כמה מילים על ערב ב כסליו

papal

New member
כמה מילים על ערב ב כסליו

כן כן, נדוש כולם אומרים, אחד הלהיטים הכי גדולים שלו אז מה? הנה הסיפור על מה שהשיר הזה עשה לי בפעם הראשונה ששמעתי אותו זה היה ביום שבו חברה הכי טובה של אמא שלי, שממש אהבתי נפטרה (וזה היה בדיוק לפני חמש שנים ויום) אז , אחרי ההלויה חזרתי מחוק לגמרי הביתה, הדלקתי את הרדיו,אני לא זוכר אפילו איזה תחנה- ןפתאום ערן צור שר את ערב ב' כסליו זה היה כל כך חזק אני לא זוכר עד אז ששיר כל כך השפיע עליי כן, כנראה היתה פה גם עירבוב של רגשות חזקים מאוד, אבל השיר הזה פשוט.. לא יודע.. הקול של ערן פשוט שבה אותי הקטע הכי הזוי הוא שאני בכלל לא מבין הרבה במוזיקה של ערן צור- ואני בערך כאן כדי ללמוד עליו עוד כי הוא , כאומן מעניין אותי, הייתי בהופעה של רבעיית מסנר, ובהופעה אחת שלו בבארבי וזה פחות או יורת הכל אבל המוזיקה שלו פשוט כל כך מורכבת ומעניינת- שמעניין יהיה לקרוא פה מה יש לאנשים להגיד ולנתח, ויהיה מעניין לדעת מה לאנשים יש לשתף מה גם שכמי שעוסק בתחום, ערן צור הוא בהחלט מודל

1Reebok

New member
היית במקרה בהופעה של טאטו?

אם אתה רוצה להכיר יותר טוב את ערן צור הדף בקומונה שלי יכול להיות להועיל לך http://www.tapuz.co.il/communa/CommunaLinks.asp?Communaid=1791&catid=5258

שלמונזה

New member
ערב ב' כסלו ../images/Emo168.gif

שיר נורא מעניין חייבים לעשות ניתוח של השיר פה בפורום
משפט חזק: יום אסוני הוא יום ששוני, ויום ששוני הוא יום אסוני. חבל שהכרת את ערן בנסיבות כאלה
אבל העיקר שהכרת. זמר ויוצר מדהים!

1Reebok

New member
דווקא את מחליטה לשבח

את המשפט האחד שערן צור לא כתב?

mehashefa

New member
אבל הוא כן שינה...

המשפט של א. אבן גבירול הולך "יום ששוני הוא יום אסוני ויום אסוני הוא יום ששוני" - המשפט נגמר עם תקווה. ואילו ערן צור הפך את הסדר כך שהמשפט נגמר במילה "אסוני" במקום "ששוני"... בכל מקרה, פעם דיברתי עם מישהו באינטרנט שעשה על השיר הזה ניתוח לאוניברסיטה, הוא עשה את זה מאוד יפה. ניתח לא רק את המילים אלא גם את המוסיקה והקשר בין השניים. משהו ממש יפה... הוא שלח לי את העבודה, אבל המחשב התחרפן מאז (זה היה די מזמן) אז זה נמחק!

1Reebok

New member
המשפט של אבן גבירול הוא

"כי יום ששוני - אסוני וביום אסוני - ששוני". הפך את הסדר, אבל עדיין לא ממש משפט שלו
דווקא המשפטים האחרונים על יער האומללים ועל מה שקורה למתאבדים - זה מה שבאמת עושה בשבילי את השיר.

למעלה