כמה שאלות

lilo4

New member
כמה שאלות

אני מאוד רוצה להוסיף פתק אישי למשלוח. חשבתי בהתחלה לכתוב משהו בכתב יד על נייר יפה, כדי שזה יהיה אישי יותר. השאלה אם זה לא יראה לא-מקצועי... מה דעתכם? כתב יד או משהו מודפס? האם להוסיף קבלה?
הכוונה היא לשלוח את התכשיטים [אני מכינה תכשיטים מחרוזים] במעטפה מרופדת. התכשיט עצמו יהיה בתוך שקית אורגנזה. יש צורך לעטוף גם את התכשיט עצמו בניילון בועות, או שמעטפה מרופדת מספיקה?
על המדבקה של המכס ששמים על המעטפה צריך לכתוב את ערך המוצר. האם אתם כותבים את הערך האמיתי או רושמים ערך נמוך יותר, כדי שהקונה לא ישלם מיסים? אני אישית תמיד שמחה כשהמוכר עושה דבר כזה בשבילי, אני פשוט תוהה אם יש לקוחות שלא יראו את זה בעין יפה או יכעסו כי כאילו רימיתי אותם ושלחתי להם מוצר בערך נמוך יותר.
אני שוקלת לתת לכל קונה הנחה על הקנייה הבאה, משהו כמו 5%. הרעיון הוא לעודד קונים לחזור ולקנות אצלי, כדי שיוכלו לממש את ההנחה. מה דעתכם? המון המון המון

כמה תשובות

- לטעמי פתק אישי מוסיף המוווון. אני מצרפת כרטיס ביקור ומאחורה אני רושמת בכתב יד תודה רבה עם השם הפרטי של הלקוחה. - אני מוסיפה את "דף משלוח" מפייפל ולא קבלה. הבנתי שאפשר את זה או קבלה. מה שנוח. - אני שולחת חרוזי זכוכית . אני עוטפת כל אחד בפצפצים והם בתוך קופסא בתוך מעטפה. לא יודעת באילו חרוזים את משתשמשת אבל לטעמי צריך לעטוף הכי טוב שאפשר ושקית אורגנזה בתוך מעטפת פצפצים זה לא מספיק. אולי תשימי את התכשיט בקופסא מרופדת ואז בתוך המעטפה. -אין לי מושג על מדבקת המכס.... אני לא עושה את זה... - יש פה כמה בנות שנותנות הנחה ללקוחות חוזרות - נשמע לי דווקא טוב.

lilo4

New member
תודה ../images/Emo13.gif

לגבי צורת העטיפה- הרעיון של שקית אורגזנה היא נטו ליופי [אני משתמשת בשקיות קטנות עם עיטורים חמודים], ברור לי שהיא לא שומרת על התכשיט.

רוב המוכרות שאני מכירה מוסיפות פתק אישי

או מסר אישי. פעם קיבלתי מעטפה מקושקשת לגמרי עם כל מיני אמירות. אני מוסיפה כמה כרטיסי ביקור שלי ומגנטים וכותבת תודה על אחד מהם. לזה מוסיפים את ה-packaging slip של פייפאל. לגבי המשלוח, מאוד תלוי בגודל התכשיט. אני מכניסה את שלי לקופסאות קרטון ולא מסתפקת במעטפה מרופדת. לתכשיטים קטנים יותר מעטפה מרופדת מספיקה.

lilo4

New member
הזכרת לי-

לא מזמן הזמנתי כמה פריטים במקביל גם מאטסי וגם מאיביי, וידעתי שהחבילות יגיע בערך באותו הזמן. וכל פעם כשהגיעה חבילה יש את ההתרגשות של "רגע, מה יש בפנים??". אחת המוכרות באטסי פשוט הדביקה על המעטפה מדבקה קטנה עם שם החנות והלוגו שלהם, והאמת שזה היה חמוד לגמרי. תודה על ההצעות לגבי המשלוח

לימיצ

New member
לגבי הפתק האישי...

