כמה שאלות

lilo4

New member
זו בדיוק הנקודה

שחוויתי את שני המקרים- קיבלתי מעטפה עם קופסא שהגיעה שלמה לגמרי, וקיבלתי מעטפה עם קופסא שהגיעה מעוכה לגמרי. הפחד שלי שהקופסא כשהיא תימעך לא תגן כמו ניילון פצפצים- שהוא לא אסטתי, אבל אם הוא יימעך לא יקרה כלום, בדיוק בשביל זה הוא שם. ספציפית במקרה הזה לא הצלחתי להחליט, לא בתור לקוחה ולא בתור מוכרת, בגלל זה היה חשוב לי לשמוע מניסיון של אחרים. כמובן שאין כמו התנסות בשטח, אבל אני שמחה מאוד על כל העזרה שאני מקבלת פה. זה עוזר לי לבנות בסיס יציב יותר לחנות

משהו קטן לגבי ערך החבילה

לכתוב ערך נמוך מהערך האמיתי של החבילה זה לא חוקי. אני פעם אחת קיבלתי חבילה מחו"ל ש"עשו לי טובה" בלי שביקשתי ורשמו ערך שונה ודי כעסתי. אם החבילה נעצרת לביקורת ומבקשים ממך מסמכים שלא תואמים לרשום אז הסתבכת. המכס לא מאוד גמיש או מתחשב וזה יכול לעשות צרות. סתם נקודה למחשבה.

lilo4

New member
אני מודעת לעניין

אני יודעת שזה לא חוקי... מצד שני, אני יודעת שיש מוכרים שנוהגים ככה באופן קבוע, לכן אני תוהה אם לנהוג ככה גם או לא, ומה תהיה התגובה של הקונות לדבר כזה. החשש שלי הוא באמת שיהיו קונים שלא יאהבו את הרעיון או שזה יעשה להם בעיות. אם זה המצב אז אני כמובן יורדת מזה
תודה

milshake

New member
בדואר הפשוט אין בכלל צורך להצהיר על ערך

וזה הדואר שאת שולחת רוב הפעמים שעולה 9-12 שח לדואר רשום.

lilo4

New member
זה לא נכון

מכיוון שאת מוכרת מוצר ללקוח, ואותו לקוח צריך לשלם מיסים בהתאם למוצר שהוא קונה, לא משנה מה גודל המעטפה ומה יש בפנים... גודל המעטפה לא קובע, אלא התוכן שלה והערך שלו. אם תזמיני למשל תכשיט מזהב עם יהלומים, שיגיע במעטפה קטנה אבל השווי שלו גבוה- צריך להצהיר על דבר כזה במכס ולשלם עליו מיסים בהתאם. המכס מתעסק פחות עם חבילות קטנות ואין כ"כ הקפדה על העניין, אבל עד היום כל החבילות שקיבלתי כשקניתי בחנויות בחו"ל הגיעו עם המדבקות האלה, גם כשהיה מדובר במעטפה סטנדרטית לגמרי

מה שכולם עושים

הוא פחות שיקול מבחינתי. הרבה אנשים מעלימים מס זה זה אומר שגם אני צריכה? אני משתדלת לנהוג בצורה שנראית לי נכונה ותקינה. להסתבך עם המכס בשביל שטות כזו נראה לי מיותר וטפשי. וחבילות נעצרות במכס באופן מדגמי כך שתמיד יש סיכוי להיבדק. ולדעתי אמריקאים הם פחות תחמנים מישראלים ורב הסיכויים שלא יאהבו "תרגילים" כאלה. מבחינתם אם חבילה חייבת במס אז היא חייבת במס.

לגבי המכס

שמתי לב שהאמריקאים "מרובעים" וחשוב להם לא לעבור על החוק. את יכולה להסביר לי מה את עושה בנידון? את ממלאת את הפתק הירוק? לזה התכוונת? מכיון שסניף הדואר שלי "מעלימים עין" מהפתק הירוק וב99% מהמקרים לא ביקשו ממני למלא....

