כמה מילים על שבירת מהירות האור

לא צריך ללכת רחוק

לכל כלל יש יוצא מהכלל והכוונה לתורת היחסות ובקשר לשקופית - לא במוצא אלא בצד אחד של ההתפצלות.

revision

New member
למה לא?

מדובר הנקודה וירטואלית,ואין עליה שום הגבלה פיזיקלית.באותה מידה שאני יכול להציב לייזרים לכול אורך הגלקסיה,להפעיל אותם בבת אחת ולמתוך קו מקצה אחד של הגלקסיה לקצה השני במהירות גבוהה בהרבה מ c.נו,אז מה?אין לזה משמעות פיזיקלית.

נברא

New member
אם תסובב פנס לייזר במהירות

תקבל קרן אור שמציירת מסלול עקום. נניח שאתה מסובב את הפנס נגד כיוון השעון. אזי הפוטונים המשוגרים ינועו על רדיוסים שונים: הרדיוסים עליהם נעים הפוטונים ששוגרו ראשונים פורסים זווית אזימוטלית קטנה יותר מאלו עליהם נעים הפוטונים ששוגרו מאוחר יותר. במקרה זה הקרן תתעקל עם כיוון השעון. אם תסובב את הפנס כמה סיבובים תתקבל קרן ספיראלית... אם תצליב שני פנסי ליזר כמו במספריים, הרי שבפתיחת המספריים פנס אחד יסוב עם כיוון השעון ושני נגד. קרן האור שיצייר הראשון תתעקם נגד כיוון השעון וזו שיצייר השני תתעקם עם כיוון השעון. נקודת החיתוך תתקדם קדימה לאט יותר בעיקבות התעקמות הקרניים (לאט יותר ממהירות ההתקדמות המתקבלת מקווים ישרים), ותוכל להשתכנע שהיא לא תעבור את מהירות האור. מתי כן תעבור נקודת החיתוך את מהירות האור? כאשר יש לך שתי חזיתות קשיחות (נניח שני מיתרים קוסמיים ישרים) המונחות בזוית זו ביחס לזו ונעות זו לעבר זו. כיוון שכאן דבר אינו מתעקם, עשוייה נקודת החיתוך לנוע בכל מהירות, אפילו אינסופית. אלא מאי? הנקודות על מיתר כזה שנע באופן אחיד אינן קשורות קוזלית (כ"א מהן נמצאת מחוץ לקונוס האור של השנייה). המיתר שומר על צורתו הישרה אך ורק מכיוון שיש מיתאם מלא בתנועת כל הנקודות שעליו ולא כתוצאה של העברת אינפורמציה כלשהי לאורכו. מקווה שהצלחתי להבהיר את העניין...

Hard Nut

New member
כפי שהיסברתי, לא הבנת את עיקרון האיפנון

ולכן גם לא הבהרת את הענין, אלא טישטשת אותו.

Hard Nut

New member
../images/Emo18.gif NUT. גילה את אמריקה המסובב... ../images/Emo43.gif

Hard Nut

New member
פיספסת את הכוונה

גם אם האינפורמציה על "הסגירה" תגיע רק במהירות האור אל הלהבים... הרי שנקודת החיתוך של הלהבים - תנוע מהר יותר ממהירות האור. השאלה היא האם ניתן להעביר אינפורמציה בצורה זו. ובכן, התשובה מתחלקת לשניים: 1. אפשר לאפנן את הסגירה כאמור בהודעה קודמת שלי. 2. צריך מפענח Decoder - שידע לקבל את האינפורמציה הזו, ולפענח אותה במהירות הגבוהה הזו.

Hard Nut

New member
בנוסף - מהירות האור תלויה בחלל, ואיננה קבועה

לפיכך - אם נייצר עיוות בחלל - מהירות האור יכולה להיות גדולה יותר או קטנה יותר - בהתאם לסוג העיוות. כי על פי ההגדרה - מהירות האור שנמדדת בואקום (חלל), מניחה שהחלל הוא אחיד. והוא יכול שלא להיות אחיד... החשיבה האינשטיינית היתה מופלאה בזמנה, ואין שום סיבה לחשוב שהגאונות נעצרה שם...

טוב מה שאני התכונתי,(השרשור מיועד לכל מי שענ)

הכונה שלי שאם לוקחים חלקיק מתואם (אנטנגל) , ונקח צד אחד שלו בשקופית , זה יקפוץ אוטומטי לצד השני . אולי זה לא ברור במאמר , אולי זה מאמר אחר ,לא חשוב . פשוט נעשה ניסוי פשוט - נביט בחריץ אור צר ,אם אפשר כפול ונחסום עם משהו את ההשתקפות , מה נראה : את הבבואה של העצם משתקף בצד שני . וההסבר בגלל שהאור מתואם בהתחלה הוא מעביר אינפורמציה אל ההתפצלות שלו ו מהר ממהירות האור נ.ב. נדבר מחר שיהיה אור צר מהתריסים בבית שלכם בבוקר תודה מראש להתיחסות רצינית

Hard Nut

New member
למרות שזה בהחלט ייתכן, לא השתכנעתי שזו התוצאה

למרות שזה בהחלט ייתכן כאמור (ראה הודעה שלי בנושא) לא השתכנעתי שזו התוצאה שהם אכן השיגו בניסוי. לספר שהשיגו, אי פירושו של דבר שהם אכן השיגו. ומעניין אותי מי פרץ לי למחשב ו- "שלף" ממנו את התמונות שלי, שעליהן אני עובד שלוש שנים..
למישהו יש הסבר... ?

ארול01

New member
הם לא טוענים שהשיגו

וזה היה דויד שפרץ למחשב, אני ראיתי אותו.

../images/Emo18.gif גם בשרשור זה נמחקו הודעות

בשרשור זה נמחקו מספר הודעות, שבגופן התייחסות לא ראויה לגולשים אחרים בפורום. מבקש להזכיר לכל הגולשים כי יש לשמור על תקנון האתר ותקנון הפורום וכמו-כן לדון לגופו של נושא הפורום- מדע פופולרי - ובשום אופן לא על גולשים אחרים או נושאים שכאלה. באם אתקל בהודעות מסוג זה, הן תימחקנה באופן מיידי והנושא יטופל באפס סובלנות. שבת שלום.

למעלה