אני מאד אוהבת לקבל משהו בכתב יד של המוכר, אפילו זה על הקבלה או נייר מצורף.. זה החיבור שלי יש עם המוכר וזה חלק מל הקניה דווקא אצל מישוה שמחזיק חנות משלו

lilo4

New member
אני רואה שהפתק האישי

מככב כאן באופן חיובי וחד משמעי... אם כך, פתק אישי בכתב יד זו ההחלטה

iriss22

New member
האם צריך לצרף למשלוח את הקבלה מפייפל? אני לא

שלחתי... וגם כשאני קונה באטסי אני לא תמיד מקבלת...

lilo4

New member
ברור שאין פה עניין של "צריך"

כי הקונה מקבל/ת את כל פרטי העסקה גם מאטסי וגם מפייפאל. אני פשוט שואלת כדי לשמוע עוד דעות, לנסות להרכיב את "המשלוח המושלם", כי גם החבילה עצמה היא חלק מהחוויה וחלק מהשירות

mymoms

New member
מה אני עושה:

כותבת תודה בכתב יד על כרטיס ביקור שלי. כמו שאחרות כבר כתבו אני חושבת שהיחס האישי מוסיף לחיזוק הקשר עם הקונה. התכשיטים שלי ארוזים בקופסת קרטון או עטיפת נייר וישר בתוך מעטפת הפצפץ. מניסיוני לא היה צורך בריפוד נוסף. אני לא משתמשת במדבקת מכס. עד כה לא היה צורך בכלל. אלא אם כן מדובר במשלוח מהיר שם צריך להצהיר ואז אני כותבת את ערך התכולה במדוייק. זה לצורכי ביטוח. טוב לתת ללקוח הנחה על הקניה הבאה כי כך את מעלה את הסיכוי שיחזור. זה ברור לא?

driaaa

New member
אריזת מתנה

אני אורזת את הבובה בנייר משי וקושרת בסרט אליו אני מצרפת לב מבד וכרטיס ביקור. על הכרטיס מאחור אני כותבת תודה בכתב יד, אבל בלי שם הקונה. לאחרונה חשבתי שלמעשה בכך שאני כותבת תודה על הכרטיס שמחובר לאריזת המתנה, אני הורסת ללקוח את האריזה, אם הוא מתכוון לתת את הפריט כמתנה. (במיוחד שעכשיו כריסטמס מתקרב) לכן, חשבתי אולי לא לכתוב כלום על הכרטיס שמחובר למתנה, ולהוסיף לחבילה כרטיס נוסף ועליו לכתוב. מה דעתכן ?

anatbarshalom

New member
איך אני שולחת:

אני אורזת את הציור בנייר אריזה יפה עם כרטיס ביקור בלי שום תוספת עליו ואחרי זה אני אורזת בקרטון קשיח. את הפתק האישי עם שם הקונה, אני שמה בתוך אריזת הקרטון כך שגם אם רוצים לתת מתנה, לא צריך לפתוח את האריזה היפה וגם הקונה עצמו מקבל פתק אישי עם תודה. אני לא מוסיפה שום קבלה משום סוג וגם לא פתק של המכס, ובאמת יש לי התלבטות לגבי זה.

lilo4

New member
רעיון טוב

לא חשבתי על זה, שכדאי לצרף את הפתק בנפרד ככה שאם זו מתנה, אפשר יהיה להפריד בינהם. לגבי הפתק של המכס- זה משהו שאני כן מתכוונת לעשות. בגדול בדואר אמורים לספק את המדבקות האלה ולדרוש מאיתנו להשתמש בהם. עיקר החשיבות של זה, שזה מצמצם את הסיכוי שיעכבו את החבילה במכס ויבדקו את התוכן שלה. אם מדובר בחבילות גדולות או בגודל ובצורה חריגים אני לא יודעת עד כמה זה יעזור, אבל לגבי מעטפות סטנדרטיות זה דיי רלוונטי...

