כיצד נגמלים מתשוקה אדירה למתוק?

matandvir

New member
כיצד נגמלים מתשוקה אדירה למתוק?

שלום. אני בת 31. שנה ושמונה חודשים לאחר לידת תאומים. מנסה לחזור למשקלי לפני ההריון. לשם כך עליי להפחית עוד 12 ק"ג. אין לי בעיה לשמור על דיאטה במשך כל היום. בשעות אחה"צ מתעורר בי צורך אדיר ,בלתי ניתן לשליטה, הולך וגובר למתוק. בעיקר מחשבה על שוקולד מעבירה אותי על דעתי. אציין שברגע שאני אוכלת מתוק אני חשה התרוממות רוח ושיפור בריכוז. מאז ומתמיד אהבתי ואכלתי המון דברים מתוקים. כיצד אוכל לשלוט בחשק ההרסני הזה? מירי

yifat221

New member
אני נגמלתי

מכירה את זה. הייתי עושה לעצמי קפה בערב רק בשביל המתוק ליד זה. לפני יותר מחצי שנה התחלתי לצרוך עשב שעורה, ואחד הדברים הראשונים שקרו לי זה בלימת התשוקה למתוק. זה לא שאני לא אוהבת מתוק,אבל אין לי יותר את הדחף לזה.כנראה שזה מאזן משהו ברמות הסוכר בדם.

החשק למתוק

החשק למתוק הוא אנושי וקיים אצל רבים מאיתנו. למה לשלוט בו???? לכי אתו. ע"מ לספק את הצורך שלך במתוק ומאידך לצרוך פחות שוקולד נסי מזונות אחרים כגון- פרוסת לחם קל +ריבה/דבש/ממרח חרובים או ארטיק דיאט או גלידה דיאט או מעדן/יוגורט מתוק -דיאט או שילוב של פרי +יוגורט/לבן+ממתיק בהצלחה

matandvir

New member
קפה- כמדמה תחושת שובע.

לעיתים כשנידמה לי שהרצון לאכול נובע יותר משעמום מאשר מרעב אמיתי, אני שותה קפה שחור, ולזמן די ארוך איני חשה רצון לאכול. האם לקפה תכונה כזו באמת, או שזה פסיכולוגי? מירי

למעלה