יש לי רעיון למשחק...

• פותח הנושא t@li
  • פורסם בתאריך

t@li

New member
יש לי רעיון למשחק... ../images/Emo41.gif

תמצאו כמה שיותר שירים שיש מאחוריהם סיפור... לדוגמא: השיר The Sweetest Thing של U2 נכתב ע"י בונו לאישתו, אחרי שהוא שכח את יום ההולדת שלה.. ובקליפ כתוב Happy Birthday וכל מיני... עוד דוגמא: סטאן של אמינם... ועוד ועוד.. בהצלחה !

t@li

New member
סטאן-

אם שמת לב, כל השיר מדבר על מעריץ מטורף של אמינם, ששולח לו מכתבים, וכשהוא לא מקבל תשובה, משתכר והורג את אישתו. (ועוד מתפלאים למה כל שורה שנייה מצונזרת באמ טי וי!) בכל מקרה, יש שמועה שאומרת שבאמת היה מעריץ כזה, וכשהוא לא קיבל מכתב תשובה מאמינם, הוא תלה את עצמו. מוזר.

מאטריקס

New member
Frank Vaili - Can´t Take My Eyes

Off Of You ואני כמעט בטוח שכולכם יודעים על מהו, בערך כמו סטאן...

Oh Madly

New member
עוד אחד של U2

Stuck in a moment you can´t get out of ... ~ בונו כתב את השיר הזה לזכר חבר שלו שהתאבד. עכשיו הוא כועס עליו שהוא מת.. כי הוא תקוע במוות
טוב, די לבאס

Oh Madly

New member
עוד אחד של U2

Stuck in a moment you can´t get out of ... ~ בונו כתב את השיר הזה לזכר חבר שלו שהתאבד. עכשיו הוא כועס עליו שהוא מת.. כי הוא תקוע במוות
טוב, די לבאס

עליסה

New member
כמה שירים

pink floyd-shine on u crazy diamod pink floyd-wish u were here אביב גפן-אתה נולדת לאהוב (שיר עצוב...אם מישהו רוצה אני אספר מה העניין) איפה הילד-נפלת חזק (נכתב לירמי קפלן כשנפרד מדנה ברגר ויש שם סוג של סיפור אהבה ופרידה) אביב גפן-רומיאו ויוליה (על הפרידה מאילנה) אביב גפן-שיר עצוב (לא יודעם אם זה לסבתא שלו ויש שם דברים שאמרה לו והמוות שלה..) אם יהיו לי עוד אז אני אכתוב

t@li

New member
הרעיון היה

שתכתבו גם את השיר וגם את הסיפור שמאחוריו.. זה יוצא מעניין.. כי מגלים דברים שלא ידעתם ועכשיו.. להמשיך!

תיקון-

שיר עצוב זה על מישהי שמתה בפיגוע. אני לא זוכרת את שאר הפרטים, אבל זה לא על סבתא שלו.

המממ

New member
בונו לא כתב את זה לסולן של אינקסס..

שהתאבד? יומטוב ושקט שיהיה!

Oh Madly

New member
כן, וזה לא סותר את מה שאמרתי...

הוא כתב את זה לזכר מייקל האצ´נס... והם, מסתבר, היו חברים.

trinity triple

New member
אני לא!!..

אני לא יודעת מה הסיפור וזה די עצוב בהתחשב בעובדה שזה אחד השירים הכי אהובים עליי בעולם.. אז ספר!!!

צחי24

New member
"חבר" של אביב גפן

נכתב לזכר ניר שפינר שנהרג בתאונת דרכים והוא היה חבר טוב של אביב. בכלל זה אחד השירים הראשונים שלו ושיר מוצלח INDEED .

קולאז

New member
"רנה" של אריאל הורוביץ

ראה סרט בקולנוע והתאהב בשחקנית... ואמא של אריאל - נעמי שמר, כתבה את השיר "אנחנו שנינו מאותו הכפר" על שני חברים שנהרגו במלחמה וגדלו ביחד. השיר "הנסיך הקטן מפלוגה ב´" שנכתב בעקבות הספר. שיר של שלמה ארצי שנכתב בעקבות רצח רבין (אני לא בטוחה בשם) יומן רצח?(מישהו יודע על איזה שיר אני מדברת?). עוד שיר של נעמי שמר שתורגם מאנגלית לעברית זה - "או קברניט אהוב שלי", השיר במקור נכתב על קנדי שנרצח ותורגם אחרי רצח רבין (וזה שיר מדהים). השיר פנקס הקטן- הבנתי שהוא נכתב על ספר או על מחזה, אולי מישהו מכיר את הסיפור כי אני לא בטוחה.

imagine

New member
אנחנו שנינו מאותו הכפר- טעות

השיר הזה הוא בעצם יותר שיר נבואי. נעמי שמר כתבה אותו על שני חברים מאותו הכפר, שהוא בעצם מושב. אני לא זוכרת באיזה מלחמה, אחד מהם נהרג, אבל זה היה כבר אחרי כתיבת השיר. נעמי שמר, לא הרגישה כל כך נעים עם השיר הזה שנים אבל האמת יצאה לאור. החבר השני, אם תסלחו לי, חי ונושם ועושה לי שלום מידי יום בדרך לבית הספר - אז אל תהרגו אותו. תודה שלום.

למעלה