לב ו זהב

New member
הפתק הירוק הוא משהו שצריך לצרף לחבילות מעל

100 גרם. בינתיים חבילות ששלחתי בדואר רגיל לא התעכבו במכס, רק EMS.

lilo4

New member
לגבי האריזה-

אם את רק עוטפת את התכשיט יפה ומכניסה למעטפה המרודפת, לא היו לך בעיות עם חלקים עדינים יותר של התכשיט, כמו חלקי מתכת עדינים או החרוזים עצמם? יש לי קצת חשש שהסברובסקי או המולטיקאטים יכולים להתנפץ להם בדרך... הרעיון שלי היה להכניס לשקית אורגנזה חמודה ואת זה לעטוף בפצפצים, ואת כל זה להכניס למעטפה המרופדת. החשש שלי שזה פוגם קצת בחוויה, וכשהלקוחה תפתח את החבילה היא תקבל בהתחלה משהו קצת פחות אסתטי.... מה אתם חושבים? או שאולי זה לגיטימי ומקובל לקבל דבר כזה ארוז טוב טוב שצריך קצת לחפור בתוכו?

המעטפות שנשלחות

עוברות הרבה עד שהן מגיעות ללקוח. כבר קרה שחזרו אליי מעטפות והמראה לא מלבב, גם קרועות... לטעמי, יש חשיבות למעטפה מרופדת (כשקונים 100 בדואר זה 80 א"ג ליחידה - והן עוד לא אכזבו טפו טפו טפו) וכמו שציינת, אופן האריזה יכול לפגום קצת בחוויה, ולכן צריך למצוא פתרון אסטתי ופרקטי.... (עטיפה חוזרת של פצפץ בהחלט פוגמת במראה) כל דבר שיש אפשרות קלושה שהוא עדין ויכול להשבר, עדיף בקופסה - קופסאות התכשיטים עולות בערך 2-3 ש"ח. הכל צריך להיות מגולם במחיר המשלוח. קופסה + מעטפת פצפץ רוב הסיכויים תגיע בשלום

lilo4

New member
השאלה עד כמה הקופסאות יעילות..

הגיע אלי משלוח עם קופסא שהגיעה פרפקט, והגיע אלי משלוח עם קופסה שהייתה מעוכה לגמרי. לתכשיט לא קרה שום דבר, אבל זה גם לא היה מראה מלבב... בגלל זה ההתלבטות אם להשקיע את ה2-3 ש"ח האלה, שזה כמעט עוד דולר נוסף, כשאני יכולה לחסוך קצת בתחום הזה ולהשתמש בשקית אורגזנה שהיא זולה יותר. אני פשוט לא בטוחה שההשקעה בקופסת תכשיטים היא אכן משתלמת ואכן שומרת על התכשיט....

את רואה, את בתור לקוחה

ספגת וחווית שני המקרים. את יכולה להסיק מסקנות גם כלקוחה וגם כמוכרת. אני בעד שהמוצר יגיע שלם ללקוח - קודם כל. סורי, אין לי מושג מה את מוכרת, אבל מבחינתי זה הרבה יותר יעיל שהלקוח ישלם דולר נוסף כדי שהמוצר שקנה יגיע שלם. זה שוב עיניין של ניסוי ותהייה/טעייה... שלחתי מס' לא מבוטל של מעטפות רגילות, כשהכל בפנים היה עטוף בפצפץ - ותמיד היתה כזו בטן גדולה למעטפה, לא פלא שקרה לי, לפחות פעמיים שהן היגיעו לא שלמות. הייתי מלאת חששות בעיניין, ולכן החלפתי את סוג המעטפה. אז את יכולה להתגלח על זקן של מישהו אחר, או ללכת לפי התחושה שלך מה מתאים.
העיקר שהלקוח יהיה מרוצה

למעלה