יש לי מכרה שבעלה אינו בריא נפשית

מצב
הנושא נעול.

דר 7

New member

היא אישה דתית עם חמישה ילדים, היא רוצה להתגרש. יש לבעלה צו הרחקה מפני שהיכה אותה היה לו משפט וקיבל 3 שנים על תנאי. השאלות הן: 1. מה עליה לעשות כדי להתגרש חוץ מלפתוח תיק בבית הדין הרבני? 2. אייך מגיעים לטוענת רבנית? 3. מצבה הכלכלי גרוע בינתיים היא חיה מקצבת נכות של בעלה, שגם זה ילקח ממנה בקרוב. האם יש ארגונים או עמותות המסייעות לנשים במצב כזה? 4. פקידת סעד באזור מגוריה מעונינת להוציא את 3 הילדים הגדולים מהבית לאומנה. אייך מתנגדים? תודה ד"ר 7.

תשובה

היא אישה דתית עם חמישה ילדים, היא רוצה להתגרש. יש לבעלה צו הרחקה מפני שהיכה אותה היה לו משפט וקיבל 3 שנים על תנאי. השאלות הן: 1. מה עליה לעשות כדי להתגרש חוץ מלפתוח תיק בבית הדין הרבני? 2. אייך מגיעים לטוענת רבנית? 3. מצבה הכלכלי גרוע בינתיים היא חיה מקצבת נכות של בעלה, שגם זה ילקח ממנה בקרוב. האם יש ארגונים או עמותות המסייעות לנשים במצב כזה? 4. פקידת סעד באזור מגוריה מעונינת להוציא את 3 הילדים הגדולים מהבית לאומנה. אייך מתנגדים? תודה ד"ר 7.
תשובה
לפני שאותה מכרה פונה לבית הדין הרבני רצוי מאוד שתקבל יעוץ משפטי בדבר אפשרויותיה להגיש תביעות בבית המשפט לענייני משפחה. לעיתים הגשת תביעות מתאימות בבית המשפט מובילה ממילא לגירושין. אם מצבה הכלכלי של המכרה אינו מאפשר לה לשכור שירותי עו"ד היא יכולה לפנות ללשכה לסיוע משפטי על מנ תלבדוק את זכאותה לקבל יצוג משפטי בחינם. לגבי פקידת הסעד - הוצאת הילדים לאומנה מצריכה הגשת בקשה לבית משפט לנוער והאם תוכל להתנגד לכך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה