כלים דיגיטליים

CallMeCavanaugh

New member
כלים דיגיטליים

בשרשור הקודם שפתחתי קישרתי לקמפיין שלי ב obsidianportal והאמת היא שהופתעתי לגלות שזה לא אתר מוכר.
זה גרם לי לחשוב על פתיחת השרשור הזה - כלים דיגיטליים בהם ניתן להשתמש לצורך ניהול המשחק. אתרים, תוכנות, אפליקציות - כל מי שמכיר כלים שימושיים מוזמן לזרוק אותם פה, כדי שגם אנחנו נכיר אותם.

הכלים העיקריים שמשמשים אותי:
לניהול הקמפיין, כמו שכבר אמרתי, obsidianportal.com .
מחולל דמויות מעולה למהדורה 5 - http://www.pathguy.com/ddnext.htm
באתר http://chaoticshiny.com/ יש המון מחוללים רנדומליים. לא רק מחולל שמות, גם מחולל הרפתקאות, מחולל מלכודות, מחולל בזארים, מחולל ערים ועוד המון דברים נוספים.
לניהול ההרפתקאות עצמן אני משתמש ב OneNote - http://www.onenote.com/ - הוא מאפשר פתיחת מחברות, בכל מחברת כמה טאבים שרוצים ובכל טאב כמה דפים שרוצים, וכמובן שהכל עם אפשרות לקישורים ולהכנסה של בערך כל דבר שרוצים פנימה. אני פותח מחברת לכל הרפתקה, טאב לכל מפה ובפנים דף לכל חדר/מיקום. כך למשל, בהרפתקה שאני מריץ כעת יש טאב לכפר שבו כל דף הוא בית או עסק בכפר, שני טאבים נוספים לשני הפונדקים בכפר שבהם יש מספר חדרים וכמה דמויות שניתן לפגוש בכל אחד מהחדרים, טאב נוסף למקדש המקומי שגם בו יש כמה דמויות ללא שחקן חשובות וכמובן - טאב למבוך שאליו הדמויות יגיעו בתקווה כשיסיימו את החקירה בכפר. בטאב של המבוך יש דפים ממוספרים כך שאם הדמויות מגיעות לחדר מספר 13 במבוך, אני פשוט עובר לדף 13 ושם כתוב לי מה תוכן החדר. אם בחדר יש מפלצת, אני שם בדף, מלבד התיאור, צילום של הדף הרלוונטי ממגדיר המפלצות.

בולטים בהיעדרם אצלי - כלי מיפוי. רול20.
מה הכלים שבהם אתם משתמשים?

DDN

New member
רעיון מעולה לשרשור

קודם כל, תודה על Obsidian Portal. גם אני פתחתי שם, ועובד על להפוך אותו למשהו שאפשר להתגאות בו.
תודה גם על הקישורים. נראה שימושי.
&nbsp
אני משתמש במחולל של דונג'ון
http://donjon.bin.sh/
&nbsp
לשמות, מבוכים וכו'
&nbsp
בHero Machine
http://www.heromachine.com/heromachine-3-lab/
לצייר את הדמויות
&nbsp
ובHero LAb - לנהל את דפי הדמות של השחקנים והדב"שים, את הקרב ולהשתמש במקור מהיר לחוקים.
&nbsp
בOne note ניסיתי להשתמש כשעבדתי עם מחשב חלש יותר. עכשיו באמת כשהמחשב שממנו אני מריץ חזק, אני צריך לנסות לחזור אליה. היא מאוד שימושית.

DDN

New member
לבקשת מירטל

הפורטל שCallMeCavanaugh המליץ עליו, הObsidian Portal הוא אתר באינטרנט. יש לו תצוגה מותאמת גם עבור סלולרים (לפחות בwindows phone בIE)
&nbsp
HEROLAB - היא תוכנה, אני משתמש בה במחשב הנייח ובמחשב הנייד ומסנכרן אותן דרך DROPBOX. יש לHEROLAB גירסת IPAD בה אפשר להציג דף דמות. היא עובדת יפה מאוד. לא מנסיון אישי אלא מנסיון בצפיה בחבר שמשתמש ומשחק אצלי ואיתי.
&nbsp
ישנה גם תוכנת REALMWORKS מבית היוצרים של HEROLAB שאמורה להיות תוכנה לתכנון מערכה וכו'. אבל אין להם תמיכה בכתיבה מימין לשמאל, וזה די הפריע והרחיק אותי משם.
&nbsp
ONENOTE היא תוכנת מיקרוסופט שכמעט חוצה פלטפורמות. היא עובדת על המחשב, על המחשב הנייד, על אייפד או טאבלט חלונות, על האייפון ועל הWINDOWSPHONE. היא לא עובדת באנדרואיד בעברית.
&nbsp

CallMeCavanaugh

New member
תיקון קל בנוגע ל OneNote

Onenote כן עובדת באנדרואיד בעברית אבל אינה זמינה בארץ מהשוק של אנדרואיד. צריך להוריד את קובץ ה-APK ולהתקין ידנית, אחר כך זה כבר עובד בסדר.

