יש לי שאלה למחנה ש"צ

סתונית5

New member
מאז שסיימתי שירות צבאי לא שייכת לשום מחנה ../images/Emo13.gif

ברור שצחקתי מהשטויות של יוסי, נקרעתי ממיון התולעים והסוטול סוטול שעשה ל"פקאנים", אבל גם אם לא שאגתי מצחוק, הקטע הכי משעשע בעיני היה בסיטואציה הבאה: הם בערך שבועיים בבית, צבר ושפרה שוכבים על הדשא על הגב, כשרק הראשים שלהם קרובים ומשוחחים על הסיבות בגללן באו לתכנית. שפרה מספרת שהיא באה בתקוה למצוא כיוון לחיים, היא מספרת על רצון לפתוח גלריה, ואולי לכתוב ספר ומוסיפה: "לא ספר של רם אורן אלא ספר של דוד גרוסמן". צבר אפילו לא מביט וצוחק צחוק קצר. הוא אומר לה: אחד יושב וכותב. שואלים אותו: " מה אתה כותב"? והוא עונה: " אני כותב שירים". שואלים אותו איזה שירים והוא עונה:" של ביאליק". שניהם פורצים בצחוק. זו בדיחה עם זקן, אבל לספר אותו בסיטואציה המתאימה ועל הדרך לרמוז לשפרה שתרגיע קצת....

-תשובות למחנה הבובלילים-

שפרה ריגשה אותי בהרבה מהמשפטים שלה. משפטים אמיתיים שניכר בהם שיוצאים מהלב. אהבתי שאתה בא לשאול אותנו שאלות ועונה במקומנו: אף פעם. אז הנה: לא אף פעם. שפרה הרבה פעמים שיעשעה אותי ואמרה המון דברים שהסכמתי איתם. היא ריגשה אותי כשהיא דיברה על אחיות שלה, ועל המחשבות שלה על צבר, ועל קטעים מהחיים שלה. לעומת זאת יוסי לא הצחיק אותי ולא שיעשע אותי. הוא רק הרגיז אותי ב"אני מלך" שלו מהרגע שהוא נכנס ובעובדה שהוא עדיין לא למד לדבר עברית, אבל הוא מאשים את שפרה שהעברית שלה לא מובנת לו. אני שמחה שנורא מעניין אותך לראות את בובליל מקשקש בעילגות ושר לעצמו או ישן או מעשן בחוץ או מדבר בבולילית, שזה בעצם רוב מה שהוא עושה, אבל אותי יותר מעניינות השיחות של שפרה לתוך הלילה והתובנות שלה בכל מיני נושאים. בוא נודה בזה: לבובליל אין מה לספק לפריים טיים חוץ מרביצה מול המצלמה, פיהוק וחשיפת פלג הגוף העליון. הצחיק אותי לשמוע על מחנה בובליל שלא מרכל. עינב לא עושה כלום כל היום חוץ מלרכל ולאכול ויוסי מרכל גם הוא על ימין ועל שמאל, בעיקר כדי לתת את ההרגשה שהוא המנהיג וכולם הנתינים שלו. יוסי הוא הדוגמא לישראלי המכוער שלא יודע איך להתבטא ומקשקש כדלי העם ומלהג ומסתובב עם מכנסיים קצריים ומעשן ומכריז שהוא המלך. אם הוא יזכה, זה יהיה בזיון למדינה.

למעלה