יש לי כמה שאלות, אודה אם תעזרו לי

יש לי כמה שאלות, אודה אם תעזרו לי

רציתי לדעת איזה סוגי רשתות (למחשבים בבי"ס) יש. אני מכירה רשת עם שרת ורשת של peer to peer (אני חושבת שככה כותבים את זה). מה ההבדלים בינהם? מה יותר טוב? חוץ מזה רציתי לשאול, כמה גולשים יש כיום באינטרנט? איפה אפשר למצוא על זה מידע? תודה רבה

philips

New member
תשובות...

גולשים באינטרנט... עשרות מיליונים.... מידע על כך...בכל אתר חדשות חפשי לאחור מאמרים על האינטרנט... אבל איזו תועלת יביא לך המידע כמה אנשים גולשים באינטרנט..
השמות שכתבת אינם סוגי רשתות אלא מודלים שימושים שעל פיהם עובדת רשת מחשבים זו הוא אחרת או תוכנה זו או אחרת... הרשת עצמה מורכבת משכבה פיסית...כרטיסים/כבלים/מחשבים וכו´ והתוכנות שרצות עליה / אופן ההתקנה הם בהתאם לשימוש.. רשת עם שרת- מודל CLIENT-SERVER... מתבסס על הרעיון שמחשב שמוגדר כלקוח פונה למחשב שהוגדר כשרת למטרה זו או אחרת על מנת לקבל מידע/לבצע פעולה או כל דבר... - לא כולם שוים .. רשת P2P או PEER2PEER מתבססת על הרעיון שכל אחד יכול להיעזר ולהשתמש במשאבים של כל אחד... כיום בד"כ משלבים בין שני הקונספטים כמו למשל ב ICQ.. ICQ הוא גם CLIENT-SERVER : אתה מתחבר מול השרת WWW.ICQ.COM , אבל אתה גם עובד מול המשתמשים עצמם כשתאה כותב להם הודעות/שולח קבצים... ברשתות שמותקנות בארגונים בד"כ, ניתן לבחור מודל שכולו שרת לקוח- כמו רשת שבה אתה מתחבר ונכנס למערכת באמצעות השרת , וניתן גם (בד"כ ברשתות קטנות) לעבוד בצורה של קבוצת עבודה-שיתוף משאבים שזה למעשה הישום של PEER2PEER ל WINDOWS... כל זה כמובן בסופר-כלליות....עם קצת עיגולי פינות...
עלייך למקד את שאלתך יותר על מנת שאוכל לעזור...מה תפקידך ברשת?

תודה לך..

במסגרת עבודתי אני נמצאת בקשר עם בתי ספר מתמחשבים, ולעיתים הם מבקשים את עצתי לגבי הדרך לרשת את המחשבים בביה"ס. נתקלתי בבתי ספר שיש בהם P2P, ויש להם בעיה עם התקנת תוכנות ברשת, כך שצריך דיסק לכל עמדה. גם הטכנאים שמתקינים את הרשת לא ממש יודעים מה לעשות. תהיתי מה הייתרון של רשת כזו, האם היא זולה יותר משמעותית מרשת של שרת "אמיתי", איך אפשר להתקין תוכנות ב P2P? האם אפשר לשנות את "סוג הרשת" אחרי שהתקינו אותה? תודה שוב

philips

New member
מתוך סקרנות...

