כוחו, תוקפו ועוצם גדולתו של אבינו

דוחה דוחה....

אבל מה לעשות, זאת המציאות לא? אם לא הייתי ברורה אז, קסנופוביה- שנאת זרים. מישל דוחת יתושים

הצופה.

New member
אם זו תרבות..

"סך ההשגים בהתפתחותו הרוחנית של אדם או של חברה בהשכלה, במדע, באומנות, בארגון החברה, בדת ובמוסר וכד" אזי הישג זה דבר נמדד לפחות בצורה כל שהיא לפי דרישת הציבור או עניין הקהל או לא יודע איך בדיוק אבל יש בזה את המונח הישג אגב תת תרבות זה קבוצת תרבות אבל שונה ולא מה שמקובל לחשוב

תת תרבות היא...

מושג המשמש לתאור המגוון התרבותי בחברה נתונה, אך מניח שקיימת תרבות אחת כוללנית, שתת התרבויות מוגדרות ביחס אליה. כל תת תרבות מאופיינת בזיקה ערכית כפולה- זיקה לערכים של התרבות הכוללת הדומיננטית, וזיקה לערכים ולנורמות המייחדים את תת התרבות. מישמיש

סו

New member
אם כבר מילון

אז מה עם ההגדרה שלי? תרבות: משהו שמזיז לי איזה חוש

צופה....אני תמה

מכל הכותבים בפורום אתה הכי קרוב לכתיבה של חנוך לוין (אולי חוץ מקופרניקוס)...זה יפה, נסה.

הצופה.

New member
אני תמה על זה שאתה תמה ../images/Emo13.gif

זה אומר שכולם קוראים אותי? זה אומר שצריך לסבסד אותי? זה אומר שאני "תרבות"? לדעתי תרבות זה עניין של טעם...כמו כן איכות תרבות נקבעת לפי אורך הזמן בה היא נשמרת בזיכרון הקולקטיבי..תרבות איכותית דינה להשאר בזיכרון הקולקטיבי==משמע הותירה את חותמה על ההסטוריה בין לטוב ובין לרע..תרבות אחרת טיבעה לשקוע ואין טעם להחיות אותה באמצעים מלאכותיים...

בעצם...הפיקטיבית הכי קרובה

לכתיבה של לוין. אבל גם לך יש ניצוצות. ולנושא המימון וכיוב´- הביאו קטע של לוין, איך נכנס נושא המימון?

ננסנס

New member
פלצן גאה ../images/Emo132.gif

מה הקשר בין סיפור (שכן או לא מענין) של חנוך לוין לסיבסוד מוזאונים ותאטרון? כן, אני מה"פלצנים" שהולך לתאטרון ולמוזאונים ואפילו נהנה מזה. תאמין לי שאני יותר קפיטלסטי ממך בנושא של סבסוד אבל השקעה בתרבות הכוללת מוזאונים, תאטרון, בלט ואופרה רק משביחה את היצירה ותורמת במישרין לחינוך ובעקיפין לכלכלה לא פחות מסבסוד קבוצות כדורגל וכדורסל (שגם להם הכבוד).

הצופה.

