כניסה לעולם....

יפתח מ

New member
כניסה לעולם....

אהלן, שבוע טוב לכולם. אז היום עשיתי לראשונה צניחת טנדם במועדון בחוף הבונים. היה פשוט טירוף, אני לא יודע כמה אנשים אחרי הצניחה החד פעמית מגיעים לפה ומתחילים לחרטט על כניסה לעולם הזה, ואם זה קורה באופן שכיח ומעצבן אתכם אני מתנצל מראש. קודם כל- מילה טובה. היום בבוקר החלטתי שאני רוצה לנסות צניחה חופשית, התקשרתי למועדון בחוף הבונים (כי זה קרוב לי הבייתה, בלי לבדוק את המועדון באמת בב"ש- שלא יאשימו בפרסום וכו'....). אמרו שצריך להזמין שבועיים מראש אבל יבדקו אם יש מקום לספונטניים. חזרו אליי אחרי 30 דקות עם תשובה חיובית וזמ"מ של 1630 במועדון. הגעתי, חיכו לי, הסבירו, רתמו, הכל בצורה מאוד נחמדה, עם אווירה מגניבה. אין לי למה להשוות אבל התרשמתי מבטיחות גבוהה וניהול יפה של האנשים. צלם נחמד, מדריך נחמד. חוויה מטורפת שעברתי, אם יש פה חבר'ה מהמועדון- תודה רבה. עכשיו לתכל'ס- ביררתי שם על רשיון- הבנתי שכל הסיפור מסתכם ב15,000 שקל ועוד 5000 לחבילת צניחה של 20 צניחות. סה"כ 20K שקל עד לרישיון A1 (?) ועוד 20 צניחות לאחר מכן. מספר שאלות: 1. נשמע סביר? 2. נסיון עם המועדון והלימוד שם? 3. כחייל בקבע כמה אפשרי לעשות את הקורס כמו שצריך? 4. האם יום צניחות פעם בשבוע או פעם בשבועיים זה מספיק טוב או שזה מגיע כבר לתחום של בטיחות( המרווח בין יום צניחה אחד לאחר הכוונה)? 5. כמה אמור לעלות ציוד מלא למתחילים והאם אפשר לפחות בהתחלה לשכור ציוד? עוד דברים שלא חשבתי עליהם? אשמח לעזרה. תודה :)

Ron Miasnikov

New member
ברוך הבא

גילוי נאות - אני מדריכה ראשית במועדון סקאי כיף שבשדה תימן, ולפיכך לא אוכל להמליץ על מקום לביצוע הקורס. לשאלותיך: - המחיר נשמע סביר, אם כי לקוח נבון עושה השוואות מחירים בין האופציות השונות. - הניסיון של שני מועדוני הצניחה שמעבירים קורסים טוב . שני המועדונים בטוחים וטובים ללימוד צניחה - חייל בקבע - תלוי בך. אם אתה יכול לצאת כל שבוע ולעשות קפיצה או שתיים או שלש פעם בשבוע שבועיים זה מצויין. על עוד לא מושכים את הקורס על גבי חודשים ארוכים. חשוב לבדוק האם המועדון יתן לך לצנוח כשתגיע אליו. האם אין מצבים בו ישלחו אותך הביתה כי יש יותר מידי טנדמים ואין מקום לחניכים. אני ממליצה לך לבדוק עם חניכים אחרים במועדונים ולשמוע מה הניסיון שלהם בעניין זה. עוד לבדוק - כמה באמת תוכל לצנוח לאחר שתסיים את הקורס ועם מי? אם יש מקום רק לקפיצות של בודדים פה ושם הרי שיהיה לך קשה להתקדם. לגבי מחיר ציוד - לא רלוונטי כל עוד אתה חניך לפני רישיון A. חניכים קופצים עם חופות גדולות יותר ולאט לאט יורדים בגודל החופה. אין טעם לקנות חופות כל כך גדולות. לגבי מחיר השכרת ציוד - כלול במחיר הקורס. לאחר מכן - כל מועדון והמחירים שלו. בדוק שם. מקווה שעזרתי רון

למעלה