כיצד להקליט כראייה קבילה משפטית?

כיצד להקליט כראייה קבילה משפטית?

1) אני נוהג לאסוף ראיות באמצעות טייפ מנהלים אנלוגי(קלטת מיקרו לא נוחה, בניגוד לטייפ דיגיטאלי...) גם מחובר לי אחד לטלפון בזק.
האם יש כיום טכנולוגייה שאומרת שמותר גם מכשיר דיגיטאלי? או שרק הקלטות אנאלוגיות הן ראיות קבילות משפטית?
2)
להקלטות וידאו ברצוני לרכוש מצלמת כפתור נסתרת+מערכת מיני DVR (אני יכול לציין דגם אך יגידו שאני עושה פרסומת...) האם זה הקלטה כראייה קבילה משפטית? והאם גם הסאונד/אודיו קביל או רק הוידאו? (יש חותם מים על כל פריים בטענה של החנות שזה קביל כעובדה/ראייה על שולחן בית-המשפט). האמנם?!

קבילות של הקלטות

1.
1.1 שום טכנולוגיה לא אומרת מה קביל ומה לא. רק הדין קובע.קבילות היא מושג משפטי לא טכנולוגי.
1.2 מה שאתה קורא קבילות משפטית, כנראה היא קבילות בהליך משפטי, להבדיל מהליך מנהלי.
1.3 הקלטת אודיו יכולה להיות קבילה או לא, תלוי איך נעשתה ואיך נשמרה עד להגשתה, ויכולה להיות מוגשת בהסכמה או חרף התנגדות, אם היא מוגשת בעמצאות המקליט.
1.4 אם רוצים להגישה בהליך פלילי, יש חשיבות ל"שרשרת" כלומר צריך להוכיח מה קרה איתה, אילו ידיים עברה, איך נשמרה, במיוחד אם מוגשת על ידי התביעה. בהליך אזרחי הדרישות יותר מקלות.
1.5 סוג המכשיר, סוג התעוד והרישום, השרשרת, הן חשובות לעניין מהמנות הראיה (המשקל הראייתי) ולא הקבילות.
1.6 במשפט המודרני והעכשוי המשקל הראייתי יותר חשוב מעצם הקבילות.
1.7 הקלטת לא קבילה אם מנוגדת לחוק האזנת סתר או מהווה פגיעה בפרטיות.
2.
2.1 כמו בהקלטת אודיו.
2.2 הקלטת וידאו קבילה אם היא לא פוגעת בפרטיות. להבדיל מאודיו, הקלטת וידאו בלי קול לא יכולה להוות האזנת סתר. הפסקול שלה כן.
2.3 חותם מים לא רלוונטי לעניין הקבילות. יכול להיות שהוא מחזק את המהימנות, אבל צריך לבדוק את זה, כמו שאתה קונה את המצלמה בחנות, גם מישהו אחר קונה אותה. בנוסף, אתה יכול לערוך את הסרט, עם חותם מיים או בלי. אם כל פריים יש לו חותם מיים אחר (מספר רץ) אתה מקבל רמה יותר גבוהה של מהימנות כנראה. אך עדיין יכול להיות שחתכת מהסוף, אם זה רלוונטי.

2.2 בצילום נסתר וידאו שאני משוחח עם צד ב׳, חוקי?

1.ציינת כי בהקלטת וידאו עם פסקול עלולה להיות האזנת סתר
אני מדבר על הקלטה בה המצלמה הנסתרת עליי ואני פעיל בשיחה עם צד ב׳ = חוקי ?

2.מדבריך הבנתי כי כיום ניתן להשליך את טייפ המנהלים האנאלוגי+קלטות לפח ולהתחיל ליהנות מנוחות השימוש בטייפ מנהלים דיגיטאלי
כי זה אותו דבר כיום בעידן המודרני...כניסיון להציג ראייה לכאורה עבור בית-משפט.

3.

למעלה