כמה מילים על כפר אדומים...

כמה מילים על כפר אדומים...

קודם כל תנו לי להרגיע אתכם,אני לא חושב שהפסדתם משהו שלא היה ביער יתיר. לפי החוויות שקראתי הפלייליסט היה די זהה,וגם התיאורים של המקום מתאימים לגן פיטמה בכפר אדומים. וגם אצלנו היו מלא ברברנים,וילדים,ותחושה של הופעת מתנ"ס. הלוואי והייתי יכול להגיד שאחרי שנתיים-שלוש בלי הופעה של אביתר התאהבתי מחדש. ולמרות שאני אוהב את לילה כיום יאיר הרבה יותר מאת "שיר טיול" ו"אביתר בנאי" אני מוכרח להודות שזה לא זה. אולי אביתר דתי מדי בשבילי,ואני לא מצליח באמת להתחבר לכל הרוחניות הזאת,ולקבל את העובדה שלכל שיר שיוצא יש קשר בלתי נפרד לדת ולחזרה בתשובה. ויכול להיות שהייתי סופג חוויה אחרת לגמרי אם הייתי בהופעה אקוסטית ואינטימית,אבל בתאכלס אני יודע שאני ואביתר כבר לא נהיה סיפור אהבה. כנראה שאביתר מבחינתי הוא האמן הזה שכיף לשמוע בMP,ואפילו כיף לג'מג'ם עם חברים,או סתם לשיר סביב המדורה. אבל אמן הופעות? לא יודע,כנראה שלא נועדתי לכך... ובכל זאת לא היה רע אתמול בכפר אדומים. קודם כל העובדה שהתקלחתי 5 דקות לפני שאביתר היה אמור לעלות לבמה,והגעתי בזמן,זאת פריוולגיה שמעולם לא הייתה לי בהופעה... ושמעתי גם שירים שהרבה זמן חלמתי לשמוע בהופעה...אולי לא את כל הלהיטים הטחונים מגלגל"צ,אבל בהחלט את כל בוקר קצת,מחיאות כפיים,אורייתא וכוכבי בוקר. אז אביתר עלה עם אותיות פורחות באוויר,והסאונד היה זוועתי,לקח להם 2-3 שירים לסדר אותו...בסוף היה בסדר. הדבר שהכי זעק מההופעה הזאת,זה איפה לעזאזל הקלידים??? אז היו 2-3 שירים שאביתר התיישב וניגן,אבל בשאר השירים פשוט לא היו קלידים,וזה היה זועק... הסולו באורייתא היה עם חשמלית,והיה נשמע הרבה פחות טוב,והיו עוד כמה שירים שזה פשוט היה פשע שלא היו קלידים(ויכול מאוד להיות שהיו,ופשוט לא שמעו אותם) אחרי המנה של לילה כיום יאיר,קיבלנו קצת נגיעות מהדיסקים הראשונים,ביצוע חביב למנגינה יקרה,אבל חלש מאוד לחלון(למרות האורות המגניבים ברקע),תחרות כלבים היה בהחלט חביב,אבל הביצוע למתנות היה מאוד מאכזב(למרות שמאוד מיוחד ומפתיע,מודה) אביתר פתח עם לילה כיום יאיר,וגם סיים עם עד מחר+אבא+כוכבי בוקר. וירד להדרן... ההדרן כנראה היה החלק היותר מוצלח בהופעה. ביצוע נהדר לאב הרחמן. ולאחריו לכל תחנוני הילדים אביתר ביצע את "כלום לא עצוב" בגירסא מקפיצה ומגניבה,כשהוא נמנע מלשיר את "כשהנהג את החולצה קרע לה" ובמקום זה חירבש משהו בג'יבריש. היה די מצחיק ואפילו קצת מרגש שהילדים ביקשו שיר שרובם לא נולדו כשהוא יצא,וקשה להגיד שהוא להיט היסטרי בתחנות הרדיו... אביתר בטח תכנן לסיים עם שירים קצת יותר מרגשים את ההופעה,אבל ברגע שהקהל התאסף והשתולל מולו בקדמת הבמה,אביתר ידע שהוא צריך להתאים את עצמו לקהל. ובמקום איזה "אבות והבנים" או "קרב יום" קיבלנו ביצוע די חביב ומרענן של "ברוש". לסיכום היה טוב וטוב שהיה,היינו צריך לסגור את המעגל הזה. אני רק יכול להצטער שלא התחלתי לאהוב את אביתר אי שם ב2005,והייתי יכול להיות בסיבוב של עומד על נייר,הדיסק האהוב עלי. מתוך 14 שירים פוטנציאלים אביתר ביצע אתמול רק שניים,וגם הם להיטים שכבר שמעתי בעבר בהופעות. נראה שהפטנזיות שלי לשמוע שירים כמו "שוב אני לבד" "מיתר" "טיפה של אור" "כל ציפיתי ליום והגיע" "את השקט" "יש לנו את כל הזמן" ו"הרמח"ל" לא יתממשו(אלא אם כן אביתר באופן נדיר ומפתיע ביותר יחליט לעשות איזו מחווה או עשור לדיסק הזה,מה שמאוד קשה לי להאמין) והמצב לא הולך להשתפר כשיצא הדיסק הבא. טוב...אי אפשר לקבל הכל בחיים,אבל לפחות קיבלתי הופעה נחמדה חינם במרחק יריקה מהבית,זה לא מעט
פלייליסט: 1)אותיות פורחות באוויר 2)כל בוקר קצת 3)לילה כיום יאיר 4)עבד(מחיאות כפיים) 5)אורייתא 6)יש לי סיכוי 7)מנגינה יקרה
שיר טיול
(לא בוצע) 8)חלון 9)תחרות כלבים 10)מתנות 11)עד מחר (לא נכתב אך בוצע)
חתונה לבנה
(לא בוצע) 12)אבא
שימו לב
(לא בוצע) 13)כוכבי בוקר (לא נכתב אך בוצע) הדרן: 14)אב הרחמן
קרב יום
(לא בוצע) 15)כלום לא עצוב (לא נכתב אך בוצע) 16)ברוש (לא נכתב אך בוצע)