מהי עבודתך ומדוע הם מבקשים ממך עזרה ברשתות/תקשורת נתונים?? יש אנשים המתמחים בכך וזו עבודתם...ואם הטכנאים לא מסתדרים---וזה לא טוב יש לפנות לאנשים שמקצועיים בתחום.... הבנתי שאת כנראה מתכוונת לקונספט הבא: כיום ברוב הארגונים מותקנת רשת MICROSOFT על שרתי NT או 2000.. קיימות שתי אפשרויות תצורה: WORKGROUP- שבה כל מחשב חבר שווה פחות או יותר ברשת ואימות הסיסמה ופרטי המשתמש מתבצע במחשב בו אתה מתחבר + אתה יכול לגשת באמצעות אותם פרטים גם למחשב אחר אם שם המשתמש/סיסמה שלך הוגדר שם.. זו רשת P2P... DOMAIN- באופן כללי, הגדרה לוגית של קבוצת משאבים (משתמשים,ציוד,אחסון) המחשב עליו אני עובד הוא חלק מהדומיין...אני נכנס אליו מזין משתמש וסיסמה הפרטים נבדקים במחשב האחראי על הדומיין-שרת הדומיין והוא מחליט אם אני בסדר או לא ונותן לי את ההרשאות שלי ברשת בהתאם... אני יכול גם לגשת למידע/ציוד המאוחסן במחשבים אחרים בצורה של P2P אבל בעיקרון מדובר כאן על מודל של CLIENT-SERVER.. הנושא מורכב יותר, שכן גם ברשת P2P, הגישה לאינטרנט יכול להיות שתבוצע מול מחשב GATEWAY שיתפקד כמו שרת-לקוח וכו´ וכו´.... יתרון של רשת P2P... זולה יותר מכיון שאין צורך לקנות תוכנת שרת שעולה יותר / בהתאם לכמות המשתמשים... היא אמיתית לחלוטין!!! רשתות P2P משמשות בעיקר בארגונים קטנים מאוד... ניתן לשנות אחרי התקנה.... צריך לדעת איך-זה למעשה לבנות מחדש.. לגבי התקנת תוכנות....ובכן...השאלה היא באיזה תוכנות מדובר שכן רוב התוכנות כמו למשל OFFICE מתקינות את עצמן על המחשב המקומי כך שבכלל לא משנה מהו ארגון הרשת.... למרות שיש גם גרסאות רשתיות או גרסאות חצי-רשתיות... יש תוכנות שרצות על השרת לנוחות שאר המשתמשים , והן קלאסיות למודל שרת-לקוח וכו´ וכו´.... אי אפשר לענות על כל הנושא בפורום... מנסיוני מהחברות שאני מייעץ להן.. חוסר הידע בתחום גורם לבזבוז כסף ומשאבים רב.... אם אין אפילו מקצוען רשתות אחד אצלכם.....לא שאלה אחת וגם לא מאה שאלות בפורום יעזרו.... עדיף ושווה להיוועץ באחד - אפילו חד פעמי ובעקבות זאת להחליט... למותר לציין שעד כה דיברנו רק על הפן הלוגי, וקיים גם הפן הפיסי של התקשורת נתונים עצמה....שהוא מורכב לא פחות...

אבאשל

New member
רעיון

לדעתי מה שקורה הוא שהותקנה רשת מבוססת termina server , בתחנות הקצה אין מערכת הפעלה על דיסק קשיח אלא מערכת בסיסית על דיסקט שמתחבר לשרת. אם זה ככה - את לא יכולה לגעת בשום הגדרות ולא להתקין שום דבר. כפי שפיליפס אמר כאן - דבר כזה משאירים לאנשי מקצוע ולא לשאילתות בפורום. אני בטוח שפיליפס ישמח לתת לכם תמיכה (בתשלום כמובן) ותקבלו תמיכה יותר טובה מה"טכנאים" עליהם כתבת יום נפלא

philips

New member
תודה תודהץ...

גם אני חשבתי שמדובר בכיוון הזה...של TERMINAL SERVER... מה קורה עם ה FTP ויוזמת הספרים שלנו?? יום טוב...

אבאשל

New member
בבקשה...

היזמה קצת נתקעה כי אני לא מבין מה קורה ב FTP, אני מצליח להתחבר אליו מכל מקום ואחרים לא... לא התיאשתי עדיין, אני מנסה עוד משהו

בכל העמדות יש גם הארד דיסק, ואפשר

לעבוד עליהם בלי רשת, רק שאי אפשר לשתף את הנתונים תוך כדי. חוץ מזה הייתי מאוד שמחה לקחת טכנאי שלנו, אבל הרשויות המקומיות נורא אוהבות את הטכנאים הפרטיים שלהם שמגיעים פעם בחודש, דווקא כשהמחשב הסתדר איך שהוא בעצמו.

אבאשל

New member
הוא שאמרתי....

מה שאמרת מחזק עוד יותר את דעתי - המחשבים עובדים כמסופים "טפשים" ומקבלים את כל התוכנות מהשרת. אם הם מתעקשים לקבל שירות מטכנאים שלא יודעים דברים כאלו - שיבושם להם, טוב לא ייצא מזה.

למעלה