והם תמהו למשמע שאלתי..... אף אחד לפניי לא שאל לאן הולך השקל. אתם מבינים שלא מדובר על השקל הבודד הזה..... שלא מעלה ולא מוריד מעושרי או עוניי.... סתם התלבש עליי פרינציפ כזה... סקרנות..... למי זה יועיל.... הפקידה בקופה הראשית הביטה סביבה במבוכה אילו חיפשה עזרה מהפקידות האחרות שעמדו להם וקישקשו על הטלנובלה הלוהטת האחרונה . "זה...... משהו לאיזה ילדה.... לא יודעת" , אמרה לי. החלטתי שכשאשוב הביתה אתקשר להנהלה הראשית של קונצרן "מגה" ואנסה לברר דבר לאשורו. באינטרנט אין להם אתר... יש להם.. אבל רק פרסום.. ללא יכולת ליצור קשר עמם. אז צלצלתי לסניף שבו הייתי וביקשתי מהם את מספר הטלפון של הסניף הראשי , ההנהלה..... אבל הבקשה גרמה לפניקה .. ורצו לדעת על מה אני רוצה להתלונן ולא רצו למסור לי את המספר לפני שהם עוזרים לי בעצמם. והרי שם בסניף, שעה קודם, לא יכלו לעזור לי. אחרי בקשות נוספות, קיבלתי את המספר. ופה מתחיל קטע עם הפניה קולית...... לרשת הריבוע הכחול, הירוק, הצהוב, הסגול, למרכזנית, הקש...... ללקוחות הקש, ליחסי ציבור, לפרסום, לטיז אל נאבי.......הקש..... החלטתי ללכת על יחסי ציבור ופרסום.....סתם ככה.... לערן הקש..... ליסמין הקש......... אני לא מכירה את ערן ויסמין ואילנית ורקפת ושּבולת....... הלכתי על ערן........ הלו.........שלום...... קניתי בסניף שלכם באזור מגורי לפני שעה ...... ערן - מה שמך? עניתי תשמע , קניתי אצלכם בסניף לפני שעה...... ערן - שם משפחה? תשמע......................אולי תתן לי לדבר במקום לשאול שאלות לא רלוונטיות? תן לי להגיד לך למה בכלל התקשרתי לפני שאתה מברר את כל פרטיי. טוב, אז הוא עשה לי טובה ונתן לי את זכות הדיבור..... יש אלוהייייייייייים. סיפרתי לו את הסיפור על השקל.... שלאף אחד לא היתה תשובה ברורה בקשר לאיסוף התרומות. ערן - רגע, אני בכלל לא יודע אם יש כרגע בכלל התרמה . אני הולך לברר. כן , יש התרמה ל-"עלֵה" או "אלה"... ובשבוע הבא תהיה התרמה לווריאטי ואחר כך..... תגיד, אמרתי לו...... אתה לא חושב שכדאי לתלות איזה שלט קטן בכניסה לסניף, או על יד הקופאית , או איפה שלא תחליטו שתפנה אל האנשים ואל ליבם ואולי אפילו יתרמו יותר.... מאשר להיות מובכים מול הקופאית בעת התשלום ולא להעיז לשאול בכלל לאן הולך הכסף? ולשלם שם כמה שמבקשים רק לסיים את השהייה המעצבנת הזו מול הקופאית הנודניקית עם המבצעים שלה.....? לשים שלט שיכבד את התרומה, שיסביר למי ולמה......? כן, את צודקת........ אמר לי.... את בהחלט צודקת..... הנה, היום הייתי צודקת........ האם ישימו שם וביתר הסניפים שלט.......? זו הוצאה מיותרת.....חבל על הכסף. כמה כסף הם עושים ביום? שבוע? חודש? שנה.....? לאן באמת הולך הכסף......יש רישום? עמותה? מישהו גם נהנה מזה? אני בספק רב..........

ענבר.

New member
מה עוד צריך הבנאדם?

מרלו אחד, חצי כבש ובקבוקי יין. את כל כך צודקת !! ביום שישי עשיתי קניות בטיב טעם, היות ובטיב טעם קונים רק עשירים ולא עמך, העלו את התעריף... מוכנה לתרום שקל וחצי, שאלו? למי?, שאלתי לסרטן, ענו. לסרטן אני לא מוכנה כלום, אמרתי. הראש הפולני שלי עשה מהר חישובים והגיע לפדיון חודשי של 20,000 ש"ח בחודש מהגרוש וחצי הזה. אם הם באמת מעבירים את הכסף הזה לגוף כלשהו, בצורת תרומה, הרי התרומה הזו מוכרת להם כהוצאה ופטורה ממס. אם הם מחליטים להשאיר את הכספים בכיס הפרטי שלהם אז הם גם מרוויחים...בחלוקת דיבידנדים... נמאס כבר מהשנור הזה של גרוש וחצי כל יומיים. ועוד לא אמרנו חצי מילה על ההטרדות הטלפוניות בשם כל העמותות העלומות. עלוקות.