Evi Virus

New member
האמת, הייתי מנסה שוב

לדעתי האישית אין אף אמן אחר שנהיה כל כך הרבה יותר טוב ברגע שהוא עולה על במה. זה ככה בעיניי גם אצל אחרים, אבל לא בכאלה הבדלים. ודווקא השירים שציינת, רובם היו בשלב זה או אחר חלק מהסטליסט של הופעות סיבוב הלהקה הקודם. אני לא יודעת אם לכך שהשירים האלו לא היו כרגע יש קשר לעובדה שההופעה שהיית בה וההופעה ביער יתיר לא היו הופעות "רגילות" במובן ה... רגיל של המילה "רגילות", אבל אולי יש קשר, ואולי בהופעות הבאות לפחות חלק מהם יהיו (קצת קשה לי להאמין שלא. הופעה בלי "טיפה של אור", כשאמיר נמצא, זה פשוט מוזר לטעמי. וגם, יש גבול לאוברדוז מ"לילה כיום יאיר". או צריך להיות)

כן, משהו כזה../images/Emo45.gif

(כל כך שמחה שבחרתי ללכת לברי ולא לזה
) בכל אופן, תודה על הדיווחים! מוזמן להישאר בחברתנו החביבה
ורק דבר אחרון - שימו לב וכוכבי בוקר - אותו שיר

SnapDragon

New member
אני גם חושבת

שלא כדאי לתת להופעה הזו, אחרי כל הזמן הזה, לתת את המילה האחרונה. שוב הוא דילג על שירטיול. אוף. דווקא התאים לאווירת היער אצלנו. להתחלה, לפחות... כן, נשמע כאילו פחות או יותר הייתה אותה הופעה מבחינת השירים. מה שמוביל אותי להניח שהעיבוד המוטרף ל"מתנות" היה זהה. מוזר שהוא איכזב אותך, אבל...שוב, סובייקטיבי. שוין. קיבלתם את מנגינה יקרה, שלא לדבר על ברוש! איזו בחירה מעולה להדרן. מקווה שבכל זאת תזכור את הטוב מההופעה הזו. וכמו שמיתר אמרה מעליי, למזלך - כל השירים שציינת בעלי סיכוי טוב מאוד לנכוח ברוב ההופעות, אם עוקבים אחר ניסיון העבר. ממש לא נדיר. אז..אל יאוש
. ותודה שכתבת.

shoham95

New member
מה הקטע של ההופעות בחינם?

אין לי בעיה עם זה, אבל בכל זאת- מה הקטע? ואם כבר הופעות בחינם, למה בכאלה חורים? שיעשה בצפון, משהו. וברוש, כיף. הלוואי עליי.

אם זה יגרום לך להרגיש יותר טוב,זה היה בתשלום

ואפילו לא מועט,60 ש"ח למבוגר(מעל גיל 12) במחירה מוקדמת,85 במקום. אני אישית נכנסתי חינם כי אני מקומבן(ואם לא,הייתי נכנס דרך הוואדי) ועם הסאונד והאווירה של הילדודס והזקיינים שמדברים,לא יודע אם זה אכן היה שווה את המחיר,על אחת כמה וכמה אם את משקיעה ובאה מרחוק. עזבי שטויות,בואי לנועם רותם בחוצות היוצר ואח"כ הדג נחש,שתי הופעות שבהחלט שוות את הכסף

Walk Two Moons

New member
היי, your shit is gold for others.

הצפון הוא גם חור בעיניי הדרומיים, את יודעת
ובלי קשר, אני משער שהוא מתפרנס יפה מההופעות האלו, על אף חינמיותן.

אולי ציפיתי ליותר מדי...

אני דווקא זוכר שמאוד התלהבתי מההופעת פסנתר של אביתר במעבדה אי שם ב2007. אני באמת חושב שבהופעה אקוסטית במקום אינטימי מקבלים הרבה יותר מאשר חשמלית להקה במקום פתוח. אני מבטיח לנסות אקוסטית במקום קטן ולראות אם אני ארגיש אחרת...

עכשיו נזכרים?

עוד לא היתה טחינה מאסיבית של הופעות פסנתר אקוסטיות ואינטימיות כמו בשנה האחרונה...תודה לאל שזה מאחורינו, לפחות לזמן הקרוב.

למעלה