כמה שאלות על אופניים חשמליים

כמה שאלות על אופניים חשמליים

היום לקחתי את הילד כמו כל ההורים וגיליתי כמות גדולה מאוד של הורים עם אופניים חשמליים. הבנתי זה יכול להיות די נוח והתחלתי לבדוק: א'- יש חוק לגבי הסעה של ילד איתך?
ב' אני מעדיפה להשקיע ולקנות זוג לאורך זמן. לא רוצה כל מיני חלקים שיכולים להתלקח. לאיזה חנויות עדיף לפנות?

חנויות אופניים חשמליים

שלום,
אני שמח שהרבה הורים מגיעים לתובנות הללו במוקדם או במאוחר- זו הדרך להתנייד בשנים הקרובות בערים.
בעניין הרכבת ילדים אני מצטט מתוך תקנות התעבורה :

123. (א) לא ירכב אדם על אופניים אלא אם הם במצב תקין וראויים לשימוש.
(ב) לא ירכב אדם על אופניים אלא על גבי המושב הקבוע המחובר אליהם.

124. (א) הרוכב על אופניים לא ירכיב עליהם אדם, אלא אם הם עשויים לרכיבתם של אנשים במספר הרוכבים עליהם, ולא ירכב אדם על אופניים נהוגים בידי אחר אלא אם הם עשויים כאמור.
(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א) מותר להרכיב ילד שטרם מלאו לו 8 שנים על אופניים המצויידים במושב נפרד המבטיח את שלום הילד המורכב עליהם.
(ג) מי שטרם מלאו לו 14 שנה לא ירכיב אדם אחר על אופניים.

לגבי חנות אופניים : אנחנו לא נוהגים להציע חנות מסוימת אלא באופן כללי -
עדיפות היא לרשת מוכרת וידועה בשוק עם סניף קרוב לבית מגורייך. שם תוכלי לקבל שירות בצורה טובה.
בהצלחה

ועוד כמה שאלות

ראיתי שענית לי לעניין, תודה. אז עוד כמה שאלות: יש מין 'נסיעת מבחן' במיוחד חשוב לי לבדוק את הבטחון שלי עם הילד. יש אפשרות כזאת?
ועוד משהו: בחנויות גדולות אין חלקים לא תקינים אם אני מבינה נכון

enigo

New member
לא ברור למה את מתכוונת בעניין החלקים

דבר ראשון - כל הסוללות והמנועים החשמליים עלולים להתלקח. בדיוק כמו שהטלפון שלך עשוי להתלקח. אבל הסיכוי לזה קטן מאוד.
גם ברשתות הגדולות יש אופניים חשמליים באיכות נמוכה, וגם שם אפשר לפגוש אופניים שהחלקים בהם לא נבחרו בצורה חכמה. אין ערובות.

נזכרתי במקרה ההוא

שאיזה נער משהו כזה, הטעין אופניים חשמליים, הכל היה תקין חוץ מחלק אחד שהוא החליף וזה מה שהתחיל שריפה. זה פשוט נורא הבהיל אותי

Panda01

New member
ידוע לך משהו לגבי קסדה?

לא הצלחתי למצוא משהו שמפרט על צורך בקסדה עבור נוסע נוסף שאינו הרוכב.

חבישת קסדה

שלום,
חבישת קסדה היא לפי תקנת משרד התחבורה לאופניים חשמליים בלבד ללא יוצא מן הכלל ולרוכבי אופניים רגילים עד גיל 18. לכן, על פי הלוגיקה הזאת כל רוכב על אופניים חשמליים מחוייב בקסדה.
תוכל לעיין בחלק מהחוקים כאן
[URL]http://www.rsa.gov.il/mianachnu/peilut/chakikashfita/Pages/ofanaim.aspx[/URL]

enigo

New member
עזבי חובה - את באמת מתכוונת לשים ילד על אופניים בלי קסדה?

enigo

New member
מאיפה לכל הרוחות הגיעה התמונה הזו לתגובה שלי?!

enigo

New member
האמת כשחושבים על זה - די קשור, אבל אני נשבע שלא

הצמדתי שום תמונה להודעה...

TakeCtrl

New member
גש לנירולוג הקרוב ביותר לביתך...

אין לי מושג מה זה גם ..

למעלה