כמב שאלות...

zahik1

New member
כמב שאלות...

ערב טוב! יש לי כמה שאלות שלא מצאתי בפורום: איזו צורה צריכה להיות לראש של מקל סנוקר ואיך מגיעים אליה? איך אני לומד מושגים בסיסיים בטכניקה באינטרט? תודה לעונים ושבת שלום לכולם!

9ball master

New member
תשובה ../images/Emo26.gif

לטיפ (הראש) צריכה להיות צורה מעוגלת וכדאי שיהיה סימטרי. כדאי גם שצידי הטיפ לא יבלטו מרוחב טבעת החיזוק שבקצה קנה המקל. רדיוס הקימור תלוי בהעדפות אישיות של השחקן, צריך פשוט להתנסות ולמצוא את העיצוב שהכי מתאים לך. לטיפ יש גם רמות קשיחות שונות כאשר הרוב המוחלט של שחקני סנוקר מעדיפים טיפ רך (להבדיל משחקני פול). אחת הבעיות של טיפ רך היא שהטיפ מאבד את העיצוב שלו מאד מהר, הוא מעבד הקימור והופך לשטוח וגם נדחס ומתרחב לצדדים - תופעה שנקרא פטריה. בטיפים רכים זה קורה כל כך מהר שבדר"כ שחקני סנוקר מוותרים ומשאירים את הפיטריה ורק דואגים לשמור על קימור מסויים. במקלות פול קוטר הטיפ גדול יותר ולכן שינוי קל בעיצוב משפיע יותר על המכה ולכן שחקני פול משקיעים יותר מאמץ בלדאוג שהטיפ יהיה מעוצב כפי שצריך בכל זמן נתון, שחקי פול מקצועיים גם מעדיפים טיפים קשיחים יותר ואחד היתרונות שלהם שהם שומרים על צורתם לפרק זמן ארוך יותר. על מנת לעצב את הטיפ ישנם כל מיני כלים, את חלקם הזכרתי במאמר שכתבתי על תחזוקת מקל ביליארד. באתר שלי תוכל למצוא מילון מושגי ביליארד וכן הדרכות ביליארד בסיסיות ומתקדמות. אמנם האתר מיועד יותר לביליארד כיסים (פול) אבל הבסיס והפיזיקה של במשחק נכונים גם לסנוקר. השוני העיקרי בין המשחקים הוא בטקטיקת המשחק שמושפעת מהבדלים משמעותיים בציוד.

9ball master

New member
לא בקרוב.....

אני צריך להתפנות על מנת לטפל באתר ונראה לי שאני לא יכניס בכלל trick shots אם אתה מעוניין אז אני יכול להפנות אותך לספר טוב ולכמה קלטות וידאו בנושא.

9ball master

New member
יש לי....

רוברט ביירן (Robert Byrne) הוא אחד ממדריכי הביליארד הנחשבים בעולם והיה בין הראשונים שהעלה על הכתב ואח"כ בוידאו את מה שנחשב עד אז "סודות המקצוע"... בקלטת הוידאו השניה שלו (ראה תמונה של העטיפה) הוא מסביר איך מבצעים ומכוונים מכת מאסה (masse). קח בחשבון שיש דברים שלא חקוקים בסלע ותנאי סביבה שונים כמו השולחן והציוד ישפיעו על התוצאה כך שתמיד יש לבצע התאמה לתיאוריה כשבאים לבצע מכות שכאלו. אתה גם מוזמן לקרוא את המאמר בנושא סיבובים שניתן להבין משם את הכוחות שיש לפעיל על הכדור הלבן על מנת לעקל את מסלולו.

למעלה