New member
תרבות הבינוניות

לפני חודשיים הייתי בספארי היה שם קרקס סיני חבורה של אנשים שהקדישה את עצמה בעלת נוכחות על הבמה שכל תנועה שלה מחושבת כל מבט אומר משהו..בקיצור יש להם את הניצוץ או את האור הזה שאמור להיות טבוע באמן..בכל אחד מהאלמנטים שהזכרת אמור להיות את הניצוץ לא צריך לחפש אותו לחקור אותו יותר מידי יש שם איזה גימיק שמחצין ללא צורך בהתפלצנות וגורר את אהבת הקהל..תרבות שיצרה את תומרקין כפסל ודחקה את אגם ולקחה את גיל קופצ´ט לאחראי על האינטלגנציה הלאומית תרבות ששלחה את סנדי בר לתאטרון בגלל ... הינה תרבות בינונית ללא זיק המוזיאונים מלאים באמנים מהסוג הקוביסטי אמנות שנוצרה לציירים בינוניים שאינם שולטים במכחול ..לעומת אקספרסיוניסטים והראליסטים כן ואפילו הסוריאליסטים כסלבדור דאלי שהמכחול היה רק שליח של נפשם וכל חסר בינה ואו ידע באמנות יכול לחוש את הגדולה שלהם היום במוזיאון ערימת חול נחשבת כיצירת אמנות הידעת? היא מביעה משהו של האמן..ממש יצירה.. ובתאטרון סע ללונדון CUTS בזכות שיר הסיום זכה להערכה אמנות סטרליט אקספרס גימיק הסקטים השירה כל אמן גם שר גם רוקד מזהיר פנטום האופרה סיפור מקסים מלווה בשירה מדהימה מיס סיגון מלווה באמירה חזקה על הכוחות האמריקנים בויטנאם..ועוד.. כולל תלת מימד של מסך גם מלווה בשירה אדירה..רצית פלצנות
קבלת זה שהתאטרון הישראלי פנה בפניה הלא נכונה והלך בעיקבות חנוך לוין זה מה שגרם לרמה הנמוכה..אין צורך לחקור אין זיק אין ניצוץ אין דרישה. ברגע שאתה מגלה את הניצוץ אתה מייד מורחק מכל כלי תקשורת כדי לשמור על תרבות הבינוניות שהיא הענף עליו חיים עשרות "אמנים" מחשש ויתגלה כי המלך הוא עירום לצערינו במדינה בה התקשורת היא בינונית חסרת מסר וכל בעל ויטמין P יכול להפוך לאיש תקשורת אין סיכוי לתרבות להתפתח עיין ערך שגרירת ישראל בלונדון ומנכל הבנק החדש.. ח את כלל הקוראים בפורום ושאל מי היה בבלט לאחרונה ואו בתאטרון מי הלך למוזיאון ואז תבין שאנו לא חסרי תרבות אלא ..התרבות הבינונית חסרת אנשים הצופה

ננסנס

New member
צופה יקר

אין ספק שאני מסכים עם הרבה מדבריך והייתי שמח לראות מספר שינויים בעולם התרבות הישראלי. בנוסף, ניכר עליך כי בכל זאת הינך "בן תרבות" וכי זה כן חשוב לך יחד עם זאת, סובלנות ונסיון לקבל תרבות שונה היתה מתקבלת יותר בברכה. תראה, גם לי ערמת חול לא עושה שכל אך גם המון ציורים של פיקאסו או עבודות אומנות של אנדי וורהול יוגדרו על ידי רבים כפלצניות וזה כל היופי בתרבות ואומנות (ובחיים בכלל), אחד אוהב בלונדיניות השני ג´ינגיות (ואני את שניהן
). ובקשר לאיכות, עוצמה והעושר שבמחזות ברודווי ולונדון (למרות שלי מיס סייגון נראתה בעני כמו מחזמר לא מוצלח בסגנון הצגת סיום בתיכון), אין מה לעשות – אין לנו את המסה הנדרשת להפקות ענק כאלו שמושכות את מיליוני התושבים פלוס מיליוני התיירים. הפקה אחת כזו שכולה לתקציב התאטרון הישראלי כולו. אני מסכים איתך שהתרבות כאן נגועה בהרבה שחיתויות, ויטמין פי ועוד אבל בגדול יש כאן תרבות וכבר יצאו מכאן בשורות טובות (אם זה להקת בת שבע, הפילהרמונית ועוד). אפשר להגיד על מעט מאוד אנשי תרבות בארץ שהם עשירים – שוב, אין לנו את המסה בשביל שמישהו יתעשר מתרבות. וכאן בא נושא הסיבסוד. לדעתי (ושוב אני די קפיטליסטי רפובליקני) תפקידה של מדינה כן לסבסבד את צרכי התרבות, חינוך וחברה שאין להם ברוב המיקרים הצדקה כלכלית. יש כאלו שלא מתקרבים לים, לפארקים או למגרשי הכדורגל ואני לא רואה אותם מוחים על הסיבסוד לצרכים אלו ובצדק – אלו צרכים הכרחיים לעם מפותח ואם אין להם הצדקה כלכלית אז רצוי מאוד שהמדינה תממן אותם.