לכל גרוש וחצי יש שני צדדים

יש עשרות אלפי חולי סרטן במדינה. והאגודה למלחמה בסרטן עוזרת לכל אחד ואחד מהם. נכון לא בסכומים גדולים אבל נותנת. וגם עושה מבצעים נהדרים לילדים חולים והגשמת חלומות וכל אלה מהגרוש וחצי שמבקשים מאיתנו לתרום. לגבי "שנורים" אחרים אני לא יודעת וגם אותי זה מעצבן אבל בקשר לסרטן הייתי חייבת לענות.

ענבר.

New member
לא הסברתי את עצמי נכון

כששאלתי את הקופאית, למי - היא אמרה- לסרטן. ולכן התגובה שלי היתה - לא לסרטן. אני מצפה מכל אדם שעוסק בהתרמה, בין אם הוא קופאית בסופר, או תלמיד שעובר מדלת לדלת, או מישהו שעומד באמצע הקניון, שידע להתנסח בצורה ברורה, בקשר לגוף שהוא רוצה להתרים עבורו. אותה קופאית, אם רק היו מדגישים בפניה, היתה אמורה להגיד - לאגודה למלחמה בסרטן. לא שמעתי שמתרימים לסרטן !! הניסוח הבוטה של אותה קופאית מבייש את הגוף הנתרם ואותי כתורמת פוטנציאלית. ואגב תרומה, אין לי ספק שהתרומה חשובה ושנעשים באמצעותה מצוות ומעשים טובים. אבל כשאתה תורם ומקבל איזו שהיא פיסת נייר / קבלה, יש לך תחושה טובה, שהתרומה הלכה לאן שהיא אמורה ללכת (נכון, לא בהכרח, אבל נגיד), כשאתה תורם בסופר, ומקבל רשימת מכולת שמפרטת את כמות העגבניות והבטטות שקנית, ובסופה של אותה רשימה מופיע סכום של שקל וחצי, זה משאיר טעם רע וחומר למחשבה, הרבה חומר.

את בהחלט צודקת. גם אני לא תורמת

בסופר אלא בצורה מסודרת עם טפסים של האגודה. אבל צריך בהחלט ל הביא לידיעת הנוגעים בדבר את הצורה שהדברים נעשים. וטובה שעה אחת קודם כי אני יודעת שיש עוד המונים באותה הדעה בדיוק. בכל מקרה עדיף להיות בריאים וחזקים.

amazone

New member
צריך לדעת למי תורמים

א. כל עמותת מלכ"ר שמתרימה לפעילות שלה יש מספר עמותה וצריך לוודא את הנכונות שלה והאמיתות של הדברים [מספר העמותה מופיע על הקבלה שנמסרת למטרות ניכוי מס] ב. לא כל עמותה מוכרת אכן פועלת למטרות המוצהרות [ע"ע עמותת קו לחיים שאישית יודעת על טיול אחד לילדים חולי סרטן בצפון שלא הצריך תרומה של שקל אחד ושבוטל בעקבות המעילות בארגון...] ג. אני אישית מעדיפה לתרום את כוח העבודה שלי ולא את השקל שלי ויש הרבה יוזמות - אני אישית מתנדבת במד"א כחובשת [2 משמרות בחודש], תורמת ככל יכולי לבית השאנטי ולמשפחת אומנה שלקחתי תחת חסותי [תרומות של ספרים וצעצועים וארגון טיולים ופעילות חוץ נוספת]

אז אמרו לתרום שקל זו כזו בעיה????

אני לאיודעת מה איתכם אבל מתי שלי נשאר שקל או חצי זה לא משנה אני תמיד מכניסה לקופת צדקה

magy

New member
אנשים יתרמו הרבה יותר משקל

אם יידעו עבור מי, ואם יהיו בטוחים שהסכומים יגיעו לזקוקים להם..... התרומה אולי כשרה...... אבל מסריחה...... כמו הדג.....

אילבן

New member
האגודה למלחמה בסרטן לא עוזרת

ישירות לחולם,אלה רק למחקר אם בכלל,

ענבר.

New member
זה נשמע בערך כמו

מכבי, כללית, מאוחדת וכל המשלים / מגן / זהב שלהם. משלמי כל החיים אסקטרות וביום שאתה מעיז לצייץ ולבקש לפרוע את השטר, הם לא מכירים בך. אתמול הציגו בטלוויזיה ילד חולה אפילפסיה שזקוק להשתלת מכשיר. המכשיר נמצא בסל התרופות אבל רק לחולי פרקינסון. אז לא מנתחים אותו, ומבקשים 80 אלף ש"ח עבור ניתוח. אטימות גדולה יותר מזה ורשעות דבילית לא יכולה להיות. אם במילא המכשיר כבר נמצא בסל התרופות, פאק אופ, את מי זה מעניין אם זה לפרקינסון או אפילפסיה.

ענבר.

New member
ויותר עדיף

לבנות הכל בקנדה.
מי שבעד שירים יד או רגל.

אני לא יודעת מי לא תומך

אני יודעת בוודאות שהאגודה למלחמה בסרטן כן תומכת. לגבי האטימות של קופות החולים - זו רעה חולה. רק הכסף מעניין אותם לא חיי אדם. רק בלשקר ולשחד אפשר לקבל אצלם משהו.

למעלה