יש רעיון פילוסופי

דיבבלעס

New member
יש רעיון פילוסופי

שאומר שהמילים שאנחנו משתמשים בהן או חשופים אליהן משפיעות על החשיבה שלנו... אני אגיד לכם איך אני תופס את הרעיון הזה כמכריע בחיינו, בטוח שכל אדם יקח נושא אחר להתמקד בו איך התופעה באה לידי ביטוי, אבל אני דווקא חושב שהקטגוריות שאנחנו אוהבים לחלק כל דבר יוצרות מצב שאנחנו רואים דברים שלעיתים הם די דומים כנפרדים ושונים לחלוטין, למשל במוזיקה:מוזיקה מזרחית,מוזיקת רוק וכו' אלא שלמעשה יש כל מיני סוגים של מוזיקת רוק,מזרחי וכו ולעיתים אף ניתן למצוא שירים בז'אנר מוזיקלי מסויים שיותר דומים לשירים מז'אנר אחר מאשר שירים מסויימים באותו ז'אנר... ויש עוד דוגמאות לאין ספור... השאלה הנשאלת היא מה נעשה?לא נגדיר? אני חושב שבהחלט נוח ועוזר להגדיר אלא שלעיתים הגדרות היתר שאנחנו יוצרים(כפי שקורה היום לדעתי)ואנחנו לא באמת תמיד צריכים אותן מגבילות אותנו, לעיתים צריך לעזוב את ההגדרות ולהתרכז במהות, לעיתים אולי נמצא אנשים שהם לא ימנים לא שמאלנים ולא מרכז כי יש להם דעות לכאן ולכאן, וכך בענייני דת וכו', אז מה לעשות? לדעתי להגדיר את מה שצריך ולא להכניס לקטגוריות של:מוזיקה מזרחית,רוק,קלאסית וכו' אלא-מוזיקה, לא שמאלנים ימנים מרכז-אלא כל מקרה לגופו הוא חושב בעניין הזה כך ובעניין הזה אחרת ולבחון את ה*דעה* עצמה. וכו' וכו'. כך נוכל להתחיל לראות את הקשר והחיבור בין הדברים וכו' כן להתייחס בצורה עניינית יותר לדברים וכמובן לא לפסול על הסף דברים בגלל הגדרתם... מה דעתכם על הנושא?

בארבאבא

New member
יש שרשור שדיי עוסק בזה..

מוזמן להציץ ולהגיב עוד

דיבבלעס

New member
הסתכלתי פה בעמוד

ואני רואה רק משהו שקשור לזה עקיפות בנוגע לכינויי גנאי. אם לא התכוונת לזה את מוזמנת לכוון במדיוק, אם כן אז...איך לאמר זאת?זה לא בדיוק אבל ממש לא אותו הדבר... שם דיברו על ממה נובעת העובדה שמדברים בכינויי גנאי, פה דיברתי על איך השפה שאנחנו מדברים בה משפיעה על התודעה שלנו. גם נושא יותר רחב וגם היפוך של סיבה ותוצאה. ובכלל תמיד אפשר להגיב על הנושא ועל התיאוריה שהבאתי לגבי הקטגוריזציה המוגזמת הקיימת לא צריך להיות כאלה מרובעים

למעלה