כיצד לתקן קיר שהתקלפה מחלקו כל שכבת הטיח

כיצד לתקן קיר שהתקלפה מחלקו כל שכבת הטיח

שלום,

אני מעוניין לבצע תיקון של קיר ישן שבחלקו התחתון נפל כל הטיח לאחר קילופו לצורך תיקון וצביעה. מדובר על שטח של 2 מטר רוחב על גובה של מטר בערך שבו כל הטיח התקלף והבלוקים בו חשופים.

חשבתי למרוח בונדרול על כל האיזור, להמתין לייבוש, ולאחר מכן ליישר את הקיר עם קלסימו בעזרת כף שפכטל רחבה. השאלה האם קלסימו מספיק חזק לתיקון של קיר בו כל הטיח נפל או שצריך למלא את הקיר תחילה עם חומר חזק יותר ועליו ליישם שכבה של קלסימו? (בטון אולי?)

תודה

מחיפוש קצר בגוגל, עולה שקיימים שני סוגי טייח עיקריים

טיח גבס וטיח "רגיל".

מה ההבדל ביניהם, כיצד משתמשים בטיח (מערבבים עם מים ולעבודה?) ובמה הם שונים לדוגמא מקלסימו או פרופילה? כי בעבר תיקנתי חורים דיי גדולים עם קלסימו והתיקון מחזיק יפה עד היום.

כן , מערבבים עם מים....
לא יודע מה ההבדל מהסוגים שציינת, נסה לקרוא את המפרטים שלהם. יתכן שהשם רק שונה....כמו קליסימו או פרופיליה שזה אותו חומר.
&nbsp
מניסיון יותר קל לעבוד עם החומר הזה, הוא יותר אוורירי, ונמרח יותר בקלות, קליסמו הוא צמיגי.
&nbsp

רוני1955

Active member
אתה קצת מזדרז.

קודם כל צריך לדעת מה הסיבה שהטיח התקלף רק מחלקו התחתון של הקיר. קילוף כזה מעיד בדרך כלל על רטיבות ברצפה ועליה קפילארית של מים. אם זה כך, אתה חייב לפתור את הבעיה קודם, לפני ישום הטיח ותיקון המקום.

תודה רבה חבר, הקיר לא רטוב

כמו כן, אין צינורות של מים שעוברים תחתיו, והוא לא בסמיכות לחדר מקלחת או מטבח.
ייתכן שהנזק נגרם דרך חדירת מים מתחת לפאנל ולכן איישם רובה באיזור.
&nbsp
הבעיה עליה אני מדבר קיימת שנים בקיר הזה, ורק עכשיו התפנתי בכדי לתקן אותה.
&nbsp
לפני שנתיים ביצעתי כזה תיקון עם קלסימו (שטח מעט יותר קטן, אבל גם שם כל הטיח נפל והבלוקים נחשפו), והאמת היא שעד היום התיקון מחזיק יפה.
&nbsp
מה ההבדל בין טיח גבס לבין קלסימו?
&nbsp
&nbsp
&nbsp

רשוי

New member
קלסימו נועד לתקון סדקים,ניתן להשתמש בו לטייח בשטחים קטנים

טיח זה חומר אחר,חול סיד ואולי קצת ביגי בונד ,או מלט ,נועד לשטחים גדולים,

אני אשתמש בטיח גבס, להבנתי הוא הכי נוח לשימוש שלי

ולא דורש הכנות מיוחדות.
&nbsp
אחרי שאני מגרד ומפיל את רוב הטיח הישן וההרוס, האם יש צורך לבצע מריחה של פריימר כלשהו כמו בונדרול של טמבור לפני יישום הטיח?

בהוראות השימוש כתוב

"ביישום טיח גבס על גבי תשתית בטון יש ליישם קודם פריימר 121 “רטוב על רטוב”."

קיר בלוקים לצורך העניין נחשב גם כן תשתית בטון? מכרו לי בחנות פריימר 121 ואמרו לי למרוח על הטיח הישן לפי היישום של של טיח הגבס.

http://www.carmit-mrfix.com/קטלוג-מוצרים/חומרים-מקשרים/פריימר-121/?print=print

תודה רבה! הפלתי את הטיח והוא מתפורר, כדאי שאמרח בונדרול

קודם כל כדי להקשות את הקיר, אחכה כמה שעות, ואז אמרח את הפריימר ומיד אתחיל ליישם את טיח הגבס?
&nbsp
תודה!

יש לי בונדרול בבית, מצביעה שעשיתי לפני חודש

בהוראות אין שום התייחסות למריחת בונדרול, ולכן אני שואל.
&nbsp
הבנתי שאם אני רוצה לצבוע על הטיח צבע אקרילי, יש ליישם עליו בונדרול ורק אז לצבוע בצבע אקרילי, אין שום התייחסות ברשת ליישום בונדרול על התשתית המפוררת טרם יישום פריימר 121 וטיח הגבס.

פריימר = בונדרול
ומכוון שהמליצו על פריימר 121, אל תנסה חומרים אחרים. ולו רק בגלל שנשאר לך מישום אחר....

תודה לכולם, קילפתי את כל שכבות הטיח הישן עד לבלוקים

בחלק התחתון של הקיר שדרש תיקון, לאחר מכן יישמתי פריימר 121 וכמה דקות מאוחר יותר התחלתי לבצע את הטיח בשכבה עבה בכדי ליצור קיר אחיד בכל חלקיו. התוצאה נפלאה, טיח גבס הרבה יותר נוח לעבודה מקלסימו בכל הקשור לכיסוי משטחים גדולים, יש לחומר יכולת נפלאה להחזיק את עצמו ולא ליפול, דבר שמקל על כל התהליך.
&nbsp
השתמשתי בטיח גבס קל 800 של מיסטר פיקס. הטיח מרגיש עדיין מאד לח וקר, יומיים אחרי היישום. תוך כמה זמן הטיח אמור להתייבש ? אני מעוניין לבצע שכבה של בונדרול, שתי שכבות של שפכטל ולאחר מכן לצבוע בצבע אקרילי.
&nbsp
&nbsp

למעלה