יש לי ווידוי

יש לי ווידוי

אני לא מקיימת את ארבע ההסכמות. אני מנסה בכל כוחי, אך זה פשוט לא מצליח! אך לדעתי אני מקיימת את החשובה מכולן וזו הראשונה. לשמחתי אני מצליחה לא לפגוע באנשים ואפילו לעזור. לצערי אני ממשיכה לפגוע בעצמי ללא הרף. שלכם ליה

ליה יקרה,

ההסכמה הראשונה היא קודם כל לא לפגוע בעצמך. כאשר את חושבת על עצמך, לדוגמא, דברים "שליליים", את בעצם לא שומרת על טוהר המלה, כי את משתמשת במלים שלך נגד עצמך (רוב המלים שאנחנו משתמשים בהם במשך היום הינן במחשבות שלנו, לא בדיבור שלנו). מאידך, את כן מקיימת את ההסכמה הרביעית דווקא - "לעשות כמיטב יכולתך". הרי כתבת: "אני מנסה בכל כוחי, אך זה פשוט לא מצליח!" בעצמך הודית שאת מקיימת את ההסכמה הרביעית. אז יופי, נהדר. לוחמים אומרים שכאשר אנחנו עושים כמיטב יכולתנו, כבר לא ממש אכפת לנו מהתוצאות, אנחנו פוסעים אחורה ומניחים ליקום לקבוע את התוצאה של מאמצינו. אנחנו שלמים עם עצמנו, כי עשינו כמיטב יכולתנו. לדעתי אנחנו האדם הראשון שעלינו לעזור לו, לקחת אותו, לתמוך בו, לחבק אותו, להרגיע אותו... כיצד את פוגעת בעצמך? שלך באהבה בן

אני לא עושה כמיטב יכולתי

אני מאכזבת את עצמי פעם אחר פעם. אני לא עומדת באף ציפייה שלי מעצמי וזה לא שאני מצפה ליותר מדי... באמת! התכונה היחידה שאני אוהבת בעצמי היא זו שאני מסוגלת להקשיב לאנשים, לתת עצות טובות ולשמור על סודות, אבל זו תכונה שגורמת לאנשים אחרים לאהוב אותי אך לא עוזרת לי לאהוב את עצמי. אני מסוגלת לעזור לאחרים אך לא מסוגלת לעזור לעצמי! אני מנסה לתת לאחרים לעזור לי אבל יש בי מין עקשנות כזו להרס עצמי... מבין?! אבל אני עובדת על זה. אני באמת מנסה להשלים עם עצמי. לצערי זה לוקח יותר זמן ממה שצפיתי. ליה

אורלי_ל

New member
תהיי טובה לעצמך

בוודאי שאת מסוגלת לעזור לעצמך, אבל את מכניסה לך לראש כל כך עמוק גישה מתייסרת שכזו. אל תתמקדי ב" אני לא יכולה לעזור לעצמי, אני לא טובה וכו וכו". זה מנציח את המצב. תתמקדי בגישה חיובית לעצמך ולזה שאת ראויה. את לא צריכה לעזור לאחרים (שזה נפלא כשלעצמו) כדי להרגיש טובה וראויה. כלומר לעזור זה נפלא אבל לא זו סיבה שתרגישי טובה וראויה. בקיצור, כל רגע הוא רגע חדש ואת יכולה להתחיל בשינוי הגישה ממש עכשיו.

למעלה