לא

לדעתי האישית זה רק מגביר את הסיכון לגניבות. חבילה שרשום עליה "תכשיטים" היא בגדר פרצה קוראת לגנב. מאחר ורב ההזמנות שלי הן פחות מ-200 דולר ולכן לא חייבות במס, אני שמה את הפתק בפנים. במקרים הבודדים שחבילה תיעצר לביקורת הלקוחה יכולה להביא להם הוכחות על שווי.

terminy

New member
גם בסניף שלי אין טופס ירוק,ולא היה אף פעם

כשאני שולחת כובע במעטפה גדולה הם מבקשים ממני מספר תעודת זהות ומבקשים ממני לרשום על השקית שזה כובע.
יעל

lilo4

New member
זה לא אמור להיות ככה

בגדול סניף הדואר אמור לספק את המדביקות האלה, זה חלק מהשירות שהוא אמור להציע. אני יודעת שברוב הסניפים אין את זה, או שחלק גדול מהזמן אין. בכל מקרה, מי שזה חשוב לה יכולה להיכנס לפורום איביי, יש שם כמה קבצים של העתקים של המדבקה שאפשר להדפיס לבד ולהדביק לבד

nbrosh

New member
יקירה, את לא שואלת..

מבחינה לוגית: אם יש סניפים שאין בהם 'פתק ירוק' - הרי ברור שמבחינה חוקית זה לא הכרחי ולא חובה. וזה המצב: פתק ירוק זה 'פסה', משהוא ישן שאין לו תוקף. היו על זה שרשורים בקומונה. לכי לחפש אם זה ממש מטריד אותך. רק כדי להירגע. כולנו נבהלנו בהתחלה - עכשיו רגועות

lilo4

New member
אני יודעת אחרת

כמו שכתבתי, עיקר הניסיון שלי הוא באיביי, שם הדברים עובדים מעט אחרת. כמו כן את רוב המידע שלי בנושא שאבתי מפורום איביי.... אני לא לחוצה מהעניין, ויש לזה פתרונות, כמו שהצעתי קודם- להדפיס מדבקה כזו באופן עצמאי ולא להסתמך על רשות הדואר. לצערי כמו הרבה גופים במדינה, "אין" לא נובע מתוך זה שלא צריך, אלא מתוך זה שמישהו התרשל בעבודה שלו. וספציפית לעניין של הדואר- חלק מהסניפים הם סניפים ששייכים ישירות לרשות הדואר, וחלק מהסניפים מנוהלים ע"י זכיינים, לכן גם רמת השירות בין הסניפים היא שונה.

lilo4

New member
אני שואלת ומתייעצת

כי חשוב לי לשמוע עוד דעות, וכן- גם לשמוע מהניסיון האישי שלכן. אני מקבלת את דעתך והיא חשובה לי מאוד. אני פשוט מנסה להשתמש בניסיון שלי בתור קונה ולראות איך אני משתמשת בדברים שחוויתי בתור קונה, כדי להיות מוכרת טובה יותר. את הנוהג הזה של רישום ערך נמוך יותר אני מכירה בעיקר מאיביי, וספציפית מחנות שאני קונה דרכה חרוזים. באטסי האווירה שונה והנוהג הוא אחר, ובגלל זה אני מאוד שמחה לשמוע מדעתכן, מה נראה לכן נכון או לא נכון לעשות.

לב ו זהב

New member
אני כבר קיבלתי עם ובלי קופסא ובאופן אישי אני

מעדיפה תכשיט בתוך קופסא ולא בשקית. אני מאמינה שהטלטלות שהוא עובר בדרך נבלמות מעט אם התכשיט תפוס טוב בתוך קופסא. אני שמה גם משהו מעל כדי להקטין את התזוזה. כמובן שתאונות קורות אבל זה כמו חגורת בטיחות וכסא בטיחות בעיני ועל זה אני לא מתפשרת

למעלה