כיצד זוכרים לעשות בדיקות מציאות

כיצד זוכרים לעשות בדיקות מציאות

השלב הבא אחרי שכותבים יומן חלומות ומתחילים לזכור טוב את חלומותינו זה להתחיל לעשות כמה שיותר בדיקות מציאות במשך היום ( ולא להפסיק עם יומן החלומות כמובן במקביל ! ) , מה שיקרה זה שאחרי הרבה בדיקות מציאות שנעשה במשך היום נזכור בסוף גם לעשות אותן תוך כדי החלום ולפתע נבין שאנו חולמים ! וחלום צלול ! הבעיה העיקרית היא ליזכור לעשות בדיקות מציאות ... רוב האנשים זוכרים לעשות רק כמה בודדות במשך היום ואז הדבר הרבה פחות יעיל. לכן, מומלץ כי כל אחד יחליט על דבר/סימן מסויים ( או יותר ) שיזכיר לבצע בדיקות מציאות. הנה מספר המלצות שלי לסימנים שיזכירו לכם לעשות בדיקות מציאות רבות במשך היום - בכל פעם שאתם קמים או מתיישבים. בכל פעם ששותים ( מים, מיץ, קפה, תה, מילקשייק ... ). בכל פעם שמתחילים לאכול. בכל פעם שניכנסים לשירותים. בכל פעם שפותחים מקרר. בכל פעם שרואים את היד. בכל פעם שניזכרים בחלומות צלולים. בכל פעם שמסיימים שיחה עם מישהו. בכל פעם שניכנסים או יוצאים מרכב או מבנה ( בית ). ועוד ועוד .... אפשר לבחור סימן אחד ואפשר לבחור כמה סימנים ולשלב ביניהם אבל בכל פעם שניתקלים בסימן שבחרתם אז לעשות בדיקות מציאות, אם יושבים הרבה זמן באותו מקום ( בעבודה, או בבית הספר ) אפשר לשים איזה פתק קטן על השולחן ולרשום עליו באותיות בולטות ``ב.מ`` ( בדיקות מציאות ) או ``ח.צ`` ( חלום צלול ) ובכל פעם ששמים לב לפתק - לעשות בדיקות מציאות. בדיקת המציאות שאני אישית ממליץ עליה יותר מכל הבדיקות היא הבדיקה הפשוטה ביותר, פשוט עצרו לכמה שניות כל דבר שאתם עושים ושאלו את עצמכם בראש ``האם יכול להיות שאני עכשיו חולם/חולמת ??`` ואז להביט סביב ולראות אם מבחינים במשהו מוזר, לשאול את עצמכם איך בכלל הגעתם לכאן ומה אתם עושים פה והאם יש כאן משהו לא הגיוני ? זו בדיקה פשוטה שלוקחת כמה שניות והיא מאד יעילה ( כי אם תנסו להעביר יד דרך קיר או לעוף אז לא בטוח שתצליחו גם בזמן חלום ואתם עלולים להסיק בטעות שזו מציאות ולא חלום, לכן אני ממליץ על הבדיקה הפשוטה הזאת ). דרך אגב ככל שתבצעו יותר בדיקות מציאות במשך היום כך הדבר יעזור לכם מאד עם זיכרון החלומות, ככל שתעשו יותר בדיקות מציאות וככל שתתעסקו עם הנושא יותר במשך היום כך תעלה גם המודעות שלכם לנושא והדבר יתרום גם כן לזיכרון טוב של החלומות שתיזכרו. אלון

Panther

New member
ועוד שתי שיטות שמצאתי מאוד יעילות

1. כל דבר שאתם עושים, בדיקת מציאות. עוברים חדר בבית - בדיקת מציאות. מתחילים לעשות משהו - בדיקת מציאות. גומרים לעשות אותו - בדיקת מציאות. ככה כל דבר. 2. שימוש בטיימר (כזה שסופר אחורה מ10 דקות). כוונו את הטיימר ל10 דקות, בצעו בדיקת מציאות והפעילו את הטיימר. המטרה שלכם זה לזכור לעשות בדיקת מציאות לפני שהטיימר יגיע ל0 ויצפצף. כל פעם שאתם נזכרים לעשות בדיקת מציאות התחילו מחדש את הטיימר (שיספור 10 דקות מהתחלה). פנטר

למעלה