DDN

New member
יש לך קישור אולי לAPK?

אני אשמח לקבל
&nbsp
תודה
&nbsp

שאלה - אם אפשר לציין גם באיזו פלטפורמה ?

( מחשב שולחני, טלפון נייד או טאבלט זה אולי יעזור).

אנחנו אנשי תקופת האבן, התקדמנו לעיפרון במקום כתב יתדות וזה עדיין מרגיש מוזר לפעמים

CallMeCavanaugh

New member
בעיה

רוב הכלים שציינתי הם אתרים כך שהם לא זמינים רק לפלטפורמה ספציפית. האפליקציה היחידה שציינתי, one note, זמינה לצערי אך ורק לכל הפלטפורמות :(
&nbsp
אבל כן, אם אני אוסיף עוד כלים שזמינים רק לפלטפורמות מסויימות, אני אציין את זה.

לא בעיה, יתרון.

לדעתי מצב שבו אני יכולה לתכנן מבוך במחשב נייד, ואז להציג אותו באפליקציה ניידת היא מעולה.

מביטה בהודעה שלך, קולטת שהייתה ציני, מבינה שיצאתי חומוס והולכת להתחבא מתחת לאבן, סליחה, הנוקייה 280 שלי .....

CallMeCavanaugh

New member

זה בדיוק מה שאני עושה. כותב את ההרפתקאות בנוחות במחשב, עם מקלדת ועכבר, ואז מגיע למשחק עם האייפד.

golan2072

New member
עוד לא ניסיתי מפות קרב אקטרוניות

אם כי עם טאבלט מספיק גדול זה נשמע כמו אחלה אלטרנטיבה נוחה וזולה למפת קרב "נמחקת" ולמיניאטורות.

CallMeCavanaugh

New member
בעקבות ההודעה שלך

גיליתי אפליקציה בשם Battle Map 2 ואני בודק אותה בימים אלה. אפשר לצייר איתה מבוכים בקלות, לשים טוקנים של הדמויות ואז להעביר את האפליקציה ממצב מנחה למצב שחקנים והמפה נחשפת לפי תנועת הטוקנים.
בנוסף, אם מחברים את האייפד/אייפון לטלויזיה היא מראה את המפה עליה ולטענת המפתחים (עוד לא בדקתי אם זה נכון או לא), על הטלויזיה רואים רק את מצב השחקנים, כך שהמנחה יכול להתעסק עם מצב המנחה בלי לחשוף שום דבר לשחקנים.
&nbsp
הבעיה היא שאין בה קירות, היא נועדה למבוכים שבהם בין חדרים מפרידה לפחות משבצת אחת. ניסיתי לצייר איתה בניין וזה הצריך הרבה עבודה. כתבתי להם בנושא בתקווה לקבל קצת סיוע.

golan2072

New member
נשמע הרבה יותר נוח מBATTLEMAT

טאאולי אקנה לי טאבלט לצרכים אלו (כרגע יש לי טלפון ישן ומחשב נייד עוד יותר ישן שניהם לא יריצו את זה טוב.

CallMeCavanaugh

New member
הבעיה היא שטאבלט זה קטן

באטל מאט יכול לכסות את כל השולחן וגם עולה הרבה פחות, למרות שברגע שמתחילים גם לקנות מיניאטורות זה מפסיק להיות זול.

CallMeCavanaugh

New member
עם מסך מגע?

יש את שולחנות המגע של מיקרוסופט אבל הם יקרים.
אפשר לחבר את המכשיר לטלויזיה או מקרן ולהקרין על הקיר אבל זה פחות אינטראקטיבי.

golan2072

New member
זכור לי במעומעם מישהו ברשת שהשתמש במקרן מעל השולחן

כך שלמעשה המפה הוקרנה על השולחן, המיניאטורות היו מיניאטורות רגילות או משהו בסגנון.
&nbsp
טוב, לא נורא, עוד כמה שנים הטכנולוגיה בטח תהיה זולה בהרבה בקצב הנוכחי גם בגודל רב יותר מטאבלט...

golan2072

New member
תודה על השרשור המרתק!

את OBSIDIAN PORTAL אני מכיר היטב וככל הנראה שאשתמש בו בהמשך. בינתיים יש לי גם בלוג של גיימינג (בעיקר משחקי תפקידים, טיפה מיניאטורות ומשחקי מחשב, טיפה לטאות) ב-BLOGGER.

golan2072

New member
אפרופו כלים דיגיטאליים

בזמנו כתבתי כמה סקריפטים בשפת PYTHON ליצירת עולמות בשיטת TRAVELLER למד"ב. בהמשך אני מקווה לחזור לקצת תכנות בתחום זה... מישהו כאן בנוסף אליי תיכנת משהו שקשור למשחקי תפקידים?

למעלה