הצופה.

New member
ננסנס יקר

מורשת, הנצחות,דברים שהם בבסיס לב האומה מסכים אני לסיבסוד באשר לבלט ותאטרון וכו המסה אינה קובעת ואינה בהכרך גוררת איכות אמנים אמיתיים שזה זורם בדמם לא יותרו על האמנות ואפילו במחיר חוסר סיבסוד ובכך גם מסה קטנה עשויה לגרור איכות חדשה אשר תוביל לתרבות אחרת והנוצצים יובילו ..היכן שייש סיבסוד יש וטמין P ישנם מקורבים וכו אני לא נגד תרבות רק נגד החזקת אנדרטאות מהלכות בצורה מלאכותית..אין לזה קשר לא לכדורגל ולא לפארקים שאיני נמנה חובביהם נכון שלא הכל שחור לבן אבל אי אפשר באפור כל הזמן

הצופה.

New member
זוכר את אותו הלילה

שהחלטתי ללכת לפילהרמונית היתה שם איזה יצירה חדשה משו עכשוי
איך שהתישבתי על הכיסא בהיכל התרבות זוג כנראה ותיק שאל אותנו בשחצנות "תגידו אתם חדשים?" ואני"כן""לא כי אנחנו מנויים פה כבר איזה שנתיים ולא ראינו אותכם" ועוד הם מסתכלים אחד על השני ומגחחים יעני מה בקיצור הפסנתרנן פרק את העצבים שלו על המקלדת של הפסנתר המציא אוקטבות חדשות הרמוניה חדשה משו פסיכודלי חסר הרמוניה כמו משהו שרק ילד בן שלוש יכול לעשות לפסנתר
וככה בזוית העיין אני מסתכל על המנויים שכחצי שעה לפני בגלל שהשתעלתי רצחו אותי במבטיהם..הם היו בעולם החלומות בכלל לא שמעו כלום "נחרו
" התעוררו לקול מחיאות הכפיים של הקהל"בבהלה" הכרוז הודיע על הפסקה שבמהלכה טסתי לחניה לקחתי את הרכב ועפתי לנגב איזה חומוס
תגיד אתה חושב שזה היה תרבותי?

נשואה 32

New member
תיאטרון

עשיתי מנוי בכל תיאטרון אפשרי בת"א, כל שנה תיאטרון אחר. התפלאתי ושמחתי לראות ככה סתם באמצע השבוע אנשים ממלאים אולמות תאטרון. אז יש לנו תרבות בארץ וגם אומנות, שלנו מקורי (וגם של אחרים וטובים), אז לכל הנשואים שאוהבים את חנוך לוין או שלא מכירים אותו, המלצה: אתם חייבים ללכת להצגה "מלאכת החיים" הצגה ניפלאה עם הרבה הומור ועצב כיאה לחנוך לוין מומלץ ביותר. ולאוהבי הספרות: "איש עומד מאחורי אישה יושבת" ן"החולה הניצחי והאהובה" שני ספרים של חנוך לוין מצחיקים ועם זאת נותנים בעיטה בבטן ונוגעים. תהנו.

הצופה.

New member
חיכיתי לזה ../images/Emo13.gif

ההצגה היחידה שראיתי זה מלאכת החיים בגנון של הבת שלי יש הצגות יפות יותר פחחחחחחחחחחחחחח

הצופה.

New member
דרדי החלטתי לעזוב את הביית למענך

לחצי שעה וחזרתי
יאוארדי רק שלא תעלב

צופיייייייייייייייייייייי../images/Emo99.gif

רק לחצי שעה
טוב תשמע גם בחצי שעה אפשר לעשות הרבה, איפה אתה???
ואל דאגה נשמתי ממך לא נעלבת, שכחת עליך רק חולה!!!
אלף
לך!!!!!!!!

למעלה