כאבים חזקים בטן עליונה

אורי284

New member
כאבים חזקים בטן עליונה

שלום.

פניתי למיון לאחר שהרגשתי כאבים חזקים בבטן בנוסף להקאות שחורות, במיון הובחן חיידק מסויים בקיבה, הוציאו לי מרשם לנקסיום 20 למשך חודשיים.
כרגע אני ממשיך לקחת את הנקסיום, במקביל עשיתי בדיקת גסטרו ובה נמצא דלקת קלה ברירית של אנטרום, ודלקת קלה בבצל תירסריון, נלקחה דגימת ביופסיה שבה נמצא Gastritis, Duodentitis.
קטע רירית בגודל 0.4 ס''מ.
נדרש לציין שבכל הזמן הזה שאני לוקח נקסיום לא היו כאבים חזקים בבטן יחסית חוץ מפעם אחת.

יש לי תור לרופא גסטרו שבוע הבא להמשך טיפול אבל החל מהיום בבוקר התחילו אצלי שוב כאבים נוראיים בבטן ואני רץ לשירותים ללא הפסקה למרות שמרגיש גם עצירות כלשהי.
מה אני צריך לעשות ? לסבול את הכאבים האלו עד לרופא?

כאבי בטן

סבלת מדלקת בקיבה ותריסריון שנובעות ב-90% מהמקרים מנוכחות של חיידק בקיבה או משימוש בתרופות נוגדות כאב כמו אדויל נורופון, אדקס וכו'
אם אכן נמצא חיידק הטיפול בו הוא שילוב של 2 אנטיביוטיקות ועוד תרופה כמו נקסיום למשך 10-14 יום. חודש אחרי טיפול מבצעים בדיקת נשיפה לבדוק אם אין הוכחד החיידק
שימוש בנקסיום לא משנה את היציאות כפי שלא היה לך עד כה ולכן התסמינים החדשים יכולים להיות זיהום במערכת עיכול למשל.
אני מציע לבדיקת צואה לתרבית (כולל בדיקת CDT בעיקר עם קיבלת טיפול אנטיבוטי לאחרונה) ולהגביר נקסיום ל20 מ"ג פעמיים ביום וכמובן להמשיך מעקב אצל רופא גסטרו

אורי284

New member
כאבי בטן

האם יש משהו שאני יכול לעשות עכשיו כדי להקל על הכאבים ועל היציאות? (רמזו לי שנקסיום יכול לגרום לבעיות ביציאות ואולי אפשר להחליף אותו באפידורל) , למרות שכרגע אני אמשיך בנטילת נקסיום פעמיים ביום. האם יש עוד משהו שאוכל לקחת כדי להקל על הכאבים? או מבחינת תזונה? בעקבות הזיהום במערכת העיכול שאמרת שיכול להיות שיש לי...

למעלה